„Santaka“ / Valstybės gimtadienio proga pagerbti rajono žmonės / Valstybė buvo, yra ir bus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda žąsis ir jų skerdieną Kalėdoms. Tel. 8 636 09 438.
Galioja iki: 2021-12-04 13:31:05

Parduoda kiaules Pajevonyje. Tel. 8 617 51 369.
Galioja iki: 2021-12-06 10:37:15Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Valstybė buvo, yra ir bus

Dalinkitės:  


Renginį kanklių melodijomis praskaidrino Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis ( vad. Raimonda Kurauskienė).

Autorės nuotr.


Valstybės gimtadienio proga pagerbti rajono žmonės

Toma BIRŠTONĖ


Lietuvos valstybės atkūrimo 102-ųjų metinių proga jau nuo penktadienio Vilkaviškio rajone vyko renginiai, į kuriuos įsitraukė gausus būrys gyventojų.Iškilmės aikštėje

Sekmadienį, prieš pat vidurdienį, J. Basanavičiaus aikštėje suplazdėjo Lietuvos Respublikos valstybės, Vilkaviškio miesto ir Europos Sąjungos vėliavos, susirinkę žmonės pagiedojo „Tautišką giesmę“. Prie Jono Basanavičiaus, Vinco Kudirkos ir Nepriklausomybės paminklų buvo padėtos gėlės. Sveikinimo žodį tarė Savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Šventėje kalbėjusi skautų draugovės „Gražina“ vadovė Eglė Budrytė-Vilbikė priminė, kad šiais metais skautai mini ypatingą sukaktį – savo veiklos Vilkaviškyje šimtmetį. Vadovė ragino visus buvusius ir esamus skautus susiburti prie bendro laužo, kuris bus uždegtas gegužės 2 dieną.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Vilkaviškio Petro Karužos 406-osios kuopos šauliai ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 106-os (Vilkaviškio) lengvosios pėstininkų kuopos kariai. Petro Karužos 406-osios šaulių kuopos vadas Romualdas Ramanauskas šios organizacijos nariams įteikė padėkos raštus.


Vėliavų pakėlimo ceremoniją savo dainomis papuošė solistė Gabija Kriščiukaitytė.

Vėliau Vilkaviškio katedroje buvo aukojamos mišios. Po jų žmonės rinkosi į šventinį renginį „Aš esu, nes Tu esi!“.Mero padėkos ir padėka merui

Šventė Vilkaviškio kultūros centre prasidėjo sveikinimu, kurį gyventojams skyrė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. „Ši data kupina pasididžiavimo ir pripildyta begalinės meilės Lietuvai. Tai yra puiki proga stabtelėti ir permąstyti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia valstybė ir laisvė, kokiais esame ir norime būti ateityje, kokias vertybes diegsime savo vaikams ir anūkams, ko galime pasiekti būdami vieningi“, – kalbėjo meras.

Renginyje Savivaldybės vadovas pagerbė keletą rajonui nusipelniusių žmonių. Valstybės vėliavas ir padėkos raštus jis įteikė Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro neformaliojo švietimo mokytojai Sonatai Jankienei, Vilkaviškio rajono onkologinių ligonių asociacijos „Viltis“ pirmininkui Kaziui Bagušiui, pajevoniečiui Andriui Vyšniauskui, Gudkaimio globos namų darbuotojai Loretai Badaitienei, Vilkaviškio socialinės pagalbos centro socialinei darbuotojai Šeimenos seniūnijoje Lijanai Jančiauskienei ir Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus socialinių išmokų specialistei Šeimenos seniūnijoje Ritai Macijauskienei.


Kiek netikėtas, tačiau gražus ir vienijantis momentas buvo, kai su švente visus pasveikinęs Seimo narys Kęstutis Smirnovas į sceną pakvietė Savivaldybės merą A. Neiberką ir jam taip pat įteikė Lietuvos trispalvę. Beje, į Vilkaviškį sekmadienio popietę parlamentaras atvyko su žmona Gintare ir vaikais.Pagerbti nominacijų laureatai

Tradiciškai per Vasario 16-osios iškilmes pagerbiami „Santakos“ laikraščio nominacijų laureatai. Jau dvidešimt metų renkame krašto žmones, kurie puikiomis iniciatyvomis, veikla ir kilniais poelgiais prisideda prie rajono kultūrinės, ekonominės, socialinės bei dvasinės gerovės kūrimo, savanorystės pagrindais nudirba daug reikšmingų darbų dėl bendruomenės.

Šiais metais nominacijų žymenys – stiklo angelai buvo įteikti trylikai nominantų.

Ypač šiltai ir jautriai salė sutiko keturis jaunus vyrus, kurie rizikuodami savo sveikata ir gyvybe išgelbėjo net septynis žmones. „Metų gelbėtojo“ apdovanojimai buvo įteikti pajevoniečiui Audriui Vyšniauskui, iš degančio namo išnešusiam sunkiai judantį kaimyną, ugniagesiams gelbėtojams Sauliui Čepuliui ir Mindaugui Savickui, nepabūgusiems eižėjančio pavasarinio ledo ir iš vandens ištraukusiems įlūžusį žvejį, o taip pat Lietuvos karo akademijoje studijuojančiam vilkaviškiečiui Žygimantui Kaminskui, kuris įšokęs į audringą Baltijos jūrą išgelbėjo penkis skendusius žmones. Išreikšdama nuoširdžiausią padėką ir pagarbą šiems vyrams salė plojo net atsistojusi.


Nominacija „Metų šeima“ buvo pagerbta kūrybinga vilkaviškiečių Editos, Gintauto, Ievos ir Augusto Andriulionių šeima.

„Metų mokytoja“ tapo Pilviškių „Santakos“ gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Rūta Bakūnienė, dėl savo profesinės veiklos matoma ne tik rajono, bet ir šalies kontekste.

Muziejininkė Aušra Mickevičienė už išleistą knygą „Sugrįžimai... Vilkaviškio krašto etnografinės sodybos“ nominuota „Metų etnografe“.

„Metų pasiaukojimo“ apdovanojimą pelnė Vilkaviškio dviračių sporto klubo „Aira“ narys Rimvydas Aleksa, kuris padėdamas komandos draugui paaukojo savo galimybę patekti į Europos čempionatą.

„Metų klubo“ apdovanojimas iškeliavo į gausiai renginyje dalyvavusių Vilkaviškio rajono literatų klubo „Seklyčia“ narių rankas. Trisdešimtmetį atšventę krašto kūrėjai 2019-aisiais išleido almanachą „Sūduvos neišsenkančios versmės“.

Nominacija „Metų rūpestis“ atiteko Gudkaimio kaimo bendruomenei, praėjusiais metais įrengusiai savarankiško gyvenimo namus Prapuolenių kaime.

O Šiaudiniškių kaimo žmonės „Metų iniciatyvos“ apdovanojimu pagerbti už suorganizuotą taikią masinę protesto akciją, kuria drąsiai pareikalavo, kad pagaliau būtų išasfaltuotas į jų kaimą vedantis kelias Virbalis–Žalioji.

Pedagogei, choreografei, „Šokančių batelių“ studijos vadovei Vilijai Jakubauskei atiteko „Metų proveržio“ nominacija. Energija ir iniciatyvumu trykštanti vilkaviškietė apdovanota už keletą puikių pirmąkart rajone suorganizuotų renginių.

Klausučių kaimo bendruomenės pirmininkas Ramūnas Puodžiūnas atsiėmė šiai bendruomenei skirtą „Metų idėjos“ nominaciją už renginį „Gintarinės bitės“, per kurį už savo veiklą buvo apdovanotos devynios nevyriausybinės organizacijos.

Programą pagyvino Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklininkių (mokyt. Raimonda Kurauskienė) atliekamos melodijos bei šokių studijos „Vyželė“ (vad. S. Jankienė) pasirodymas.Laisvės vėjo malūnėliai suksis iki Kovo 11-osios

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga Vilkaviškio kultūros centras visus yra pakvietęs prisijungti prie akcijos „Vilkaviškis: laisvės vėjo greitis 30 m/s“. Per ją įvairiose bendruomenėse, įstaigose, grupėse bus organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, žmonės gamins laisvės vėjo malūnėlius ir keps laisvės pyragą, o Kovo 11-ąją visi susitiks iškilmingame koncerte J. Basanavičiaus aikštėje švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos.


Į sceną buvo pakviesti net 36 į iniciatyvą atsiliepę ambasadoriai, kurie ir organizuos minėtas veiklas. Jiems buvo įteiktos Lietuvos trispalvės ir simboliniai vėjo malūnėliai.

Po apdovanojimų šventės dalyviai klausėsi televizijos laidos „Duokim garo“ vedėjos Loretos Sungailienės ir Vytauto Pilibavičiaus suburto kvarteto atliekamų džiazo ritmu skambėjusių lietuvių liaudies dainų. O šventinę dieną vilkaviškiečiai užbaigė susirinkę į kultūros centrą pažiūrėti dokumentinio filmo „El Padre Medico“.

Galerija: Vasario 16
Publikuota: 2020-02-18 08:54:05

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujas mokestis – už žemės nuomą po daugiabučiais namais
* Pradinukai džiaugiasi atnaujintomis patalpomis
* Banknotų neėmę prekybos centrai klientų atsiprašė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kokia Jūsų nuomonė apie naująjį miesto laikrodį?
Tai moderni puošmena.
Nesuprantu tokio meno.
Man dėl jo nei šilta, nei šalta.
Laikrodžio dar nemačiau.Kalbos patarimai

Kaip taisyklingai nurodyti pareigas?
Veiklos barų vadovų pareigų pavadinimai sudaromi su kilmininko formos priklausomuoju žodžiu, pvz.: komercijos direktorius ( direktorius komercijai būtų klaida).
Kai nusakomas pavaldumo santykis ( direktoriaus pavaduotojas ) ir veiklos sritis, kilmininkas užimtas, tai veiklos pavadinimas reiškiamas naudininku, pvz.: mero patarėjas kultūrai. Šie pavadinimai gali būti sudaromi ir su žodžiu reikalams, pvz., direktoriaus pavaduotojas gamybos reikalams.
Patarėjų pareigų pavadinimai gali būti sudaromi su žodžio klausimai įnagininku, pvz., patarėjas užsienio politikos klausimais.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas