„Santaka“ / Kunigai ragina tikinčiuosius nerizikuoti sveikata / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Teikia įvairias elektriko paslaugas. Tel. 8 685 65 529.
Galioja iki: 2023-03-31 10:16:14



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Kunigai ragina tikinčiuosius nerizikuoti sveikata


Koronavirusui užvėrus daugumos įstaigų duris, atšaukiamos visos viešos pamaldos.

Atleido nuo pareigos

Vilkaviškio dekanas Vytautas Gustaitis tikintiesiems praneša, kad karantino metu bažnyčios lieka atviros privačiai maldai, tačiau bažnyčioje nebus rengiamos jokios viešos, bendros pamaldos. Vilkaviškio katedra tikintiesiems bus atvira kasdien, nuo 7.30 val. iki 18.30 val.

Vyskupų konferencija dėl kritinės situacijos priėmė sprendimą dispensuoti tikinčiuosius nuo pareigos sekmadieniais dalyvauti šv. Mišiose. Todėl žmonės skatinami melstis namuose, stebint šv. Mišių transliaciją per televiziją ar radiją. Mišios transliuojamos sekmadieniais, 12.30 val., per LRT Plius televiziją ir LRT Klasika radijo programą. Marijos radijas šv. Mišias transliuoja kiekvieną dieną.

Šv. Mišios ir toliau aukojamos visomis užsakomomis intencijomis, tačiau atšaukus viešas pamaldas jos aukojamos be žmonių. Tikintieji tą dieną yra kviečiami savo intencija melstis namuose, jungiantis į šv. Mišių auką televizijos, radijo, interneto transliacijos dėka, ir priimant dvasinę komuniją.


Dekanas informavo rajono gyventojus, užsakiusius šv. Mišias už artimuosius, kad dėl karantino jas galima perkelti į kitą datą, tik reikia susisiekti su kunigu telefonu ar kitu būdu ir suderinti laiką. Jei laikas nebus pakeistas, šv. Mišios bus aukojamos anksčiau sutartą dieną.

Laidotuvių šv. Mišios už mirusįjį taip pat aukojamos nedalyvaujant žmonėms, o apeigos atliekamos tik kapinėse. Laidotuvėse rekomenduojama dalyvauti tik patiems artimiausiems žmonėms, apeigų dalyviams laikytis saugaus atstumo, kryžių pagerbti ne bučiuojant, o nulenkiant galvą. Dekanas V. Gustaitis skatintų žmones užuojautą gedintiems artimiesiems pareikšti ne apsikabinant, o palenkiant galvą. Gedintieji supras mūsų atjautos gestą.

Siūlo nukelti

Neorganizuojamos ir bendros Atgailos pamaldos. Kunigai yra pasirengę išklausyti pavienių to prašančių tikinčiųjų išpažinčių. Kai nėra galimybės atlikti sakramentinę išpažintį, labai rekomenduojama vadinamoji dvasinė išpažintis: ją sudaro tobulas gailestis dėl nuodėmių ir pasiryžimas atlikti sakramentinę išpažintį. Tobulas gailestis yra tada, kai gailimasi ne iš Dievo baimės, bet iš Dievo meilės. Tobulas gailestis naikina nuodėmes, tačiau lieka pareiga vėliau jas išpažinti sakramentinėje išpažintyje, kai tik tai bus įmanoma.


Dėl tikinčiųjų saugumo šiuo laikotarpiu indai prie įėjimų į bažnyčią, skirti švęstam vandeniui, išsausinti, todėl žegnotis tikintieji turi be švęsto vandens. Nei kryžiai, nei relikvijoriai, nei devocionalijos karantino metu nebučiuojami.

Jau suplanuotas santuokas siūlytina nukelti vėlesniam laikui. Priešingu atveju jos laiminamos dalyvaujant tik sužadėtiniams ir dviem liudytojams. Kūdikiai bus krikštijami, tačiau apeigose galės dalyvauti tik tėvai ir krikštatėviai. Taip pat svarstytina galimybė Krikšto šventimą atidėti iki laiko, kai bus atšauktas karantinas.

Galima kviesti kunigą pas ligonius, kurie dėl savo būklės pageidauja neatidėliojant priimti Ligonių patepimą ir kitus sakramentus, nors įprastas ligonių lankymas laikinai nutraukiamas.

Lietuvą ir visą pasaulį palietusio iššūkio akivaizdoje Bažnyčia skatina labiau atsidėti privačiai maldai: skaityti Šventąjį Raštą, prisimenant Jėzaus Kančią mintimis eiti Kryžiaus kelią, daugiau laiko skirti bendrai maldai šeimoje. Internetinės komunikacijos būdu šeimos ir pavieniai asmenys gali jungtis į maldos grupes ar švęsti Dievo Žodžio pamaldas, melstis už sergančius, juos gydančius ir slaugančius bei dėl mūsų visų saugumo sprendimus priimančius žmones.




„Santakos“ inf.



Publikuota: 2020-03-23 10:55:16

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Vilkaviškio turgavietės prekeiviai gali likti be darbo
* Rajone naujai įkurta ūkininkų sąjunga sieks būti matoma
* Dabartis – praeityje: muziejus švenčia įkūrimo 60-metį
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar laikote lygių galimybių pažeidimu, kad moterų drabužių kišenės mažesnės nei vyrų?
Taip, turėtų būti vienodos.
Pažeidimo neįžvelgiu.
Dydis priklauso nuo mados.
Problema išvis absurdiška.



Kalbos patarimai

Apie linoraižinį
Kaip rašyti: „linoraižinys“ ar „lino raižinys“? Rašytina linoraižinys [lino(leumas) + raižinys]. Tai iškiliaspaudės grafikos technika, artima medžio raižiniui.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas