„Santaka“ / Turizmo kryptis mūsų krašte – Vištytis / Gyvenimo būdas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimo būdas

Dalinkitės:  


Vilniuje vykusioje „Adventur 2020“ parodoje lankytojams buvo pristatomas Vilkaviškio kraštas, dalijami lankstinukai, žemėlapiai su lankytinomis mūsų rajono vietomis bei įdomiais turistiniais maršrutais.

Vilkaviškio TVIC nuotr.


Turizmo kryptis mūsų krašte – Vištytis


Vilniaus „Litexpo“ rūmuose įvyko didžiausia Baltijos šalyse specializuota tarptautinė turizmo paroda „Adventur 2020“. Šia paroda skatinamas domėjimasis Lietuva, įvairiomis šalimis, aktyviu laisvalaikiu, turiningu poilsiu ir kokybiškesniu gyvenimo būdu, mezgami naudingi turizmo verslo ryšiai ir asmeniniai turizmo organizatorių kontaktai su vartotojais. Didelio lankytojų susidomėjimo šioje parodoje sulaukė ir Suvalkija bei Vilkaviškio kraštas.



Tikslas – aptarti turizmo tendencijas

„Adventur 2020“ paroda subūrė Lietuvos ir užsienio turizmo verslo atstovus, kelionių entuziastus bei naujų atostogų idėjų ieškotojus. 19 tūkst. kv. metrų plote turizmo profesionalų ir kelionių mėgėjų laukė net 320 dalyvių iš 22 šalių. Tarp jų – ne tik jau tradiciniai turizmo parodų svečiai iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Kroatijos, Italijos, Sakartvelo ar Islandijos, bet ir iš Japonijos, Kinijos, Kubos, Indonezijos, Nepalo, Šri Lankos.

Čia buvo pristatytos turizmo rinkos naujovės, naujos kelionių kryptys, maršrutai Lietuvoje ir visame pasaulyje, Europos ir pasaulinės turizmo tendencijos.



Aptardamas parodos įspūdžius, taip pat noriu apžvelgti ir naujausias turizmo tendencijas Lietuvoje, Europoje bei pasaulyje.

Šiame straipsnyje aptarsime, koks yra Vilkaviškio turizmo status quo, kokių lūkesčių kupini į čia atvyksta vietos ir užsienio turistai. Pasidomėkime, kokią atostogų naudą mato mokslininkai. O gal pavyks išprovokuoti ir diskusiją: kaip mes galime čia, Vilkaviškyje, paskatinti turizmo augimą, kokios mūsų galimybės? Ar mes apskritai kažką galime, o jei taip, tai ką ir kas visų svarbiausia?



Pristatymai, susitikimai, galimybės

Parodos „Adventur 2020“ ekspozicijos nusidriekė net per 3 sales. Mums aktualiausia buvo 3-ioji salė „Keliauk Lietuvoje“. Čia net 70 dalyvių pristatė šalies miestų ir rajonų turizmą, aktyvų laisvalaikį, kaimo turizmą, poilsį, pažintines bei edukacines keliones po Lietuvą, apgyvendinimo paslaugas ir pramogas. Visą šią gausybę galimybių pristatė turizmo informacijos centrai, viešbučiai, sodybos, sanatorijos, reabilitacijos centrai. Čia kvietė ir jungtinės savivaldybių ekspozicijos: Aukštaitijos „Ežerų kraštas“, mūsiškis „Suvalkijos kraštas“ bei jungtinis Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių stendas „Karšuvos žiedas“.



Prie šios salės šliejosi ir galerija „Autentiška Lietuva“, kur visų laukė maisto degustacijos, lietuviški maisto produktai, tautinio paveldo skanėstai, suvenyrai, pramogos.

Ne mažiau įdomios buvo susitikimus su keliautojais organizavusios ir kitos parodos erdvės.

Turizmo informacijos centrų atstovai turėjo galimybę dalyvauti Nacionalinės turizmo verslo asociacijos surengtame susitikimų renginyje „Turizmo mainai 2020“, skirtame turizmo profesionalams – paslaugų pirkėjams (vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatoriams) bei paslaugų teikėjams (turistų apgyvendinimo, maitinimo, pramogų ir pažintinių programų organizatoriams). Šio renginio metu Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC) dalyvavo 15 susitikimų su turizmo organizatoriais, besidominčiais Vilkaviškio turizmo galimybėmis.



Kvietimas į Suvalkiją

Kaip ir praėjusiais, taip ir šiais metais Vilkaviškio rajono savivaldybė parodoje prisistatė bendrame „Suvalkijos krašto“ stende kartu su Marijampolės, Šakių bei Kazlų Rūdos savivaldybėmis. Pristatydami savo regioną svarbiausia idėja pasirinkome garsios Vytauto Kernagio dainos „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ motyvą.



Parodos lankytojus raginome leistis į pojūčių kupiną kelionę po visą Suvalkiją. Stendo lankytojai suko pojūčių ratą, kuriam sustojus kiekvienas buvo kviečiamas pažinti išsukto krašto įžymybes ir įdomybes. Buvo pristatyta tikrai daug Suvalkijos kelionių žiedų.

Edukacinio projekto „BTA Be streso“ inicijuotoje apklausoje išskirta net 30 skirtingų krašto antistresinių vietų. Gyventojų nuomone, daugiausiai tokių antistresinių objektų yra Vilkaviškio rajone. Be Vištyčio ežero, tai Paežerių dvaras, tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus tėviškė ir Šilelio pažintinis takas. Šie objektai pateko į labiausiai tinkančių pailsėti vietų dešimtuką.

Vilkaviškio TVIC darbuotojai per tris parodos dienas net keletui tūkstančių stendo lankytojų papasakojo ne tik apie Suvalkijos perlu vadinamą Paežerių dvarą, didžiausią Europoje plaktukų muziejų ar kvietė švelnumo ieškančius vaikus susitikti su į lamas panašiais gyvūnais – Vitkauskų ūkio alpakomis. Vilkaviškiečiai viliojo ir į Kybartų geležinkelio stoties muitinės požemius, žadėjo galimybes apsilankyti pasienyje su Rusija, o galbūt ir pamatyti muitinę.

Jono Basanavičiaus gimtinę pristatė, į patriarcho gimtosios sodybos atstatymo 30-metį atvykti bei to paties amžiaus ąžuolyną aplankyti kvietė, garuojančia gilių kava vaišino ir apie čia vykstančias įdomiausias edukacijas pasakojo patys muziejininkai. Priminėme lankytojams, jog net ir šaltuoju sezonu keliautojus sušildys ir puikiausius prisiminimus paliks Paežerių dvaras bei čia rengiamos parodos ir koncertai, ypač rudenį vykstantis dvarų senovinės muzikos festivalis „Viva la musica“ .



Vištytis – perspektyvi vietovė

Vietą prisirpusių vyšnių krašte siūlyta atrasti ir aktyvaus poilsio mėgėjams, ypač akcentuojant Vištyčio kraštą. Tai – ir geriausios galimybės vis populiarėjančiai miško terapijai, kuriai ypač tinkami Vištyčio regioninio parko vingiai, ir kelionės kvapą gniaužiančiomis daugelio dar nepažintomis kalvotosios Suvalkijos kalvomis. Juolab kad maršrutas atves ir iki šiemet parodoje ypač aktyviai reklamuoto senosios techninės architektūros šedevro – Vištyčio vėjo malūno.

Pažinti Vištyčio kraštą kvietėme ir važiuojant dviračiais, aplankant netoliese esančią trijų valstybių sienų sankirtą, kur galima užsukti net ir keliaujant į Lenkijos kalvotosios Mozūrijos kraštą. Siūloma puiki galimybė ne tik pasivaikščioti įspūdingo grožio Vištyčio ežero pakrante, nakvoti greta įsikūrusiame kempinge ar kaimo turizmo sodyboje, pasigėrėti gamtos takais, bet aplankyti ir kitas ne mažiau gražias bei įdomias vietas, nepamiršti Gražiškių, profesionalios muzikos pristatymų netradicinėse erdvėse „B‘ART“ garsėjančių Bartninkų.



