„Santaka“ / Buriavimo entuziastai pavasario nelaukia / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Jokūbas su tėčiu gruodžiui baigiantis išsiruošė paplaukioti pasipuošę kalėdine atributika.

Dainiaus ČĖPLOS nuotr.


Buriavimo entuziastai pavasario nelaukia

Eglė MIČIULIENĖ


Ne visos jachtos žiemą snaudžia uostuose. Vienuolikmetis Jokūbas su savo laiveliu į Paežerių ežero vandenis išplaukė prieš pat Naujuosius. „Buriavimo entuziastams sunku laukti pavasario“, – juokėsi Jokūbo tėtis Dainius Čėpla.

Iki gruodžio pabaigos

Pernai Jokūbas Čėpla savo laivelį į Paežerių ežerą nuleido turbūt pirmas iš visų rajono buriavimo entuziastų. Metus vandenyje vėlgi užbaigė paskutinis: jis pats užlipo ant irklentės , tėčiui užleido savo „Optimist“ klasės laivelį, ir pasipuošę girliandomis bei kalėdiniais rūbais abu išplaukė porai valandų.

Paežerių ežero pašonėje gyvenantis Jokūbas į tėčio buriuojamą jachtą lipo nuo mažens, septynerių jau bandė laivą valdyti. Bet, kaip sako pats penktokas, tuomet jis „nesportiškai paplūduriuodavo“ tiktai pasimėgavimui, o „normaliai“ buriuoja dar tik treji metai. Kaip ir jo bendraamžiai, Jokūbas valdo „Optimist“ laivelį – vieną populiariausių mažųjų sportinių jachtų pasaulyje.

Prieš keletą metų vaikas pradėjo lankyti buriavimo pamokas Vilkaviškio jachtklube, netrukus perėjo į Marijampolės sporto mokyklą, o dabar jau pusmetį sportinius buriuotojo įgūdžius ugdosi Kauno sporto mokykloje „Bangpūtys“. Vilkaviškietis džiaugiasi, kad jį treniruoja vienas geriausių trenerių Lietuvoje Rytis Alksnevičius.




Mokosi rašyti protestus

Į treniruotes Kaune Jokūbas su tėčiu važinėja po du tris kartus per savaitę ir dar vieną dieną skiria buriavimui Paežeriuose. Prieš varžybas treniruočių padaugėja, tad mokslams tenka aukoti savaitgalius.

Šiltuoju metu „Bangpūčio“ ugdytiniai mokosi buriuoti Kauno mariose, tad triskart per savaitę po 4 valandas praleidžia vandenyje, o žiemą vyksta fizinio pasirengimo treniruotės ir teorijos pamokos.

– Yra didžiulė varžybų taisyklių knyga. Reikia jas žinoti, mokėti save apginti, suprasti, kai kuris dalyvis kokios nors taisyklės nesilaikė, ir parašyti protestą, kai to reikia per varžybas. Taip pat vyksta fizinio pasirengimo pamokos salėje ir baseine, – pasakojo Jokūbas.

Berniukas šyptelėjo, kad teorijos jau galėtų pamokyti ir savo tėtį, kuris labiau – buriuotojas praktikas.

– Per kalėdinį mudviejų plaukimą pastebėjau, jog tėčiui reguliuoti mano „Optimisto“ burę sekasi nelabai kaip... – juokėsi vaikas.



Tenka daug dirbti

Kad pasiektų pergalių, Jokūbui tenka atsisakyti nemažai vaikiškų pramogų, laisvų savaitgalių su draugais. Vasarą laisvalaikio beveik nebelieka, nes berniukas arba treniruojasi, arba dalyvauja varžybose, arba po jų ilsisi. Kai tris keturias dienas išbūni nuo pat ryto iki vakaro vandenyje – tai jau nemenkas išbandymas vienuolikos metų vaikui. Tačiau to reikia, jei nori kas antrą savaitę dalyvauti varžybose.


Vis dėlto sunkiau yra ne daug dirbti dėl pergalės, o patirti nesėkmę. D. Čėpla sako, jog tėvai turi padirbėti rengdami vaiką psichologiškai, kad šis neašarotų patekęs ne ant prizininkų pakopos.

Kita vertus, Jokūbas turi kuo didžiuotis: jo lentyna nukrauta taurėmis ir medaliais iš įvairių varžybų Lietuvoje bei Lenkijoje. Vienu svarbiausių laimėjimų pats buriuotojas laiko pernai gegužę tarptautinėse varžybose Nidoje užimtą III vietą. Svarbi ir Galvės ežere vykusioje „Galvės taurėje“ pelnyta I vieta, ir kitos pergalės.

Įspūdį vilkaviškiečiui palikusi Kauno mariose kasmet organizuojama tarptautinė regata „Rudens vėjas“, kurioje tarp 176 dalyvių jis buvo septynioliktas, o tarp lietuvių – penktas.

Dar įspūdingesnės buvo pernai gegužę Dzivnuve (Dziwnów), Lenkijoje, vykusios varžybos. Tai buvo antroji Jokūbo regata jūroje, bet pirmąkart teko galynėtis su ypatingai stipriu vėju ir didelėmis bangomis. Jaunųjų buriuotojų laiveliai buvo mėtomi keleto metrų bangų – kai kuriuos neatlaikiusius supimo vaikus įveikė jūros liga.

– Buvo sunku. Grįžtant po plaukimų vėjas pūtė nuo jūros, o didžiulė srovė stūmė nuo uosto pusės. Buvo neįmanoma pajudėti iš vietos! – įspūdžiais dalijosi Jokūbas.




Ugdo daug gerų savybių

Nuo šių metų pradžios penktoko grafikas taip pat įtemptas.

Jau vasario mėnesį su treneriu ir dar penkiais jaunaisiais „Bangpūčio“ buriuotojais Jokūbas skris į Ispaniją, į pasiruošimo varžyboms stovyklą ir pirmąją savo 2020-ųjų regatą. Penkias dienas Viduržemio jūroje vyks treniruotės, o dar penkias – buriavimo varžybos, kuriose dalyvaus 500 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių: Brazilijos, Malaizijos, Tailando, Rusijos, Amerikos ir kt.

Pavasarį, balandžio mėnesį, J. Čėpla svajoja nuvykti į Italiją, kur Gardos ežere rengiamas pasaulio „Optimist“ klasės jachtų buriuotojų sąskrydis. Į jį suvažiuoja apie 1, 5 tūkst. dalyvių.

Balandžio gale prasidės atrankinės varžybos į Europos čempionatą Lenkijoje, tad numatomas intensyvus ruošimosi periodas.

O pačiu artimiausiu metu, jau šį mėnesį, moksleivis laukia privačių teorijos pamokų pas geriausią Lietuvos buriuotoją Viktoriją Andrulytę, kuri šiemet mūsų šaliai atstovaus olimpiadoje Tokijuje.

Tuo tarpu jaunojo buriuotojo tėtis linki, kad kuo daugiau vaikų užsikrėstų šiuo puikiu sportu.

– Jis ugdo užsispyrimą, greitą reakciją, šaltą protą bet kurioje ekstremalioje ir greitai besikeičiančioje situacijoje, pagarbą priešininkui, begalinę meilę gamtai ir dar daug kitų gerų savybių, – kalbėjo D. Čėpla.



Publikuota: 2020-01-10 09:56:23

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai