„Santaka“ / Poliklinikos pacientai pratinasi prie terminalo / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Pirmą kartą su eilių valdymo terminalu susidūrę pacientai atidžiai studijuoja užrašus ekrane.

Poliklinikos pacientai pratinasi prie terminalo

Eglė KVIESULAITIENĖ



Jau kelios savaitės Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centre pacientus stebina naujiena – eilių valdymo terminalas. Inovatyviu įrenginiu vieni džiaugiasi, kiti keiksnoja.

Nors Vilkaviškio poliklinikoje pastatytas terminalas – pirma kregždė rajono gydymo įstaigų padangėje, didžiuosiuose miestuose tai seniai nebe naujiena. Vilkaviškiečiams tokius įrenginius iki šiol teko matyti bankuose, „Sodroje“, tačiau ne visiems jais teko naudotis. Todėl vyresnio amžiaus žmonėms prisilietimas prie šiuolaikinių technologijų kelia stresą.

Daugelis net nekreipia dėmesio į įrenginį, stovintį hole, iškart įėjus į polikliniką, o senu įpratimu žengia prie registratūros. Todėl registratorėms tenka kantriai aiškinti, kad pirmiausia reikia eiti prie terminalo, ekrane paspausti norimą nuorodą ir pasiimti talonėlį su eilės numeriu. Tada švieslentėje stebėti, kada įsižiebs talonėlyje užrašytas numeris, prie kurio bus parašytas ir kabineto, į kurį reikia užeiti, numeris.

Registratorės neslėpė, kad ne visi pacientai naują tvarką priima geranoriškai. Yra daug vyresnio amžiaus žmonių, kurie nesinaudoja išmaniaisiais telefonais, planšetėmis, todėl nežino, kaip veikia liečiamasis ekranas. Jie žiūri į užrašus ir akimis ieško mygtukų, o jų neradę piktinasi, bara registratores. Yra žmonių, kurie apskritai nepripažįsta naujovių, pyksta, atvirai lieja emocijas. Šiuos registratorės žodžius čia pat iliustravo solidaus amžiaus moters mesta replika: „Kad ir nežmoniškai, bi tik kitoniškai – kam reikia sudėtingai, jei galima paprastai?“

Tačiau daugelis žmonių, ypač jaunesnio amžiaus, eilių valdymo terminalą vertina geranoriškai ir supranta, kad visos naujovės diegiamos pačių pacientų labui. Įrenginys skirtas tam, kad prie registratūros neliktų eilių ir pacientai iškart būtų nukreipiami į reikiamą kabinetą.

Iki šiol bet kokios paslaugos į polikliniką atvykęs pacientas stodavo į bendrą eilę prie registratūros langelio, kad iš registratorės sužinotų, kur jam kreiptis. Dėl to, ypač rytais, prie registratūros susiburdavo žmonių minia, o bendroje eilėje laukdavę sergantys ir profilaktiškai pasitikrinti atvykę pacientai pykdavo vieni ant kitų, reikšdavo nepasitenkinimą dėl gaištamo laiko.

Registratūrą apgulus pacientams registratorės net neturėdavo laiko atsiliepti į telefonų skambučius. Dėl to piktindavosi telefonu norintys registruotis pacientai, kildavo konfliktų.

Dabar žmogiškojo faktoriaus ir kontakto su registratorėmis liko mažiau. Terminalo ekrane pacientas turi pasirinkti vieną iš variantų: išankstinė registracija; profilaktiniai patikrinimai; skubi pagalba (temperatūra, ūminis susirgimas); tyrimų užsakymas (ikigydytojinis kabinetas); apmokėjimas už paslaugas, procedūrinis; EKG (kardiograma); perrišimai (chirurginis); nėščiųjų priežiūra. Tik tuomet, jei švieslentėje įsižiebia 1 arba 2, reikia kreiptis į registratūrą.

Per kelias savaites, kai veikia terminalas, dažniau besilankantys pacientai baigia apsiprasti su naujove ir klausimų kyla vis mažiau. Vienas iš populiariausių – kurią nuorodą spausti, jei tereikia pratęsti nuolat vartojamų vaistų receptą. Šiems pacientams paaiškinama, kad jie turi spausti išankstinės registracijos nuorodą.

Registratūroje dirbančios slaugytojos įsitikinusios, kad netrukus pacientai pripras prie naujovės ir klausimų kils mažiau. O tada visi pastebės eilių valdymo terminalo teikiamus pranašumus. Būtent tai, kad naujoji tvarka leidžia atrinkti pacientus ir pirmenybę patekti pas gydytoją suteikti sergantiesiems. O sveikiesiems, skubantiems į darbą, padeda taupyti brangų jų laiką.







Publikuota: 2019-12-20 09:36:25

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai