„Santaka“ / Būsimi vairuotojai per egzaminą bando sukčiauti / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  


Būsimi vairuotojai per egzaminą bando sukčiauti


Pernai „Regitroje“ laikyta apie 122 tūkst. teorijos egzaminų. Neišvengta ir sukčiaujančiųjų – pagauti 44 nesąžiningi asmenys. Apie tai, kaip vyksta egzaminai, su skaitytojais įspūdžiais dalijosi Vilniuje egzaminuotoju dirbantis Edgaras Spiglazovas:

– Ar žmonės dažnai mėgina neteisėtais būdais įgyti teisę vairuoti?

– Visais laikais buvo žmonių, kurie nusirašinėdavo egzaminų metu. Tačiau labai svarbu suprasti, kad „Regitroje“ laikomi egzaminai yra svarbūs ne tik pačiam vairuotojui, bet ir aplinkiniams. Jūs tik įsivaizduokite, jei į gatvę išvažiuoja žmogus, kuris nepažįsta kelio ženklų – nelaimės tikimybė padidėja kelis kartus.

Pastebėtina, jog tobulėjant technologijoms keičiasi ir sukčiavimo būdai. Seniau garso ir vaizdo perdavimo priemonės buvo pakankamai didelės, o šiais laikais viskas kitaip. Vaizdo kameros ir ausinės tokios mažos, kad sukčiautojai jomis pasinaudoti gali nepastebėti. Buvo atvejis, kai per egzaminą vienam iš laikiusiųjų mikro ausinė taip įstrigo ausyje, kad prireikė vykti į ligoninę.

Viliuosi, kad tokių atvejų vis mažės, o žmonės supras, kad saugios ir teisingos vairavimo kultūros ugdymas prasideda jau nuo pirmųjų pradedančiojo vairuotojo žingsnių. Ko gero, nė vienas eismo dalyvis nenorėtų, kad keliais važinėtų vairuotojai, kurie teorijos egzaminą išlaikė su paslėpta ausine ir vaizdo kamera megztinio sagoje.


– Taigi pastebėti sukčiaujantį asmenį tampa vis sudėtingiau?

– Nors naudojama technika yra sunkiau pastebima, vis dėlto žmogų išduoda jo elgesys, kūno kalba. Didžioji dalis sukčiautojų naudojasi neleistomis vaizdą ir garsą perduodančiomis priemonėmis, tačiau būna atvejų, kai egzaminą su svetimu dokumentu ateina laikyti kitas žmogus. Dažnai, žvelgiant į dokumentą, tenka paanalizuoti, ar tai tas žmogus, kuriuo prisistato.

Kartais žmonės bando „nusirašinėti“ – žiūrėti ir į šalia sėdinčio asmens kompiuterio ekraną, tikėdamiesi jame išvysti neaiškaus klausimo atsakymą. Tokiais atvejais dažniausiai užtenka tik įspėjimo. Beje, prisimenu atvejį, kai asmuo egzamino metu tiesiog naudojosi Kelių eismo taisyklių (KET) knygele.

– Galbūt sukčiaujama dėl vyraujančios nuomonės, kad teorijos žinios kelyje yra mažiau svarbios nei praktiniai įgūdžiai?

– Teorijos egzaminas nėra vien punktai iš KET. Dalis klausimų yra glaudžiai susiję su praktinėmis situacijomis: galimu pavojų numatymu kelyje, teisingais vairuotojo sprendimais valdant automobilį įvairiose eismo situacijose, taip pat tikrinamos žinios apie ekonomiško vairavimo principus. Parengti teorijos egzamino klausimai „Regitroje“ testuojami ir tik patikrinus jų tinkamumą perkeliami į realius egzaminus. Teorinės žinios yra vienas iš saugaus vairavimo pagrindų, be kurių praktinio vairavimo įgūdžiai tampa beverčiai.


– Kas laukia pažeidusiųjų egzamino laikymo taisykles?

– Paaiškėjus sukčiavimo atvejui egzamino rezultatas anuliuojamas, o pakartotinai egzaminą leidžiama laikyti tik po metų. Jei kilo įtarimų, jog asmuo naudojasi neleistina įranga, tačiau jis atsisako ją parodyti, tai taip pat laikoma taisyklių pažeidimu.

Pasitaiko atvejų, kai pamačius neleistiną įrangą ir pranešus, egzaminuojamasis tiesiog atsistoja ir išeina. O po 10–15 minučių grįžta persirengęs kitu megztiniu ir klausia, kodėl anuliavome jo egzamino rezultatą.

– Tai koks yra tas sėkmės raktas, padėsiantis išlaikyti teorijos egzaminą?

– Svarbu egzamino metu neskubėti, atidžiai įsiskaityti klausimus, nepamiršti, kad teisingas atsakymas gali būti ne vienas. Laikyti egzaminą reikėtų tuomet, kai patys jaučiatės užtikrintai ir gerai pasiruošę.

Mūsų interneto svetainėje yra mokomoji medžiaga, teorijos egzamino temos, bandomoji egzamino versija, vaizdo įrašas, kuris nuosekliai pasakoja visą teorijos egzamino eigą ir kt. Tai galite rasti adresu: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/egzaminai/praktiniai-patarimai-ruosiantis-egzaminams.




VĮ „Regitra“ inf.



Publikuota: 2020-03-12 09:02:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai