„Santaka“ / Virbalis sukvietė visus į cepelinų puotą / Iniciatyvos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Iniciatyvos

Dalinkitės:  


Šventei šeimininkės pagamino beveik 400 cepelinų su įvairiais įdarais.

Autoriaus nuotr.


Virbalis sukvietė visus į cepelinų puotą

Toma BIRŠTONĖ


Amerikos lietuvis Jonas Vaičiūnas 2014 metų vasario mėnesį įgyvendino iniciatyvą pirmąjį vasario sekmadienį visose pasaulio šalyse švęsti Pasaulio cepelinų dieną. Per ją žmonės yra raginami gaminti ir skanauti cepelinus. Pirmą kartą prie šios akcijos nusprendė prisijungti „Virbalio vartų“ bendruomenė.

Šventės sumanytoja – Silvija Lopetaitė. Mergina pastebėjo, kad šių metų pirmasis sekmadienis žymi įdomią skaičių seką 2020-02-02, todėl nusprendė, jog reikia įprasminti šią datą ir suorganizuoti tradicinio lietuvių patiekalo – cepelinų – šventę.

Renginio vedėjai Stanislovas Lopeta ir Žydrūnė Gudiškienė susirinkusiesiems pasakojo, kad patiekalas tokį pavadinimą gavo dėl panašumo į pailgą, užapvalintų formų orlaivį, kuris buvo vadinamas cepelinu, o vėliau įgavo dirižablio pavadinimą.

„Cepelinai Lietuvoje atsirado maždaug prieš 100–150 metų, bet savo kilme jie nuo seno žinomi kaip virtiniai, kleckai ar kukuliai, kuriems buvo naudojama miltinė tešla, o cepelinuose ją pakeitė bulvinė. Įdarai gaminami ne tik su mėsa ar varške, bet ir su grybais, morkomis, aguonomis, silke ir baltos duonos trupiniais“, – pasakojo renginio vedėja.



Į gamybos procesą aktyviai įsitraukė nemažas būrys bendruomenės narių: vieni skuto bulves, kiti jas tarkavo ar sunkė tarkius, treti formavo cepelinus. Šeimininkės jų pridarė su skirtingais įdarais: varškės, mėsos, grybų ir silkės. Iš viso buvo pagaminta apie 400 didžkukulių. Sakoma, kad dėl skonio nesiginčijama, tad vieniems patiko varške įdaryti cepelinai, kitiems – su mėsos įdaru, daug pagyrų sulaukė visiems neįprasti kukuliai su grybais ir silke. Vienam iš valgytojų atiteko cepelinas „siurprizas“, kurio viduje buvo ne tradicinis įdaras, o juodos duonos trupiniai.

„Ragaujame su silke ir grybais, skonis neįprastas, bet labai skanu. Manau, jog mėginsiu pasigaminti ir namuose“, – kalbėjo viena renginio dalyvių Laimutė Klimavičienė.

Gausus valgytojų būrys vos tilpo jaukiose Senųjų amatų centro patalpose. Teko atnešti papildomų stalų, kad būtų galima susodinti visus atvykusiuosius. Šventės dalyvius linksmino grupė „Trys lašai“. Nors atsirado norinčiųjų pasišokti, dėl gausaus renginio dalyvių skaičiaus šokiams vietos nebeužteko. Cepelinai pasirodė tokie paklausūs, jog vėliau atvykusiems svečiams netgi teko pastovėti eilėje ir jų palaukti.



„Labai džiaugiamės tokia švente. Tai puiki idėja. Manau, kad ir mūsų kaimo bendruomenės namuose būtų galima suorganizuoti panašų renginį, bet jeigu susirinks toks būrys žmonių, vargu ar visi sutilps“, – šmaikštavo iš Sodėnų kaimo atvykęs Gintautas Klimavičius.

Renginio kulminacija tapo cepelinų valgymo varžybos. Nors jose panoro dalyvauti tik du vaikinai – Almantas Dievokaitis ir Eimantas Kurauskas, bet audringo palaikymo ir šūksnių netrūko. Varžybų nugalėtoju tapo Eimantas.

Pasak Virbalio bendruomenės pirmininko S. Lopetos, organizatoriai nesitikėjo sulaukti tokio žmonių antplūdžio.

„Šis renginys gali tapti tradicinis. Tikėjomės sulaukti daug žmonių, bet nemanėme, kad jų atvyks tiek daug. Šios šventės metu mokėmės iš savo klaidų, kitą kartą kai ką organizuotume kitaip“, – sakė S. Lopeta.

Per renginį surinktos lėšos bus skirtos poilsio zonai prie Virbalio tvenkinio atnaujinti.



Galerija: cepelinai 




Publikuota: 2020-02-13 08:14:15

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai