„Santaka“ / Mokykloje susitiko jaunystė ir branda / Čia – mūsų namai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Čia – mūsų namai

Dalinkitės:  


Į atnaujintą aktų salę susirinkę buvę mokiniai stebėjo jiems skirtą kompoziciją.

Romo EIDUKEVIČIAUS nuotr.


Mokykloje susitiko jaunystė ir branda

Andrius GRYGELAITIS


Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla iškilmingais renginiais paminėjo 50-ies metų jubiliejų. 1969-aisiais poetės vardą jau turėjusi ugdymo įstaiga persikėlė į dabartines patalpas.

Didžiausia dovana – salė

Lygiai prieš metus sudaryta jubiliejaus renginių darbo grupė pasirūpino, kad 50-asis įstaigos gimtadienis taptų švente visam Vilkaviškiui. Baigiamoji šventė surengta kultūros centro salėje, o proginiai renginiai mokykloje vyko visą praėjusią savaitę. Organizuota buvusių įstaigos pedagogų popietė, Salomėjos Nėries 115-osioms gimimo metinėms skirtas meninio skaitymo konkursas „Gyvenimas – daina žiogelio“.

Likus vos kelioms dienoms iki pagrindinių jubiliejaus renginių mokykla gavo bene didžiausią dovaną – kapitaliai suremontuotą aktų salę. Iki pat paskutinės akimirkos nebuvo aišku, kada darbai bus baigti, todėl planuodama šventę bendruomenė nepuoselėjo didelių vilčių sutikti savo svečius aktų salėje.

Į jaukiai atnaujintas patalpas sukviesti buvę ir esami bendruomenės nariai galėjo išvysti kompoziciją, kurioje prisiminimais apie laiką, praleistą mokykloje, dalijosi kelių kartų atstovai: dabartiniai mokiniai, neseniai mokyklą baigusieji, tėvai, kurių atžalos čia mokosi dabar, ir buvę mokyklos ugdytiniai, šiuo metu čia dirbantys pedagogais.Aikštėje – skirtingos kartos

Penkiasdešimtmečio jubiliejus prasidėjo mišiomis už buvusius ir esamus mokyklos bendruomenės narius Vilkaviškio katedroje.

Paskui visi buvo pakviesti stebėti kartų krepšinio rungtynes mokyklos sporto salėje. Jas organizavo lygiai prieš 20 metų Salomėjos Nėries vidurinę mokyklą baigęs Marius Geležiūnas. Jis prisipažino su draugais retkarčiais pakalbėdavęs, jog būtų šaunu sukviesti krepšiniu besidominčius vilkaviškiečius ir surengti draugiškas varžybas. Sužinojęs, kad mokykla ruošiasi jubiliejui, Marius ėmėsi iniciatyvos ir susisiekė su daugiau nei devyniomis dešimtimis krepšinio entuziastų, kadaise išbandžiusių Salomėjos Nėries mokyklos sporto salės lankų tvirtumą. Į šventę atvyko beveik pusė. Vieni žaidė, kiti aistringai palaikė.

Dviejose komandose kamuolį varinėjo kelių kartų atstovai. Jauniausiam rungtynių dalyviui buvo 30 metų, vyriausiam – 72-eji. Abi komandos buvo mišrios: kartu su vyrais žaidė Rasa Akucevičiūtė ir Jūratė Krukauskaitė-Aušrotienė.

Per pertraukas dalyviai išbandė rankų taiklumą, mėtydami į krepšį iš skirtingų aikštės vietų. Įvairiais prizais apdovanoti vyriausias žaidėjas Juozas Totoraitis, geriausiai fizinę formą išlaikęs Zigmas Čivinskas ir naudingiausias rungtynių krepšininkas Nerijus Kareiva.Išskirtinis dėmesys parodytas ir simbolinės dovanos įteiktos buvusiems mokyklos krepšininkų treneriams: J. Krukauskaitei-Aušrotienei, Vytautui Krukauskui, Alfonsui Urbučiui ir Vytautui Garbaravičiui. Šiam treneriui įteiktas ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio padėkos raštas.

Vos tilpo

Buvę mokiniai aktyviai rinkosi į klases, noriai bendravo su bendraklasiais, mokytojais. Kai kurie į šventę atskrido iš užsienio, netgi iš JAV.

Atvykusieji registravosi proginiame žurnale. Įrašai rodo, kad daugiausiai atvyko 1974–1975 m. mokyklą baigusių mokinių. Jų užsiregistravo 32.

Aplankę mokyklą visi skubėjo į baigiamąjį renginį „Ilgoji pertrauka“. Norinčiųjų jį pamatyti buvo tiek daug, kad žmonės vos tilpo į Vilkaviškio kultūros centro salę.

Visus atėjusiuosius maloniai nuteikė saksofonisto Kęstučio Malskio muzika, sutiko šventiškai nusiteikę mokyklos kolektyvo nariai.

Pagerbti į amžinybę iškeliavę pedagogai, mokyklos vadovai, mokiniai.

Aktoriaus Liutauro Kasulaičio režisuotas teatralizuotas muzikinis pasirodymas tarsi privertė mintimis grįžti į mokyklos kūrimo pradžią ir atkeliauti iki šių dienų. Per renginį scenoje šoko, dainavo, vaidino, eiles deklamavo buvę ir esami mokiniai.Netrūko sveikinimų bei linkėjimų. Juos išsakė buvę mokyklos mokiniai Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė, europarlamentaras Juozas Olekas. Sveikino ir Seimo nariai Algirdas Butkevičius bei Kęstutis Smirnovas, Vilkaviškio dekanas prelatas Vytautas Gustaitis.

15 metų įstaigai vadovaujanti direktorė Daina Juškauskienė vos spėjo priiminėti gėles bei dovanas. Asmeniškai vadovei buvo įteiktas mero Algirdo Neiberkos padėkos raštas. Juo direktorei dėkota už mokyklos tradicijų saugojimą, kūrimą ir puoselėjimą, lyderystės bei kūrybiškumo skatinimą, jaukios edukacinės aplinkos kūrimą.

Šventėje dalyvavo būrys mūsų rajono ugdymo įstaigų vadovų, taip pat svečiai iš Kauno, Vilniaus, Lazdijų. Kaip žinia, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla jau ne vieną dešimtmetį bendradarbiauja su minėtuose miestuose įsikūrusiomis „salomėjiškomis“ ugdymo įstaigomis.

Dvi sukaktys

Sveikinimo žodį tarusi direktorė D. Juškauskienė priminė esminius mokyklos kūrimosi etapus ir pasidžiaugė, kad ją baigę mokiniai tapo dorais žmonėmis, puikiais specialistais, pasiekė profesinių aukštumų. Vadovė pabrėžė, kad šiemet mokykla mini ne vien persikėlimo į dabartines patalpas 50-metį, bet ir 65-erių metų sukaktį, kai jai suteiktas Salomėjos Nėries vardas. Anksčiau mokykla glaudėsi dabartinės Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos patalpose.

Per pusšimtį metų išgyventa įvairių akimirkų. Bene sunkiausiu periodu įvardijamas prieš dešimtmetį vykęs vidurinės mokyklos reorganizavimas į pagrindinę. Per visus šiuos metus įstaigai vadovavo šeši direktoriai: Juozas Čekanavičius, Antanas Žilinskas, Jonas Adas Bernota, Birutė Urbutienė, Stasys Ferencas ir D. Juškauskienė.

Mokykloje mokėsi būrys žmonių, kurie vėliau pasiekė profesinių aukštumų. Tai europarlamentaras J. Olekas, Lietuvos gamtos fondo vadovas Edmundas Greimas, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadas pulkininkas leitenantas Marius Matulaitis, kino operatorius Saulius Lukoševičius, fotografas Tomas Kauneckas, medikai Edita Balnytė-Žiginskienė, Eglė Rumbinaitė, Linas Blažaitis, Danguolė Almonaitienė ir kt.

Ateitis – šviesi

Mokyklos direktorė teigė, kad dabar įstaiga vieninga kaip kumštis, o darbuotojų kolektyvas – iniciatyvus, darbštus, išsiskiriantis sumanymais, paslaugumu.

„Džiaugiuosi, kad šventė puikiai pavyko. To nebūtų be šaunaus pedagogų ir mokinių kolektyvo. Labai didžiuojuosi visais. Mūsų mokytojams tenka daug sunkių užduočių: mokykloje nemažai perpildytų klasių, o vaikų amžius – pats sunkiausias. Neretai tėvai ima mokyti mokytojus, tad šiems tenka pakelti išties nemažą krūvį. Esu laiminga, kad mūsų pedagogai susitvarko su pačiomis sunkiausiomis užduotimis“, – kolektyvą gyrė D. Juškauskienė.Šiuo metu Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje mokosi 530 vaikų. Pastaruosius trejus metus jų skaičius išlieka panašus. Įstaigoje dirba 66 pedagogai ir 38 kiti darbuotojai.

„Mokykla viskuo aprūpinta. Labai džiaugiamės mums rodomu Savivaldybės dėmesiu. Neseniai įsirengėme modernų informacinį centrą, laukiame, kol bus atvežti kompiuteriai. Mokykloje pakeistos grindys, kabinetai gražūs. Sporto sale naudojasi viso rajono gyventojai. Norėtųsi išorės renovacijos. Viliamės vieną dieną jos sulaukti. Tikiu, kad mūsų įstaigos ateitis – šviesi“, – kalbėjo mokyklos direktorė.Galerija: S. Nėries mokyklos jubiliejus
Publikuota: 2019-12-09 09:49:26

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kaimynų konfliktas tęsiasi 20 metų
* Bendruomenė turi vieną norą – gyventi patogiau
* Arklinio pašto laikai Vilkaviškio krašte
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai