Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Teikia įvairias elektriko paslaugas. Tel. 8 685 65 529.
Galioja iki: 2023-03-31 10:16:14
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Santaka“ / 2020-05-04 16:55
Iš Vilkaviškio kilusi Aida Šeputienė džiaugiasi, kad mūsų kraštiečiai prie akcijos prisijungė ypač aktyviai. Nuotr. iš asmeninio albumo Namuose dėvima mokyklinė uniforma tapo pedagogų palaikymo ženklu
Eglė MIČIULIENĖ
Sakoma, kad žmogų geriausiai pažinsi bėdoje. Bet ką daryti, kai į bėdą pakliūva visa žmonija, kaip nutiko šį kartą? Ogi vieniems kitus palaikyti.
|
Patį pirmą penktadienį
Kas galėjo pagalvoti, kad vos per porą mėnesių visas mūsų gyvenimas apsivers aukštyn kojomis! Kad vaikai bus skatinami ne lankyti savo senelius, o kaip tik pas juos neiti, kad mamos, anksčiau vijusios atžalas pabūti lauke, dabar draus eiti į kiemą, kad mokytojai, raginę mažiau sėdėti prie kompiuterių, bus patys priversti prie jų atsisėsti ir vesti pamokas. Ir kad penktadienis, vienintelė diena, kai buvo galima nedėvėti uniformos, taps būtent ta diena, kai reikia ją apsivilkti.
Mintis, kad vaikai mokytojus gali palaikyti apsirengę uniformas, atėjo iš Vilkaviškio kilusiai, dabar Kaune gyvenančiai Aidai Šeputienei.
– Paskelbus karantiną prasidėjo dvi savaitės atostogų. Per jas mano antroko sūnaus mokytoja ruošėsi, siuntė mums medžiagą ir informavo, kaip viskas vyks, koks bus darbas. Aiškiai jutome mokytojos nerimą, kaip jai per atstumą reikės suvaldyti antrokus. Pasitarėme su kitomis mamomis, kad būtų smagu parodyti mokytojai, jog mes ją suprantame, palaikome bei norime padėti. Tik galvojome, kaip nusiųsti tylią žinutę nesutrukdant pirmos nuotolinės pamokos. Štai ir gimė idėja penktadienį, kai turėjo įvykti pirma nuotolinė vaizdinė pamoka, vaikams apsirengti uniformas, taip išreiškiant palaikymą ir mokyklai, ir mokytojai, – pasakojo A. Šeputienė.
Išplito į kitus miestus
Pamačiusi vaikus, namų aplinkoje sėdinčius su uniformomis, mokytoja buvo labai sujaudinta. Pedagogė nuoširdžiai dėkojo tiek moksleiviams, tiek tėvams, su kuriais vakare nuotoliniu būdu susitiko susirinkime.
Kitą savaitę tos pačios klasės tėvai paragino ir vyresniuosius savo mokyklinio amžiaus vaikus penktadienį į pamokas „ateiti“ su uniformomis.
– Jau kitą savaitę didžioji dalis klasių mūsų mokykloje taip išreiškė padėką mokytojams, – kalbėjo akcijos iniciatorė.
Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos antrokų tėvų sugalvota iniciatyva išplito į kitas šio miesto mokyklas, vėliau – ir į kitus miestus bei miestelius. A. Šeputienė džiaugėsi, kad šią idėją paviešino nacionalinė Lietuvos televizija, o LRT „Įdomiųjų pamokų“ vedėjas Vidas Bareikis laidoje pasirodė apsirengęs marškinėlius su užrašu „Penktadienis – diena su uniforma“.
– Viskas „užsikūrė“ taip, kad pasipylė atsiliepimai: per pirmąsias tris savaites kasdien gaudavau iki 20 padėkų nuo įvairių Lietuvos pedagogų. Viena mokytoja iš Ukmergės pasakojo girdėjusi apie šią iniciatyvą Kaune, bet kai įsijungusi kompiuterį penktadienį pamatė ir visus savo penktokus su uniformomis – labai nustebo bei nudžiugo. Iš to supratome, kad ši iniciatyva buvo reikalinga ne vien mūsų mokytojai. Juk laikas sudėtingas ne tiktai tėvams, vaikams, bet ir pedagogams, – sakė Aida.
Nustebino gražiškiečiai
A. Šeputienė džiaugėsi, kad jos paskleistas gerasis virusas plinta po visą Lietuvą. Moteris tikisi, kad jis ne tik gyvuos iki pat karantino pabaigos, bet ir duos vaisius vėliau. Mat pagarba mokytojui, anot Aidos, turi būti pradėta skiepyti nuo mažens – prie to taip pat prisidės pedagogus palaikanti iniciatyva „Penktadienis – diena su uniforma“.
Prie šios akcijos praėjusią savaitę oficialiai buvo prisijungę 9 miestai, 25 mokyklos. Labai smagu, kad suvalkiečiai – aktyviausi. Pati Aida prie iniciatyvos pakvietė prisidėti Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinę mokyklą, kurią prieš dvidešimt metų yra baigusi. Mokyklos bendruomenė iškart sureagavo ir jau kitą penktadienį dalis mokinių prie kompiuterių rinkosi su uniformomis.
A. Šeputienę labai nustebino Gražiškių gimnazija, kuri prie iniciatyvos jungėsi išskirtinai aktyviai, ir nuotraukas akcijos iniciatorei siuntė vieną po kitos. Beje, pati pirma vienos pedagogės padėkos žinutė atėjo taip pat iš šios gimnazijos.
Vaikų, sėdinčių prie kompiuterių su uniformomis, nuotraukos Aidą pasiekė ir iš Vilkaviškio pradinės mokyklos, Kybartų, Alvito ugdymo įstaigų.
Didžiausi šios iniciatyvos entuziastai – jaunesniųjų klasių mokiniai.
– Mūsų antrokai kol kas nė vieno penktadienio nepraleido be uniformos. Mano pačios sūnus Simas kiekvieną ketvirtadienį pasitikslina, ar jau rytoj penktadienis ir jis galės apsirengti uniformą. Anksčiau būdavo atvirkščiai – vaikas laukdavo penktadienio, kad galėtų eiti su kokiais nori drabužiais. Įdomus ir kitas dalykas: iš pradžių vaikai rengėsi tik uniformos viršų (švarkelius ar liemenes), o dabar dėvi visą aprangą. Sūnaus klasėje mokosi kitos buvusios vilkaviškietės dukra: ji su sese penktadienį pamokoms nuo galvos iki kojų apsirengia taip, kaip eidamos į mokyklą. O jeigu aš pati dabar galėčiau apsirengti uniformą, tai tikrai ją apsirengčiau ir perduočiau linkėjimus savo auklėtojai Angelei Ferencienei, – šypsojosi A. Šeputienė.
Galerija: Su uniforma
Publikuota: 2020-05-04 16:55:23
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Vilkaviškio turgavietės prekeiviai gali likti be darbo * Rajone naujai įkurta ūkininkų sąjunga sieks būti matoma
* Dabartis – praeityje: muziejus švenčia įkūrimo 60-metį Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Apie linoraižinį Kaip rašyti: „linoraižinys“ ar „lino raižinys“? Rašytina linoraižinys [lino(leumas) + raižinys]. Tai iškiliaspaudės grafikos technika, artima medžio raižiniui.
Šūksniai
Statistika
|