„Santaka“ / Karantinas – ne kliūtis sportuoti / Įvykiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įvykiai

Dalinkitės:  


Vilkaviškietė Rūta Rimienė: iššūkis su „Kangoo Jumps“ batais priimtas!

Laurynos RIMAITĖS nuotr.


Karantinas – ne kliūtis sportuoti


Aerobika, šiaurietiškas ėjimas, spyruokliavimo pratimai – skirtingi efektyvaus laisvalaikio praleidimo būdai, kuriuos jungia vienas bendras tikslas – sveikatos puoselėjimas. Mintimis apie šių užsiėmimų naudą, unikalumą ir naują treniruočių formą pasidalijo Vilkaviškyje dirbančios sporto entuziastės.



Aerobika – efektyvus būdas lieknėti

Daugelis sportuoja su intencija numesti nepageidaujamus kilogramus ne tik dėl sveikatos, bet ir dėl gražesnių kūno linijų. Ne vienam ir ne vienai kyla klausimas, kokius pratimus rinktis ir ką daryti, kad per žiemą sukaupti papildomi kilogramai nukristų greičiau. Ypač tai aktualu dabar, karantino sąlygomis, kai galimybės pajudėti gerokai apribotos, o progų pavalgyti nuo ryto iki vakaro būnant namuose netrūksta.

„Judėjimas, kaip ir kvėpavimas, reikalingas ir jauniems, ir garbaus amžiaus žmonėms“, – pokalbį apie sporto naudą pradėjo ilgametės aerobikos mokymo ir kūno kultūros ugdymo patirties turinti vilkaviškietė Rūta Kiškėnienė. – Vienas iš būdų sudeginti papildomus kilogramus – aerobika, taip pat labai sveika ėjimas, bėgimas, šokiai ir kiti panašaus pobūdžio aktyvūs užsiėmimai. Pavyzdžiui, per aerobikos treniruotes organizmas sunaudoja daug deguonies, kuris skaido riebalus. Per vieną valandą sudeginama apie 300–500 kilokalorijų.“


Pasak R. Kiškėnienės, labai svarbi vieta, kurioje atliekamos treniruotės. Net ir per karantiną specialistė pataria rinktis saugų judėjimą lauke – bent jau savo kieme, terasoje ar net balkone. „Gryname ore yra daugiau deguonies, kuris itin reikalingas mūsų organizmui dalyvaujant energijos gamybos procesuose. Dėl šios priežasties po treniruočių gryname ore nėra juntamas toks didelis nuovargis, kaip po sporto uždaroje patalpoje, – mintimis dalijosi R. Kiškėnienė. – Be to, treniruotės saulėtomis dienomis padeda organizmą aprūpinti vitaminu D, kuris stiprina nervų sistemą ir imunitetą.“

Moteris pabrėžė, jog derinant sportą lauke su ritmingu kvėpavimu gerinama plaučių ventiliacija, raumenys aprūpinami deguonimi, dėl to gerėja ne tik fiziniai rezultatai, bet ir juntamas teigiamas poveikis psichinei žmogaus sveikatai.

Tik reikėtų nepamiršti, jog sportas, kaip ir mokslas, reikalauja žinių. Trenerė primena, jog labai svarbu atkreipti dėmesį į kvėpavimą ir pulso dažnį treniruočių metu. Taisyklingas kvėpavimas skatina lieknėjimo procesą, o pulsas padeda nuspręsti, ar sportuojate pakankamu intensyvumu.

„Apskaičiuoti pulso dažnį galima su labai paprasta formule: iš 220 atimkite savo amžių metais ir gausite maksimalų leidžiamą pulsą – didžiausią širdies susitraukimų skaičių per minutę. Taip sužinosite, ar treniruojatės tinkamu intensyvumu, ar vyksta riebalų deginimas“, – patarė sporto pedagogė.




Šiaurietiškas ėjimas – laimės hormonų šaltinis

„Įsivaizduokite sportinio ėjimo treniruoklį, kuriame dirba ir rankų, ir kojų raumenys. Šiaurietiškas ėjimas yra būtent tai, bet tik gryname ore. Užtenka gero pusvalandžio intensyvaus ėjimo gamtoje ir į kraują ima skirtis laimės hormonai!“ – apie šiaurietiško ėjimo su specialiomis lazdomis naudą pasakojo 10-ies metų patirtį šiame sporte sukaupusi Irma Maurienė.

Pasak vilkaviškietės, tokių treniruočių metu sunaudojama vidutiniškai 20 proc. daugiau energijos nei vaikščiojant paprastai, nes atpalaiduojami pečių ir kaklo raumenys, lavinami priekiniai ir užpakaliniai rankų raumenys, užpakalinė pečių juostos dalis, krūtinės ir dalis nugaros raumenų, sumažinama apkrova kelių sąnariams.

Vilkaviškietė teigė, kad per valandą sudeginama apie 400 kilokalorijų, todėl tai puikus pasirinkimas norintiesiems atsikratyti ir papildomų kilogramų. Priklausomai nuo intensyvumo, šis sportas gali būti net 46 proc. veiksmingesnis už paprastus pasivaikščiojimus.

„Galiu pasakyti, jog net šaltuoju metų laiku, kai šiaip pasivaikščioti būna nemalonu, dėl plaštakų darbo sušyla rankos, pečiai, o tada – visas kūnas, ir ėjimas su lazdomis tampa nebaisus net ir žvarbiausiu oru. Dauguma laiką leidžia uždarose patalpose, o juk grynas oras mums ypač reikalingas“, – komentavo prisiekusi šiaurietiško ėjimo entuziastė.




Spyruokliavimo pratimai, arba „Šokančios kengūros“

Dar vienas turbūt ne visiems žinomas sportas – tai spyruokliavimas su specialiai tam skirtais batais. Ši sporto šaka mūsų rajone atsirado dar tik prieš dvejus metus, bet jau turi nemažai pasekėjų.

„Kangoo Jumps“, kaip spyruokliavimo pratimų forma, degina kūno riebalus, stiprina rankas, kojas, šlaunis, pilvo raumenis, klubus ir bendrai stiprina kūno raumenis bei širdį. Šis sportas atjaunina pavargusį kūną ir gerina sveikatą, – apie spyruokliavimo naudą pasakojo Vilkaviškyje „šokančias kengūras“ subūrusi Žaneta Galinytė. – Su specialiais batais sportuojantys žmonės teigia, kad gali dirbti ilgesnes valandas, geriau miega ir jaučiasi mažiau įsitempę, mažiau nervingi. Poveikis nėra tik psichologinis, nes spyruokliavimo aukštyn ir žemyn veiksmas, netraumuojant skeleto ir raumenų sistemos, yra vienas iš naudingiausių kada nors sugalvotų aerobinių pratimų. Vienas iš privalumų yra tas, jog treniruočių metu batai net 80 proc. sumažina susidūrimą su grindimis, todėl žmonės, kurie turi problemų su keliais ar stuburu, gali lankytis tokio pobūdžio treniruotėse.“

Trenerė pasakojo, jog salėje sportuojama su gera muzika, energija ir emocijos tiesiog trykšta.

Susibūrimo džiaugsmo šiuo metu „kengūrų“ sporto mėgėjos nepatiria, nes per karantiną treniruotės nevyksta, tačiau daugelis turi įsigijusios specialius batus su spyruoklėmis, todėl šokti pagal puikią muziką gali ir namų sąlygomis.



Sportas tiesiai iš namų

Kaip ir daugelis įvairių veiklų, taip ir sporto užsiėmimai karantino metu persikėlė į virtualų pasaulį.

Dalyvauti treniruotėse nuotoliniu būdu bei stengtis palaikyti sportinę formą namų sąlygomis savo interneto platformose kviečia ir spyruokliavimo pratimų trenerė Ž. Galinytė, ir aerobikos trenerė R. Kiškėnienė bei kitų sporto sričių specialistai. Na, o šiaurietiško ėjimo trenerė I. Maurienė, nuotoliniu būdu komunikuojanti su šio sporto mėgėjais, nuolatos ieško naujų vietų pasivaikščioti, savo feisbuko paskyroje dalijasi nuotraukomis iš buvusių žygių ir siūlo būsimų trasų idėjas.



Rugilė AUGUSTAITYTĖ



Publikuota: 2020-04-28 09:11:02

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai