„Santaka“ / Populiariausi mitai apie antklodes / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  



Populiariausi mitai apie antklodes


Kokybišką miegą gali užtikrinti ne vien tik patogi lova ar pagalvė, bet taip pat ir tinkamai pasirinkta antklodė.

Šiandien jų asortimentas yra iš tiesų platus, tad nieko keisto, kad gana dažnai keliamas klausimas, koks pasirinkimas galėtų būti pačiu geriausiu. Tenka pripažinti, kad ši produkcija yra apipinta daugybe mitų, ir dažnais atvejais tai trukdo pasirinkti tinkamiausias prekes. Taigi, kokie mitai yra patys populiariausi, ir į ką svarbu atsižvelgti renkantis tinkamą antklodę?

Mitas nr. 1: vilnonė antklodė tinkama tik žiemai

Tai tikrai nėra tiesa, kaip ir tai, kad vilnonė antklodė „kanda“. Jau nuo senų laikų vilna yra vertinama kaip natūralus pluoštas, kuris pasižymi puikiu oro pralaidumu ir gera šilumos izoliacija. Taip pat svarbu tai, kad vilna gali sugerti didelį kiekį drėgmės, nesukeldama drėgnumo pojūčio. Iš vilnos pagaminta antklodė yra tinkama visais metų laikais, tačiau svarbu atsižvelgti į tai, koks yra tokios antklodės užpildas: vasarinei antklodei labiausiai tiks 250 g/m2 užpildas, o žieminei – 600 g/m2. Universaliomis antklodėmis yra laikomos tokios, kurių užpildas yra 450 g/m2.



Mitas nr. 2: pūkinė antklodė – praeities dalykas

Tikrai ne. Dažnai manoma, kad pūkinius patalus gali pakeisti šiuolaikiniai sintetiniai pluoštai, tačiau tai nėra tiesa. Jei mėgstate itin šiltai miegot, tokiu atveju šis pasirinkimas gali būti vienas geriausių. Kaip ir vilnonė patalynė, pūkiniai patalai pasižymi drėgmę sugeriančiomis savybėmis, todėl tinka ir gausiai prakaituojantiems žmonėms. Minties įsigyti pūkinę antklodę neretai atsisakoma ir dėl to, nes manoma, kad ji pareikalaus pernelyg daug priežiūros. Tai taip pat nėra tiesa – šiuolaikinė pūkinė patalynė yra gaminama taip, kad joje nesikauptų patalynės erkutės. Žinoma, šiokios tokios priežiūros pūkinė antklodė pareikalaus – ją reikės reguliariai vėdinti ir purenti.

Mitas nr. 3 sintetinė patalynė prilygsta medvilnei

Iš tiesų sintetinio pluošto negalima nė lyginti su natūraliu. Visų pirma, sintetinis pluoštas nėra pralaidus orui, todėl neleidžia odai kvėpuoti. Nors sintetinė antklodė gali būti patraukli dėl kainos ir ypatingo lengvumo, tačiau ir medvilninė antklodė gali būti gana lengva, o kaina taip pat gali būti palanki. Medvilninis audinys yra kur kas patvaresnis ir ilgaamžiškesnis, todėl toks pasirinkimas pasiteisins kur kas labiau.



Mitas nr. 4: antklodė iš bambuko pluošto neišlaiko pirminės formos

Taip neretai pagalvojama tada, jei praeityje yra tekę pirkti bambukinius apatinius. Vis dėlto, antklodės iš bambuko pluošto yra pakankamai patvarios ir išlaikančios pirminę savo formą, tad dėl to nerimauti tikrai nereikėtų. Palanku yra tai, kad bambukai yra auginami nenaudojant pesticidų, todėl tokia patalynė tikrai bus tinkama alergiškiems žmonėms. Bambukinis pluoštas sugeria net kelis kartus daugiau drėgmės nei medvilnė ir greičiau ją išgarina, todėl šis pasirinkimas iš tiesų gali būti vienas geriausių.

Mitas nr. 5: antklodės dydis nėra toks svarbus

Tai taip pat nėra tiesa. Antklodės ilgis turėtų būti bent 40 cm didesnis nei žmogaus ūgis, nes tai gali užtikrinti kur kas kokybiškesnį miegą. Pavyzdžiui, jei jūsų ūgis yra 1, 6 m, geriausia rinktis bent 2 metrų ilgio antklodę. Jei miegate vienas, tokiu atveju užteks 135x200 ar 140x200 cm antklodės, o dviem žmonėms geriausia rinktis 200x200 ar 200x220 cm antklodes. Jei rinksitės nestandartinių matmenų antklodę, įvertinkite, ar nebus sunku rasti tinkamų užvalkalų.



Mitas nr. 6: antialerginės antklodės tėra reklaminis triukas

Netiesa. Antialerginės antklodės yra gaminamos pagal specialią technologiją, kuri užtikrina, kad produktai bus lengvi ir neleis kauptis patalynės erkutėms. Palanku yra tai, kad antialerginę patalynę yra labai paprasta prižiūrėti – didžiąją dalį šių gaminių galima skalbti tiesiog skalbyklėje.

Rinkdamiesi tinkamiausią antklodę nesivadovaukite išankstinėmis nuostatomis, ir pasidomėkite, kokie pasirinkimai galėtų būti pačiais geriausiais. Deja, universalių antklodžių, idealiai tinkančių ir žiemai, ir vasarai, nėra, todėl geriausia įsigyti bent dvi antklodsssssses, kurios užtikrins dar saldesnį miegą visais metų laikais.



Publikuota: 2019-11-22 10:21:04

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai