„Santaka“ / Tarybai atsiskaitę vadovai sulaukė ir opozicijos pagyrų / Savivalda

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naują elektrinį duonkepį (30 Eur), naują kirpėjų įrankių sterilizatorių (50 Eur), senoviškas grindų plyteles, naudotą moterišką dviratį (50 Eur). Tel. 0 608 43 814.
Galioja iki: 2024-07-22 15:43:54Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Savivalda

Dalinkitės:  


Tarybai atsiskaitę vadovai sulaukė ir opozicijos pagyrų

Dangyra APANAVIČIENĖ


Po dviejų mėnesių pertraukos buvo sušauktas rajono Tarybos posėdis. Pirmą kartą Savivaldybės istorijoje jis vyko nuotoliniu būdu. Naudodamiesi elektroninio ryšio priemonėmis politikai patvirtino net 41 sprendimą.Nuotolinis būdas pasiteisino

Dėl koronaviruso pandemijos kovo mėnesį Savivaldybės tarybos nariai neposėdžiavo, tad daugiau nei keturias dešimtis susikaupusių klausimų teko apsvarstyti neįprastu nuotoliniu būdu. Visgi ir patys posėdžio dalyviai, ir jį stebėjusieji įsitikino, kad toks būdas gal ir nėra pats patogiausias, bet pakankamai saugus, patikimas ir geras.

Posėdis nuotoliniu būdu vyko sklandžiai: nebuvo nereikalingų kalbų ir kandžių replikų, politikai diskutavo dalykiškai, o savo nuomonę balsuodami išreiškė rankos pakėlimu. Balsavimą fiksavo iš pačių Tarybos narių sudaryta komisija. Politikai posėdžiavo iš namų ar savo darbo kabinetų, o Savivaldybės vadovai ir specialistai – iš Savivaldybės posėdžių salės.

Pradėdamas posėdį meras Algirdas Neiberka visus supažindino su nauja tvarka, o sukaktuvininkus tradiciškai pasveikino su gimtadieniu. Tik šįsyk teko apsieiti be tokiomis progomis dovanojamų rožių ir rankos paspaudimų.

Trys geriausi ir trys nepavykę darbai

Kaip paprastai, metams pasibaigus Taryba turi patvirtinti Savivaldybės vadovų, o taip pat Kontrolės ir audito tarnybos veiklos ataskaitas.

Tarybos ir mero veiklos ataskaitą pristatęs A. Neiberka pirmiausiai išvardijo darbus, kuriuos Savivaldybei pavyko padaryti per 2019 metus ir kurie tęsiami šiais metais.

Opozicijos lyderis Žilvinas Gelgota pasidžiaugė, kad tiek daug visko padaryta, ir paprašė A. Neiberkos įvardyti po tris darbus, kuriais jis labiausiai džiaugiasi ir kurių merui nepavyko įgyvendinti.

A. Neiberka atsakydamas teigė, kad labiausiai jį džiugina tai, jog iš ES investicinių fondų pavyko gauti lėšų ir įgyvendinti daug puikių projektų. Kaip Savivaldybės vadovui, jam taip pat džiugu, kad sklandžiai vyksta pabaigos link judančios sporto salės statybos ir kad pradedamos tvarkyti Pilviškių miestelio, o kiek vėliau – ir Virbalio viešosios erdvės.

Tarybos narys Antanas Žilinskas iškėlė abejonę dėl Seimo nario Kęstučio Smirnovo nuopelnų, išreklamuotų neseniai pasirodžiusiame parlamentaro išleistame laikraštyje, kuriame jis mini kone tuos pačius darbus, kuriuos išvardijo ir meras. „Susidaro įspūdis, kad viską padarė Smirnovas. Kaip visa tai suprasti?“ – klausė A. Žilinskas.Meras neneigė, kad yra darbų, prie kurių prisidėjo ir Seimo narys, tačiau didžiausias indėlis ir nuopelnas, pasak A. Neiberkos, yra praeitos ir šios kadencijos Tarybos bei Savivaldybės administracijos. „O ką rašo Seimo narys, yra tik jo atsakomybės reikalas“, – į gilesnes diskusijas nesileido meras.

Kalbėdamas apie neįgyvendintus planus A. Neiberka apgailestavo, kad vis dar nepavyksta sukurti daugiau darbo vietų rajone, pritraukti investuotojų, nors jų laukia paruoštas investicinis sklypas, ir kad dėl karantino pristojo bandomas atgaivinti geoterminių vandenų panaudojimo Vilkaviškyje projektas.Ataskaitoms politikai pritarė

Pristatydamas Savivaldybės administracijos veiklos ataskaitą jos direktorius Vitas Gavėnas labiausiai akcentavo sumažėjusius įsiskolinimus. „Darbų nuveikta daug, o skolos ryškiai sumažėjo. Kai 2015 metais pradėjau čia dirbti, Savivaldybė turėjo 7, 6 mln. eurų skolų, o 2019-ųjų pabaigoje jų buvo likę tik 3, 9 mln. eurų“, – teigė V. Gavėnas.

Opozicijai atstovaujantis Ž. Gelgota ir šįsyk nepagailėjo gero žodžio, gyrė Savivaldybės administraciją už puikiai paruoštą ataskaitą. „Forma gera, šiuolaikiškai sudėlioti rodikliai, smagu skaityti“, – kalbėjo paprastai nepraleidžiantis progos valdžią pakritikuoti politikas. Jis administracijos direktoriaus taip pat paprašė įvardyti tris labiausiai džiuginančius ir tris nepavykusius darbus.„Mano tie patys džiaugsmai, kaip ir mero, – kalbėjo V. Gavėnas. – O liūdina tai, kad negalėjome įgyvendinti Vilkaviškio miesto apšvietimo projekto, bet dabar einame kitu, pigesniu bei patikimesniu, keliu ir manome, kad šįsyk viskas pavyks“.

Taip pat direktoriui nesmagu, kad dėl griežtų paveldosaugos reikalavimų nepavyko laiku pradėti Virbalio miesto viešųjų erdvių įrengimo projekto, o dėl įvairių koregavimų, padidėjusio lėšų poreikio nusitęsė ir Šeimenos upės pakrančių pritaikymo rekreacinėms reikmėms projekto pradžia. Bet, pasak V. Gavėno, ir ši problema jau išspręsta, projektas netrukus pajudės ir bus vykdomas etapais.

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos ataskaitą pateikė jos vadovė Rima Sakalauskienė. Tarybos posėdyje buvo pritarta šiai, o taip pat ir mero bei Savivaldybės administracijos direktoriaus pateiktoms ataskaitoms.Mokestį sumažino ne visiems

Taryba apsvarstė nemažai klausimų, susijusių su švietimu, tarp jų – ir seniau jau aptartus mokyklų reorganizavimo reikalus. Posėdyje patvirtinti sprendimai dėl Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos prijungimo prie Sūdavos pagrindinės mokyklos, Vištyčio Petro Kriaučiūno mokyklos-daugiafunkcio centro prijungimo prie Gražiškių gimnazijos bei Kybartų suaugusiųjų mokyklos prijungimo prie Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokyklos.

Kai buvo svarstomas klausimas karantino laikotarpiu 50 proc. sumažinti mokestį už neformalųjį vaikų ugdymą Vilkaviškio rajono sporto mokykloje bei Vaikų ir jaunimo centre, opozicija pasiūlė mokestį sumažinti ir Vilkaviškio muzikos mokyklos ugdytiniams. Tačiau valdančioji dauguma tam nepritarė. Argumentas – pati mokykla to nepageidauja. Per posėdį į diskusijas įsijungęs muzikos mokyklos direktorius Artūras Pečkaitis patikino, kad vaikų muzikinis ugdymas nuotoliniu būdu vyksta intensyviai ir priežasties mažinti mokestį tikrai nėra.

Tad mokestį už neformalųjį vaikų ugdymą Taryba perpus sumažino tik lankantiesiems sporto mokyklą bei Vaikų ir jaunimo centro užsiėmimus.Apsvarstyti ūkiški reikalai

Politikai pagaliau patvirtino sprendimą aukcione parduoti kelerius metus stovėjusį tuščią buvusios Klampučių mokyklos pastatą su priklausančiais statiniais, stadionu ir kiemo įrenginiais. Taip pat nuspręsta investuotoją UAB „Baltisches Haus“, Vilkaviškyje pastačiusią „Iki“ parduotuvę ir sutvarkiusią dalį miesto infrastruktūros, atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio, kuris sudaro 7, 5 tūkst. Eur.

Savivaldybės administracijai politikai leido įsigyti ne brangesnį kaip 5 tūkst. Eur lengvąjį tarnybinį automobilį, kuris bus paskirtas Pajevonio seniūnijai.Posėdyje Taryba pritarė trims projektams, kuriais bus siekiama gauti finansinę paramą saulės fotovoltinių elektrinių įrengimui Alvito mokykloje-daugiafunkciame centre, Vilkaviškio „Eglutės“ ir „Buratino“ vaikų lopšeliuose-darželiuose. Projektus planuojama įgyvendinti pagal klimato kaitos programą ir prisidėti prie jų ne mažiau kaip 20 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Taip pat pritarta Pasienio kontrolės punktų direkcijos ir Vilkaviškio rajono savivaldybės bendradarbiavimo sutarčiai, pagal kurią Kybartų mieste, Kovo 8-osios ir J. Basanavičiaus gatvių sankirtoje, numatoma įrengti žiedinę sankryžą. Pasienio kontrolės punktų direkcijai pavesta atstovauti rajono Savivaldybei įgyvendinant projektą bei atlikti projektavimo ir statybos darbų užsakovo funkcijas.Publikuota: 2020-05-07 08:52:46

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Gimtadienio šventė – be programos ir... be dovanų
* Vizitas sutapo su šventėmis ir bažnyčios remonto pabaiga
* Verslininkų klubo nariai vieni kitiems neša visokeriopą naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai