„Santaka“ / Lietuvos aplinkosauga: kaip nepaskęsti srutų voniose ir baseinuose? / Pasvarstymai balsu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Pasvarstymai balsu

Dalinkitės:  



Lietuvos aplinkosauga: kaip nepaskęsti srutų voniose ir baseinuose?


Populiarus klausimas – kaip smarkiai ir kiek dešimtmečių teršiamos mūsų marios, Baltijos jūra, galbūt – upės ir ežerai? Kitas, ne toks retorinis – ko reikia, kad aplinkosaugos sistema, į kurią Lietuvoje per artimiausią dešimtmetį žadama investuoti net 14 milijardų eurų, veiktų ir būtų kontroliuojama ne vien tiktai prokurorų?

Jei tikėsime viešai girdimomis prielaidomis, iš popieriaus ir medienos pramonės įmonės per parą į marias patekdavo apie 2, 5 tūkst. kubinių metrų nuotekų. Tai yra lygiai tiek, kiek vandens telpa olimpiniame baseine! Edmundas Jakilaitis skaičiuoja vaizdingiau – per metus kiekvienam Lietuvos gyventojui išeitų po dvi vonias srutų.

Lietuva žaliuoja. Buvęs „žaliųjų“ Vyriausybės aplinkos ministras K. Navickas „Panoramai“ tvirtina, kad aplinkosauga, jos suvokimas Lietuvoje apsiriboja ūkininkų ir medžiotojų interesais. Sunku nesutikti, kai simbolis – nuo „žaliojo“ rankos kritusi stumbrė.

Kas turės pakankamai ryžto Lietuvos aplinkosaugos sektoriuje įtvirtinti bent šiokius tokius europietiškus standartus? Kas kontroliuos, kad jų būtų laikomasi? Ar įmanoma sistema, kuri greičiau nei per du dešimtmečius už pakarpos pagriebtų korumpuotą miesto ar rajono aplinkosaugininką, galimai sąmoningai ar per klaidą aplaidų merą, administracijos direktorių ar kitą pareigūną?



Atliekos anksčiau ar vėliau kyla į paviršių. Po to apgailestauti, atsiprašyti? Jei bausmės neatgrasys nuo nuodijimo, jei bus galima kelis šimtus tūkstančių kasmet pasilikti kišenėje, ir viską, kas nereikalinga, išplauti per avarinį vamzdį – kas mums tada iš atsiprašymų?

Akivaizdu: dabartinis valstiečių ir „žaliųjų“ buvimas valdžioje kenksmingas aplinkai ir žmonėms. O teršimas, pilnos teršalų vonios ir baseinai yra ne kas kita, kaip smurtas artimoje aplinkoje.

Todėl Lietuvai reikia naujos lyderystės, šviežio priemonių plano, kuris aplinkosaugos sektoriuje leistų įtvirtinti edukaciją, prevenciją, adekvačias bausmes už nusižengimus ir t.t. Planas (įstatymas) turi būti ne mažiau detalus nei tas, kuris prieš keletą metų davė rezultatų kovojant su smurtu šeimose.

Į kovą su klimato kaita Lietuva ruošiasi investuoti 14 milijardų eurų – sutikite, sunku šią sumą įsivaizduoti. Kaip šias investicijas paversti prasmingomis? Nauji atsakingo vartojimo įpročiai, modernūs valymo įrenginiai, populiarios grotažymės facebooke, keli atsakingo verslo pavyzdžiai? Reikės daugiau.

Būtų gražu, jei buvęs šios Vyriausybės narys, į Briuselį komandiruotas už aplinką ir vandenynus atsakingas eurokomisaras V. Sinkevičius parodytų pavyzdį. Bristi iš dumblo darbas nelengvas. Nuo plačiųjų vandenynų – prie Lietuvos marių ir miškų.





Petras AUŠTREVIČIUS

Europos Parlamento narys



Publikuota: 2020-01-10 14:44:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai