„Santaka“ / Krepšinio turnyras 2019

Dalinkitės:

Krepšinio aikštėje – netikėtumų gausa

Andrius GRYGELAITIS

Atvirosiose Vilkaviškio rajono krepšinio pirmenybėse „Santakos“ laikraščio taurėms laimėti sužaisti dar šeši susitikimai. Šįkart aikštelėje netrūko nei atkaklių kovų iki paskutinių rungtynių sekundžių, nei netikėtų rezultatų.

„Čempionų pagirios“. T aip dažniausiai sporte vadinamas stipriausios varžybų ekipos nuopuolis kitame sezone. Panašu, kad kažką panašaus išgyvena ligšioliniai pirmenybių čempionai „Grupinispirkimas.lt“ krepšininkai. Šios ekipos atstovai prieš dvikovą su „Bruklino“ žaidėjais buvo akivaizdūs favoritai, tačiau susitikime nė karto nepirmavo ir buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą 80:89. Tai buvo jau trečioji stipriausios praėjusių metų ekipos nesėkmė, kuri labai sukomplikavo galimybę toliau kovas tęsti aukščiausioje lygoje ir apginti titulą.

Staigmena. Dar vieną staigmeną pateikė „Kudirkos Naumiesčio“ komandos krepšininkai. Iki šiol triuškinamais rezultatais visas rungtynes pralaimėdavę kaimyninio rajono atstovai šįkart patys šventė užtikrintą pergalę 83:68, nugalėję vieną iš šio sezono favoritų „Autoklubą“. Šiose rungtynėse „Kudirkos Naumiesčio“ žaidėjai itin gerai dalijosi kamuoliu – jie atliko net 25 rezultatyvius perdavimus. Varžovai tai padarė vos 11 sykių.

Reabilitavosi. Po pralaimėjimo „Bruklino“ krepšininkams „Grupinispirkimas.lt“ komanda kitame susitikime vis dėlto susikaupė ir šventė pergalę 78:64 prieš gero žaidimo šiais metais nedemonstruojančius „Pilviškius“.

Pratęsimas. Tikras krepšinio trileris vyko rungtynėse tarp Marijampolės „Sigmos“ ir „Gražiškių“ komandų. Nors didesnę dvikovos dalį pirmavo gražiškiečiai, tačiau iki susitikimo pabaigos likus mažiau nei 2 minutėms marijampoliečių pranašumas išaugo iki 6 taškų ir atrodė, kad jie lengvai iškovos pergalę. Vis dėlto taip negalvojo „Gražiškių“ narys Lukas Pilipavičius: jis pelnė 6 taškus be atsako ir abi ekipas išvedė į pratęsimą. Deja, per jį gražiškiečiams pristigo jėgų ir šie buvo priversti nusileisti varžovams 87:95.

Nuolat keitėsi. Dvikovoje tarp Klampučių „Vienybės“ ir „Simedvos“ krepšininkų pirmaujanti ekipa keitėsi net 11 kartų. Dar 7 sykius švieslentė rodė lygų rezultatą. Iki susitikimo pabaigos likus pusantros minutės „Simedva“ dar buvo priekyje, tačiau tuomet taiklūs Manto Vaičiūno ir Ramūno Ramanausko metimai lėmė sunkią „Vienybės“ pergalę 78:77. Šioje dvikovoje „Simedva“ suklydo net 26 kartus, tuo tarpu varžovai – dvigubai mažiau.

Be pasipriešinimo. Mažiausiai intrigos buvo turo rungtynėse tarp „Gudkaimio“ ir „Titano“ žaidėjų. Visą laiką priekyje buvęs „Titanas“ šventė lengvą pergalę 102:68.
Likus mažiau nei 2 minutėms „Sigma“ pranašumas išaugo iki 6 taškų ir atrodė, kad ši komanda lengvai iškovos pergalę. Vis dėlto taip negalvojo „Gražiškių“ narys Lukas Pilipavičius: jis pelnė 6 taškus be atsako ir abi ekipas išvedė į pratęsimą.

Geriausi. Rezultatyviausiai savaitgalį iš visų žaidėjų rungtyniavo „Sigmos“ narys Gintas Stalioraitis, pelnęs net 39 taškus ir atkovojęs 14 kamuolių. Šioje statistikos kategorijoje nepralenkiamas buvo jo komandos draugas Karolis Šukys, atkovojęs net 21 atšokusį kamuolį. Karolis taip pat pelnė 16 taškų. Daugiausiai rezultatyvių perdavimų (8) atliko „Kudirkos Naumiesčio“ žaidėjas Audrius Jančiauskas.

Išskirtiniai pasirodymai. Dar keletas pirmenybėse rungtyniaujančių krepšininkų taip pat surengė įsimintinus pasirodymus. „Grupinispirkimas.lt“ sportininkas Edgaras Masaitis susitikime su „Pilviškiais“ įmetė 34 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, o „Kudirkos Naumiesčio“ narys Vytenis Tarnauskas bei „Gražiškių“ atstovas Mantas Šmigelskas įmetė po 29 taškus. Luko Marčiulionio („Titanas“) ir Manto Vaičiūno („Vienybė“) sąskaitose – po 27 taškus, Aido Bujausko („Gudkaimis“) – 25 taškai.

Statistika. Visą detalią rungtynių statistiką galima rasti feisbuko paskyroje „Krepšinio pirmenybės „Santakos“ taurėms laimėti“.

Tvarkaraštis

Ateinantį savaitgalį kovos pirmenybėse vyks toliau. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos sporto salėje šeštadienį , 11 val., susikaus „Gražiškiai“ ir „Simedva“, 12.45 val. – „Titanas“ ir „Karkliniai“, o 14.30 val. – „Dubleriai“ ir „Autoklubas“.

Sekmadienį , 11 val., „Simedva“ stos į kovą su „Sigma“, 12.45 val. rungtyniaus „Vienybė“ ir „Gudkaimis“, 14.30 val. – „Grupinispirkimas.lt“ ir „Sparta“, o 16.15 val. – „Autoklubas“ ir „Bruklinas“.

Publikuota: 2020-01-07 16:16:54