Beje, po parodos buvo numatytas susitikimas su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškyte dėl galimybės rengti miško terapijos takus Vištyčio regioniniame parke ant Dunojaus keteros, kur yra pati aukščiausia Suvalkų moreninės aukštumos dalis. Ji su kitomis kalvomis (Pavištyčio, Stankūnų) virš Vištyčio ežero iškilusi net 110 metrų. Dunojaus kalnas siekia 285 metrus virš jūros lygio. Lenkijoje – dar didesnė Suvalkų kalvyno dalis. O tai – puikiausios nacionalinio bei tarptautinio maršruto galimybės ir lietuviams, ir lenkams.

Pavaikščioti miško takeliais siūlyta ir arčiau Vilkaviškio miesto. Nuo vasario kiekvieną pirmąjį mėnesio sekmadienį vilkaviškiečius bei rajono svečius kviečia Uosijos miško parko ąžuolyne miško terapijos žygius rengianti Vilkaviškio Petro Karužos šaulių kuopa. Aktyviai pailsėti galima ir plaukiant baidarėmis Šešupe ar dalyvaujant Irmos Maurienės vadovaujamo Vilkaviškio šiaurietiškojo ėjimo klubo rengiamuose pėsčiųjų žygiuose. Beje, žygių fanatikams buvo dovanojami ir originalūs klubo suvenyrai.





Pristatė gyvai

Suvalkijos stendo lankytojų laukė ir kitos staigmenos, kurių netrūko visos parodos metu. Didžiulį susidomėjimą ir pagyvėjimą sukėlė stendo lankytojus nemokamai net ir košeriniais ledais vaišinusi UAB „Art Glacio“. Domėtasi ne tik šių ledų gamybos subtilybėmis, bet ir vietomis, kur jų galima įsigyti. Ragavusieji tvirtino, jog Vilkaviškio ledai tikrai yra patys skaniausi ne tik Suvalkijoje, bet ir visoje Lietuvoje, o gal ir ne tik joje.

UAB „Art Glacio“ logotipai puošė ne tik Suvalkijos stendo raižinius, bet puikavosi ir visą Suvalkijos kraštą pristatančiuose kone 12 tūkst. egzempliorių tiražu išleistuose šio regiono turistiniuose žemėlapiuose. Kiekvienam besidominčiam Suvalkijos kraštu buvo įteiktas šis atnaujintas žemėlapis, kuriame sužymėti svarbiausi lankytini objektai bei patraukliausios Suvalkijos vietos, kaip ir praeitais metais aprašytos suvalkietiška šnekta. Taip pat buvo pristatytas ir naujausias TVIC leidinys „Keliaukime po Vilkaviškio kraštą“, atnaujintas rajono žemėlapis su viršelyje besipuikuojančiu Vištyčio malūnu, įteiktas irgi mūsų centro paruoštas ir išleistas Vilkaviškio 2020 metų renginių kalendorius.



Vilkaviškio rajono stendą parodoje „Adventur 2020“ aplankė nemažai ir mūsų krašto žmonių, tarp jų – rajono vadovai bei gausi Savivaldybės darbuotojų delegacija.

Na, o parodoje pasirinkta Vištyčio kryptis – tai ne tik todėl, kad miestelis vasarą švenčia garbingą 450 metų jubiliejų. Juk daug kam dabar tai atrodo neperspektyvi, kasmet vis labiau tuštėjanti vietovė. Iš tikrųjų kaip tik čia glūdi vienas didžiausių mūsų krašto kalvotosios Suvalkijos privalumų – rekreacinis potencialas. O tai – viena svarbiausių pagrindines šiuolaikinio turizmo tendencijas atitinkančių modernaus ir perspektyvaus sveikatinimo turizmo krypčių. Tačiau apie tai – jau kituose pamąstymuose šia tema.



Vitas GIRDAUSKAS

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorius



Publikuota: 2020-02-10 09:20:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai