„Santaka“ / Į rajono gydymo įstaigas sugrįžo gyvenimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2020-05-18 15:31

Dalinkitės:  


Visiems į gydymo įstaigas ateinantiems pacientams pirmiausia pamatuojama temperatūra.

Autorės nuotr.


Į rajono gydymo įstaigas sugrįžo gyvenimas

Eglė KVIESULAITIENĖ


Rajono poliklinikos jau atvėrė pacientams duris. Ligoninė pradeda teikti reabilitacijos bei fizinės medicinos paslaugas, bus atliekamos anksčiau, dar prieš karantiną, numatytos planinės operacijos.



Gydytojui leidus

Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytoja Danguolė Almonaitienė patvirtino, kad į jos vadovaujamą įstaigą vėl sugrįžo gyvenimas ir dirbti pagal naująją tvarką kol kas sekasi labai gerai. Tiesa, darbas kiek neįprastas, ribotas, pacientų priimama mažiau, tačiau vien pažvelgus į užsipildžiusią automobilių stovėjimo aikštelę aišku, kad visos medicinos paslaugos jau teikiamos.

Poliklinikos darbas vyksta pagal nustatytą tvarką: pacientas telefonu registruojasi pas šeimos gydytoją, o šis nustatytu laiku susisiekia su pacientu. Surinkęs anamnezę medikas sprendžia, ar pacientui pakanka nuotolinės konsultacijos. Jei jos nepakanka, gydytojas skiria laiką, kada pacientas turi atvykti į polikliniką. Tokia pati tvarka numatyta ir gydytojams specialistams: pas ginekologus, chirurgus, pediatrus, psichiatrus pacientas gali atvykti tik jiems leidus ir suderinus laiką.



Susisiekti sudėtinga

Į įstaigą pacientas turi atvykti likus dešimčiai minučių iki vizito. Per šį laiką laukiant priėmimo privalu užpildyti anketą dėl galimų kontaktų su COVID-19 sergančiais asmenimis. Sveikatos priežiūros įstaigoje pacientui būtina dėvėti apsauginę kaukę ir, pageidautina, pirštines.



Tiek medikus, tiek pacientus džiugina tai, kad tyrimus pagaliau galima skirti ne vien būtinosios pagalbos atveju, bet ir lėtiniams ligoniams.

„Lėtais žingsneliais bandome grįžti į vėžes“, – susidariusią situaciją reziumavo poliklinikos vadovė, sutikusi, kad karantinas turi ir gerąją pusę. Mat pacientai sužinojo, kad daug problemų galima išspręsti ir telefonu pasikonsultavus su gydytoju – nebūtina veržtis į gydymo įstaigą, ypač tada, kai reikia tik išsirašyti seniai vartojamus vaistus, sužinoti tyrimų atsakymus ir pan.

D. Almonaitienė pripažino, kad didžiausia problema šiuo metu – susisiekti su tretinio lygio gydymo įstaigų konsultantais. Nors pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą konsultantų atstovai turėtų susisiekti su ligoniais, vizitams registruotais iki karantino, tai vyksta vangiai. Žmonės nukreipiami pas šeimos gydytoją, kuris turėtų susisiekti su gydytoju konsultantu ir užregistruoti savo ligonį, tačiau kol kas su šiais specialistais susisiekti telefonu labai sudėtinga.



Skirsto srautus

Tuo tarpu su antrinio lygio specialistų konsultacijomis problemų nekyla – ligoninės Konsultacinio skyriaus gydytojai specialistai priima pacientus su šeimos gydytojų siuntimais. Tiesa, čia taip pat galioja griežta tvarka.



Gavęs šeimos gydytojo siuntimą pacientas turi registruotis telefonu. Tada Konsultacinio skyriaus gydytojai sprendžia, ar pacientui pakanka nuotolinės konsultacijos, ar būtina kontaktinė. Jei skiriama kontaktinė konsultacija, pacientas į gydymo įstaigą turi atvykti ne anksčiau kaip 10 minučių iki paskirto laiko. Tiesa, Konsultacinėje poliklinikoje pildyti anketos dėl COVID-19 neteks. Jei pacientas atvyks anksčiau nustatyto laiko, vizito pas gydytoją jam teks laukti automobilyje ar lauke.

Kaip informavo ligoninės Konsultacinio skyriaus vedėja Diana Mykolaitytė, jų poliklinika skirsto pacientų srautus pagal amžiaus grupes: nuo 8 iki 12 val. priimami jauni, rizikos grupei nepriklausantys pacientai, nuo 12 iki 15 val. – vyresni nei 60 metų pacientai, taip pat turintys rizikos veiksnių ar sergantys lėtinėmis ligomis.

Prie įėjimo į Konsultacinę polikliniką visiems matuojama kūno temperatūra. Karščiuojantys pacientai neįleidžiami ir nukreipiami į karščiavimo kliniką, kur jiems yra atliekamas tyrimas dėl COVID-19.



Tyrimai ir profilaktika

Visi atvykstantys pacientai privalo dėvėti apsaugines kaukes, pirštines, dezinfekuoti rankas ir laikytis dviejų metrų atstumo nuo kitų pacientų. Gydytojams taip pat numatyta apsauga pagal grėsmės lygį. Intervencijų netaikantys gydytojai turi dėvėti apsaugines kaukes, pirštines bei akis apsaugančias priemones, endoskopuotojai, otorinolaringologai, kiti didesnį kontakto laipsnį su pacientu turintys medikai privalo dėvėti ir vienkartinius chalatus. Tačiau jų apranga nėra prilyginama dėvimai kolegų, kurie galimai kontaktuoja su COVID-19 užsikrėtusiais asmenimis.



Kadangi po kiekvieno paciento priėmimo būtina dezinfekuoti patalpas, Konsultacinis skyrius, kaip ir kitos gydymo įstaigos, gali priimti tik pusę tiek pacientų, kiek priimdavo iki karantino. Tačiau dauguma specialistų jau dirba, atliekami kraujo, rentgeno, kompiuterinės tomografijos ir kiti tyrimai. Pradedami ir profilaktiniai patikrinimai mamografu.



Reabilitologai – be vandens

Reabilitacijos ir fizinės medicinos skyriaus medikai po ilgalaikių atostogų jau taip pat sugrįžo į darbą. Kol kas neveikia tik vandens procedūrų centras, tačiau procedūras, į kurias pacientai atvyksta po vieną, ketinama netrukus atnaujinti. Tačiau mankštos baseine kol kas nevyks ir ligoninės vadovas Linas Blažaitis abejoja, ar reabilitologai šias paslaugas šiemet iš viso galės teikti.

Kadangi kontroliuojami srautai, prie visų ligoninės įėjimų budi darbuotojai, nukreipiantys pacientus reikiama linkme. Vaikščioti, kur panorėjus, negalima.

Šią savaitę pradedamos planinės operacijos, tad normalizuojasi ir stacionaro veikla. Tiesa, ligonių jame ir iki šiol netrūko, nes būtinoji pagalba, kai žmogaus sveikatai ar gyvybei kyla grėsmė, buvo teikiama ir griežtojo karantino metu.

Deja, lankyti ligonių laisvai kol kas nebus galima – tik gavus ligoninės vadovų leidimą. Tačiau artimųjų atneštus lauknešėlius medikai ligoniams perduoda.





Galerija: Poliklinika




Publikuota: 2020-05-18 15:31:53

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Vilkaviškio autobusų stotis – tvariausias pastatas Pabaltijy
* Sostinė nesužavėjo: kybartietis į gimtinę parsivežė ir žmoną
* Augant susirgimų skaičiui žmonės turi patys apsispręsti dėl skiepų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar taisyklinga sakyti „pamatuota nuomonė“?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiama antroji žodžio pamatuoti reikšmė „remti, grįsti“ (pvz., pamatuoti teiginius ), taip pat žodžio pamatuotas reikšmė „pagrįstas“ (pvz., pamatuota išvada ).
Taigi pasakymai nepamatuotai didelės lėšos, pamatuota nuomonė ir panašūs yra visiškai taisyklingi ir vartotini.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai