„Santaka“ / Ligoninei reikalinga ir nematoma „kariauna“ / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Vyriausiasis inžinierius Romas Liubinas pademonstravo bulvinėje įrengtą skalbinių liftą.

Autorės nuotr.


Ligoninei reikalinga ir nematoma „kariauna“

Eglė KVIESULAITIENĖ


Jei vilkaviškiečių paklaustume, kaip jie įsivaizduoja ligoninės kolektyvą, daugelis vardytų gydytojus, slaugytojas, slauges. Ir tik retam ateitų į galvą, kad tokia didžiulė įstaiga negalėtų funkcionuoti be elektrikų, santechnikų, stalių, statybininkų. Jų rankomis sukurta labai daug to, ko pacientai net nepastebi.

Lūžta kasdien

Ligoninės vadovas Linas Blažaitis ūkio dalies specialistus vadina savo nematoma „kariauna“, nes be šių žmonių gydymo įstaigos veikla būtų paralyžiuota akimirksniu. Įsivaizduokite, kas nutiktų, jei kuriame iš ligoninės skyrių staiga dingtų elektra ir nebūtų kam pašalinti gedimo arba prakiurus vamzdžiui Vidaus ligų skyriuje vanduo šniokštų per visus penkis ligoninės aukštus.

Sakysite, tokios avarijos kasdien nenutinka, tad prireikus galima pasikviesti meistrą iš specializuotos įstaigos. Tačiau ligoninės vadovas tvirtina, jog didesnių ar mažesnių „avarijų“ būna kasdien, mat įstaigoje ne tik dirba 320 specialistų, bet ir kasdien stacionare guli ar konsultuotis atvyksta šimtai rajono gyventojų.

Ligoninės vyriausiasis inžinierius ūkio daliai Romas Liubinas sakė, kad kiekvieną rytą atėjęs į darbą pirmiausia patikrina elektroninį paštą, į kurį skyriai atsiunčia informaciją, kur reikalinga ūkio dalies specialistų pagalba. Viename skyriuje, žiūrėk, sugedo kabineto spyna, kitame neužsidaro langas, išlūžo durų rankena, perdegė šviestuvas, išlupta rozetė, suklypo spintelė, užstrigo lovos mechanizmas, sanitariniame mazge kažkas vėl nusuko čiaupą, o tualete – išardė bakelio mechanizmą.



Tokios ir panašios bėdos nutinka kasdien, mat kiekviename iš šešių stacionaro skyrių guli po kelias dešimtis žmonių, kurių dauguma – pagyvenę, ligoti žmonės. O kur dar šiuolaikinė inovatyvi įranga, iš atsinaujinančios energijos gaminanti elektrą, deguonį, šildanti vandenį ir radiatorius. Ją reikia nuolat stebėti, reguliuoti, nurašyti skaitiklių rodmenis. Vien šilumos punktų ligoninėje yra trys.

Gamina deguonį

Nors prie šių kasdieninių darbų sugaištamos valandų valandos, ūkio dalies darbuotojų veikla tuo nesibaigia, mat ligoninėje nuolat kur nors remontuojamos patalpos ir rengiama kažkas naujo.

L. Blažaitis prisipažįsta, jog tiek jam pačiam, tiek projektų koordinatoriui Mindaugui Lenkui ar ūkio dalies vedėjui R. Liubinui idėjų netrūksta. Išgirdę apie naudingą, ligoninės finansus taupančią inovaciją, jie tuoj pat ieško galimybių ją įgyvendinti. Taip gydymo įstaigoje atsirado geoterminiai siurbliai, saulės baterijos – įrenginiai, gaminantys šiluminę energiją, elektrą ir padedantys sutaupyti nemažus pinigus.

Visai neseniai ligoninėje pastatyta įranga iš oro koncentruoja deguonį. Rūsyje stovintis agregatas ima aplinkos orą, pritaikius specialias technologijas jį filtruoja, išskiria deguonį, o šis paskirstomas į reikiamus ligoninės taškus.



Anksčiau ligoninė deguonį pirkdavo balionais. Ši paslauga brangiai atsieidavo. Dabar deguonis gaminamas vietoje ir išvedžiotomis sistemomis pasiekia ne tik Reanimacijos skyrių, operacines, bet ir palatas. Kiekviename įstaigos stacionaro skyriuje yra po kelias palatas su vietomis, kur prijungus kaukę ligoniui tiekiamas deguonis. Naujai deguonis atvestas į 26 taškus visuose stacionaro skyriuose. Šią sistemą išvedžiojo patys ligoninės ūkio dalies specialistai.

Įrengė bulvinėje

Daugelis net nežino, kad po visu ligoninės pastatu plyti didžiulis rūsys su daugybe patalpų. Čia įrengtas ne tik baseinas bei vandens procedūroms reikalingi kabinetai, bet ir sterilizacinė, archyvas, siuvykla, kirpykla, vaistų ir tvarsliavos sandėliavimo patalpos, kompiuterininko kabinetas bei kt.

Daugelis rūsio patalpų buvo neremontuotos nuo ligoninės pastatymo, tad čia tikrai dar yra ką veikti. Be to, pasikeitus technologijoms ir įstaigos poreikiams, kai kurios patalpos liko nebereikalingos ir teko keisti jų paskirtį.

Ko gero, pacientai net nesusimąsto, kur ir kaip iškeliauja nešvarūs skalbiniai, kurių per mėnesį ligoninėje susidaro apie 3 tonas. Tiesa, jų niekas tiek laiko nesandėliuoja: licenciją skalbti medicininius skalbinius turinti firma jų pasiimti atvyksta porą kartų per savaitę. Tada atgabenami ir išskalbti skalbiniai.



Iki šiol apsikeitimas išskalbtais ir nešvariais skalbiniais vykdavo per Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių. O tai buvo itin nepatogu, mat šio skyriaus patalpos nuolat pilnos pagalbos laukiančių pacientų, per jį neštuvais ar vežimėliais įvežami greitosios pagalbos atgabenti ligoniai, skuba medikai.

Su vyr. gydytoju pasitarę ūkio dalies specialistai nutarė, kad skalbiniams krauti labai tiktų buvusios bulvinės patalpos. Nors dabartiniais laikais skamba gan keistai, tačiau iš tiesų ligoninėje kažkada buvo laikomos tonos bulvių bei kitų daržovių, iš kurių virėjos gamindavo maistą ligoniams. Bulvės buvo atvežamos sunkvežimiu ir per specialią angą supilamos į rūsyje esančią bulvinę.

Taigi speciali anga labai tiko įrengti liftui, kuriuo galima nuleisti ar pakelti sunkius patalynės ryšulius. Tad toje kiemo vietoje, kur anksčiau sunkvežimis atveždavo bulvių, dabar atvyks skalbinius pristatantis autobusiukas.

Remontas tęsiasi

Šiomis dienomis remontas prasidės ligoninės vaistinėje, kurios patalpos taip pat nebeatitinka šių dienų poreikių. Ko gero, ligoniai net nežino, jog vaistinė įsikūrusi greta Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus. Iš daugybės mažų kambarėlių vaistinei bus suformuota bendra erdvė, o vienas iš kabinetų atiduotas fizinės medicinos reikmėms.

Netolimoje ateityje ligoninės ūkio dalies laukia dar vienas iššūkis, mat ketinama praplėsti Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus patalpas. Dalyje greta jo esančios „Camelia“ vaistinės patalpų bus įrengtas laukiamasis pacientams. Tad panašu, kad gimstant idėjai po idėjos statybininkams ir visai ūkio daliai darbo tikrai nepritrūks.



Publikuota: 2019-11-15 10:48:56

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai