„Santaka“ / Ugdymo įstaigos pradeda mokymą nuotoliniu būdu / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Bent jau artimiausiu metu vaikai su savo mokytojais bendraus internetu.

Autoriaus nuotr.


Ugdymo įstaigos pradeda mokymą nuotoliniu būdu

Andrius GRYGELAITIS


Nuo pirmadienio rajone, kaip ir visoje šalyje, prasidėjo mokymas nuotoliniu būdu. Specialistai neatmeta galimybės, kad visa tai gali užsitęsti iki pat šių mokslo metų pabaigos.



Neturi galimybės

Pastarąsias dvi savaites didžioji dalis mokinių ramiai leido laiką namuose, o švietimo darbuotojams šis laikotarpis buvo nepaprastai įtemptas. Ugdymo įstaigų vadovams, jų pavaduotojams bei pedagogams teko skubiai dėlioti planus, kaip bus dirbama artimiausiu metu. Kadangi dėl koronaviruso grėsmės eiti į mokyklas bei vaikų darželius draudžiama, Lietuvoje pradedamas mokymas nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad nuo pirmadienio mokiniai su pedagogais bendraus internetu. Ugdymo įstaigos pačios turėjo apsispręsti, kokiu principu vyks pamokos.

Vienas iš didžiausių iššūkių vykdant mokymą nuotoliniu būdu – technologijų trūkumas. Skaičiuojama, kad visoje šalyje yra maždaug 35 tūkst. moksleivių, kurie neturi galimybės mokytis iš namų. Juos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pažadėjo aprūpinti kompiuteriais, planšetėmis ar kitais išmaniaisiais įrenginiais. Tam bus skirta 9, 2 mln. eurų. Į šią sumą įtrauktos ir interneto ryšio išlaidos.



Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė sakė, kad mūsų rajone taip pat yra moksleivių, kurie kol kas neturi galimybės mokytis iš namų. Prieigos prie interneto arba reikiamos įrangos neturi 301 bendrojo, 49 ikimokyklinio ir 20 neformaliojo ugdymo įstaigose besimokančių mokinių.

„Stengiamės kuo operatyviau išspręsti visas problemas. Dalis mokyklų turi pakankamai planšečių ir kompiuterių, todėl jais aprūpino savo mokinius. Kiekviena ugdymo įstaiga parengė savo planus, kaip bus dirbama artimiausiu metu. Negalėjome visoms joms nurodyti dirbti pagal vieną principą, nes galimybės yra skirtingos“, – sakė A. Finagėjevienė.

Anot jos, dirbti nuotoliniu būdu reikės ne tik bendrojo, bet ir neformaliojo ugdymo specialistams bei ikimokyklinukų pedagogams. Ugdymui nuotoliniu būdu ruošiasi sporto mokyklos treneriai, muzikos, dailės bei kitų sričių mokytojai. Nepamiršti bus ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai.



Gera repeticija

Bene lengviausia prisitaikyti prie laukiančių pokyčių buvo Pilviškių „Santakos“ gimnazijos bendruomenei. Ši mokykla ir taip nuo 2023 m. planuoja teikti nuotolinio mokymo paslaugas, tad įstaigos direktorė Danutė Valiūnienė, jos pavaduotojas Donatas Zdanaitis bei matematikos mokytojas Andrius Štrimaitis dar prieš kurį laiką išklausė kursus, skirtus išmokti dirbti su nuotolinio mokymo „Moodle“ sistema. Su ja buvo supažindinta ir nemaža dalis gimnazijos pedagogų.



Šalyje įvedus karantiną, beliko su šia sistema supažindinti likusius mokytojus bei mokinius. Įstaigos direktorė jiems parengė mokomąją medžiagą.

„Į ateitį žiūrime gana optimistiškai ir tikimės, kad viskas klostysis sklandžiai. Aišku, tam tikro nerimo yra, bet, manau, susitvarkysime. Mokytojai yra informuoti, kad dėl galimų trikdžių vienu metu vengtų kelių realiu laiku vykstančių vaizdo konferencijų. Atsižvelgdami į tai ir dėliojome savo tvarkaraščius. Didžiąją dalį užduočių vaikai galės atlikti jiems patogiu metu. Visi mūsų mokiniai turi prieigą prie interneto. Yra keletas gausiose šeimose gyvenančių mokinių, kuriems gali pristigti kompiuterių ar planšečių. Jiems paskolinsime mokyklos įrangą“, – teigė D. Valiūnienė.

Ji tvirtino, kad netikėta būtinybė vesti mokymus nuotoliniu būdu bus gera repeticija, rengiantis 2023 m. laukiantiems pokyčiams.



Nerimas dėl abiturientų

Didžiausia rajono ugdymo įstaiga – Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija – taip pat baigia koreguoti savo ugdymo planus. Kaip pasakojo šios įstaigos direktorius Arūnas Serneckas, atsakingai ruošiamasi ne tik pagrindinių disciplinų mokymui nuotoliniu būdu, bet ir psichologinės ar socialinės pagalbos teikimui, kitų, kasdienių, ugdymo įstaigos funkcijų užtikrinimui.



„Iš pradžių tvarkaraščių nekeisime, nes norime, kad vaikams būtų kuo mažiau nežinomybės. Vėliau, aišku, juos gali tekti koreguoti pagal situaciją. Su tam tikrais iššūkiais susiduria visų dalykų specialistai. Juk reikės kažkaip iš padėties suktis ir dailės, technologijų, muzikos ar kūno kultūros mokytojams. Jie taip pat privalo atsižvelgti į ministerijos rekomendacijas ir pagal jas nuotoliniu būdu vykdyti ugdymo programas. Daug kas priklausys ne tik nuo pedagogų, bet ir nuo mokinių. Tikrai ne visi iš jų turi savarankiško mokymosi įgūdžių. Iš 563 mūsų mokinių tik 3 neturi galimybės mokytis iš namų. Manau, jog iki pirmadienio šią problemą išspręsime“, – kalbėjo A. Serneckas.

Savaitės pradžioje ministerija jau paskelbė, kad šiais mokslo metais pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas (PUPP) dešimtokams nevyks. Jiems bus pasiūlyta savarankiškai atlikti PUPP lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos užduotis nuotoliniu būdu bei įsivertinti savo pasiekimus. Pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimas bus išduodamas įrašant metinius įvertinimus. Direktoriui didžiausią nerimą kelia pačių vyriausių gimnazistų situacija. Nežinia, kaip bus su abiturientų brandos egzaminų sesija.

„Girdime įvairius variantus. Vienas iš jų – dvyliktokams vietoje egzaminų siūloma įskaityti jų metinių pažymių rezultatus. Spėju, kad ši abiturientų karta egzaminų nelaikys. Turime nestandartinę situaciją, tad reikia ir nestandartinių sprendimų. Kita vertus, dabar prioritetas ir neturėtų būti egzaminai. Svarbiausia – vaikų saugumas“, – pabrėžė A. Serneckas.



Bandymai pavyko

Būtinybę apsaugoti mokinių sveikatą akcentavo ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos direktorė Daina Juškauskienė. Jos vadovaujamas kolektyvas pastarąsias dvi savaites sunkiai dirbo, kad būtų kuo geriau pasiruošta darbui iš namų. Pedagogai bendravimui su mokiniais pasirinko „Zoom“ platformą, kurią šią savaitę sėkmingai išbandė.

„Per šią sistemą organizavome virtualų visų įstaigos pedagogų posėdį. Vienu metu buvo prisijungę 63 asmenys. Kurį laiką viskas vyko sklandžiai, tačiau maždaug po 40 minučių sistema išsijungė. Po kurio laiko dar kartą visi prisijungėme ir daugiau nesklandumų nekilo“, – pasakojo D. Juškauskienė.

Ji teigė su savo vadovaujamu kolektyvu įvairiomis elektroninėmis priemonėmis kontaktuojanti kasdien. Dalis pedagogų namuose neturėjo darbui reikalingos įrangos, todėl ji buvo suteikta iš mokyklos resursų.



„Kartu su Paežerių skyriumi turime 21 mokinį, kurie namuose neturi kompiuterių ar planšečių. Tiesa, 12 iš jų turi išmaniuosius telefonus ir tik 9 apskritai neturi galimybės mokytis iš namų. Iki pirmadienio juos tikrai aprūpinsime trūkstama įranga“, – pažadėjo direktorė.



Norėjo pajusti

Intensyviai būsimiems pokyčiams ruošėsi ir kitos mokyklos. Alvito mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Rolandas Bulkauskas spėjo, kad priverstinai įgyta nuotolinio mokymo praktika pedagogams pravers ateityje.

„Juk būna, kad vaikai suserga ar ilgesniam laikui išvyksta į užsienį. Tuomet tenka sukti galvą, kaip toliau juos mokyti. Dabar jau turėsime reikiamos praktikos. Manau, kad pirmą savaitę bus labai sunku, tačiau neabejoju, kad su viskuo susitvarkysime“, – teigė R. Bulkauskas.

Jam antrino ir Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Violeta Šaukščiuvienė. Įstaigos vadovė pasakojo atidžiai stebėjusi, kaip jos vadovaujamam kolektyvui sekasi ruoštis būsimiems pokyčiams.

„Paskelbus karantiną ėmėme dirbti iš namų. Skambinau visiems mokyklos pedagogams, norėdama išgirsti jų balsą, pajusti emocijas, nuotaikas. Pastebėjau, kad pirmos dvi dienos mokytojams buvo labai sunkios. Juos kaustė nerimas, nežinomybė. Po to viskas stojo į savo vėžes. Dabar svarbiausia išlikti ramiems bei sveikiems“, – kalbėjo V. Šaukščiuvienė.





Užtikrins maitinimą

Uždarius ugdymo įstaigas, dalis mokinių liko be kasdienių maisto davinių. Šią savaitę kai kuriose rajono ugdymo įstaigose maitinimas buvo atnaujintas.

Pavyzdžiui, Alvite maistas vaikams iš mažiau pasiturinčių šeimų išdalytas šios savaitės viduryje, o Keturvalakiuose jis bus dalijamas šiandien, nuo 10 iki 12 valandos.

Vietoje kasdienių pietų vaikams skiriami supakuoti sauso maisto daviniai. Vienu metu mokiniams atiduodamos vienai arba dviem savaitėms skirtos maisto porcijos.

„Mūsų mokiniams maisto daviniai bus dalijami mokyklos prieangyje arba lauke. Kiek žinau, kitose mokyklose daroma panašiai“, – teigė V. Šaukščiuvienė.

Vaikams skirtų produktų į mokyklą turės atvykti tėvai, tačiau daliai mokinių ugdymo įstaigos pačios privalės pristatyti maistą į namus.



Publikuota: 2020-04-03 08:20:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai