Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Sauleno Aželsko nuotr. Rajono ūkininkai pradėjo protesto akciją
Rajono ūkininkai prisideda prie protesto akcijos. Į rajono kelius išriedėjo 121 traktorius. |
Jie taip siekia atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį į žemdirbių sektoriaus problemas.
Savo akciją ūkininkaqi pradėjo 10.30 val., pajudėdami nuo kelio Gražiškiai–Vilkaviškis (prie Uosijos miško).
Traktorių kolona nuo Kapčiaus suko į Medžiotojų gatvę, vėliau – Nepriklausomybės g., S. Nėries g. ir pasuko Pilviškių keliu. Ten, už naujų civilinių kapinių, suks Vokiškėlių link ir Žemdirbių gatve grįš į miestą.
Daugiau informacijos galima teirautis tel. 8 687 20 002.
Tiesa, Seime buvo atmesti siūlymai panaikinti lengvatą, kuri šiuo metu taikoma šildymui naudojamam gazoliui, dar vadinamam , „raudonajam kurui‘‘, be to, nuspręsta, kad nebus dvigubinamas akcizas žemės ūkyje naudojamam „žaliam dyzelinui“. Tačiau ūkininkai streiko planų neatsisakė.
Reikia paaiškinti, kad , „raudonasis kuras‘‘ naudojamas ne vien žemės ūkyje, tačiau ir socialinių ir kitų įstaigų šildymui, kur nėra gamtinių dujų.
„Teiginys, kad šalies ūkininkai yra labai turtingi ir gyvena tarsi rojuje, yra laužtas iš piršto. Jei žemės ūkyje būtų rojus, tai į šį sektorių veržtųsi dirbti daug žmonių. Deja, šiandien turime situaciją, kad net 60 proc. ūkininkų yra pensinio amžiaus. Padidindami mokesčius tik dabar labiau atgrasysime jaunus žmones nuo darbo žemės ūkyje‘‘, – teigė Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Aurelijus Stančikas, klausiamas, kaip jis vertina situaciją žemės ūkyje matydamas įvairias ūkininkų organizuojamas akcijas.
Jo teigimu, šalies ūkininkai ir taip moka didelius mokesčius. „Pavyzdžiui, ūkininkaujantys prancūzai neturi mokėti žemės mokesčio, o lietuviai turi, nors žemė ūkininkui yra pagrindinė gamybos priemonė. Kitų verslų atstovai, kitaip nei ūkininkai, juk neturi papildomai padengti išlaidų už gamybos priemones, pavyzdžiui, stakles ir kt. Mūsų ūkininkas turi mokėti žemės mokestį, kuris kiekvienais metais tik auga, nes priklauso nuo rinkos vertės. Galiausiai, jis gali labai daug investuoti į derlių, tačiau dėl vis nepalankesnių klimato sąlygų jį prarasti ir susidurti su nuostoliais’’, – pridūrė A. Stančikas.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas pabrėžė, kad mokesčių ūkininkams padidinimas būtų pražūtingas ne tik žemės ūkio sektoriui, bet ir šalies eksportui, Lietuvoje pagamintos produkcijos konkurencingumui.
„Lietuvos ūkininkai, lyginant su dirbančiais kitose ES šalyse narėse, gauna palyginti mažas išmokas. Ir ES išmokos nedidėja. Jei apkrausime papildomais mokesčiais ūkininkus, sunaikinsime savo žemės ūkį. Jis taps nekonkurencingas su tais ūkininkais, kurie ES valstybėse gauna kur kas didesnes išmokas. Sumenkus Lietuvos žemės ūkio konkurencingumui, nukentėtų ir kitos įmonės, kurios susijusios ir priklausomos nuo žemės ūkio sektoriaus: gamybos, aptarnavimo ir kito verslo. Kalbame apie visą grandinę įvairių verslų, kurie yra priklausomi nuo žemės ūkio ir, tikėtina, patirtų milžiniškus nuostolius jai mūsų žemės ūkio produktai negalėtų konkuruoti ES rinkoje. Pagaliau nukentės ir šalies eksportas, kuris auga perpus lėčiau nei šių metų pradžioje. Tai buvo pagrindinės priežastys, kodėl negalėjome pritarti su žemės ūkiu susijusių mokesčių didinimui.‘‘ – teigė V. Ąžuolas.
Galerija: Akcija
Publikuota: 2019-11-26 10:40:15
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Pasėlių deklaravimo naujovės
ūkininkams vis dar kelia neaiškumų
* Vartotojai kreipiasi ir dėl riebaus faršo, ir dėl pasenusių produktų
* Vilkaviškietis – Europos vicečempionas
Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Šaltis ir šalna Šalna – dirvos paviršiaus arba oro atvėsimas iki 0 °C ir žemiau, kai vidutinė paros oro temperatūra yra virš +5 °C. Kitu atveju neigiama temperatūra vadinama šalčiu, o ne šalna.
Šūksniai
Statistika
|