„Santaka“ / Sveikuolis Simonas: „Sunkiausias pratimas – peržengti namų slenkstį“ / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė organizuoja stovyklas, į kurias nemokamai kviečia klystkeliais pradėjusius eiti jaunus žmones.

Autorės nuotr.


Sveikuolis Simonas: „Sunkiausias pratimas – peržengti namų slenkstį“


Projektas „ANTI virusas“, kuriuo siekiama įtraukti jaunuolius į naudingą veiklą, smagius užsiėmimus, susipažinti su žymiais kultūros, sporto žmonėmis, Vilkaviškyje šiemet baigėsi susitikimu su Simonu Dailide.

Prognozės – niūrios

27-erių vilnietis Simonas Dailidė prieš porą metų tapo jauniausiu Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentu. Jaunas vyras užsiima įvairiapuse tiek sau, tiek visuomenei naudinga veikla ir turi daugybę idėjų.

Sunku patikėti, kad daugiau nei prieš dešimtmetį Simonui mokytojai pranašavo alkoholiko, narkomano ateitį.

– Buvau maištingas paauglys, išmestas iš keturių mokyklų. Anksti įpratau prie įvairių žalingų įpročių. Iš namų išeidavau penktadienį, grįždavau pirmadienį. Praeityje liko nesmagių dalykų, tėvams sukėliau daug streso. Gaila, bet prisidėjau ir prie patyčių mokykloje. Buvau išdaužęs langus, padegęs mokyklą... Mano praeitis spalvota, bet smagiau pasakoti ne apie ją, o apie dabartį, apie tai, kaip man pavyko pasikeisti, – savo istorija dalijosi Simonas.

Pakeitė stovykla


Geri pokyčiai vaikino gyvenime prasidėjo nuo to, kai jį... apgavo tėvai.

– Kartą tėvai pasiūlė: „Gal nori į Šventąją? Nemokamai? Septynioms dienoms?..“ Na, kas nenorės prie jūros savaitei? Pasirodo, tai buvo sveikuolių stovykla – žinodamas tikrai nebūčiau važiavęs. Bet ta lengva apgavystė viską pakeitė, – pasakojo Simonas.

Iš pradžių į sveikuoliškus užsiėmimus kreivai žiūrėjęs ir juose nedalyvavęs paauglys po truputį pačių stovyklautojų buvo įtrauktas į veiklą.

– Taigi pagrindinis dalykas, dėl ko pasikeičiau, buvo aplinkos pakeitimas. Atitrūkau nuo draugų, kurie slampinėjo gatvėmis ir nieko prasmingo neveikė. Atrodėme sau „kieti“. Pasikeitus aplinkai supratau, kad galima gyventi visai kitaip. Į kitą stovyklą įsiprašiau pats, o po jos jau pradėjau keisti savo įpročius, – pasakojo vaikinas.

S. Dailidė pradėjo savanoriauti, atsirado naujas draugų ratas. Su jais ėmė rengti vakarėlius be jokių svaigalų, vėliau – ir festivalius. Su jaunais bendraminčiais Simonas organizuoja sveiką gyvenseną propaguojantį festivalį „Varom“, kur vyksta įdomios veiklos, dalyvauja įvairūs lektoriai, o pramogų pasaulio žvaigždės ne tik koncertuoja, bet ir ragina jaunimą gyventi blaiviai.


Jauna „Varom“ komanda ėmėsi ir kitų sveiką gyvenseną skatinančių masinių iniciatyvų. Pavyzdžiui, sugalvojo socialinę akciją „Nebūk radiatorius! Atitrūk nuo sienų!“ Žmonės buvo skatinami išeiti iš biurų, namų, mokyklų ir užsiimti įvairia veikla: kartu pašokti, pasimankštinti, sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, meditacijos užsiėmimuose ir pan.

Sėkmingoms akcijoms surengti, anot Simono, daug lėšų nereikia, svarbiausia – norėti, drįsti, daryti ir tikėti tuo, ką darai. Pavyzdžiui, iniciatyvą „Nebūk radiatorius! Atitrūk nuo sienų!“ jauni žmonės išreklamavo eidami į miestą su radiatoriumi, „grodami“ radiatoriais per Gatvės muzikos dieną – ir sulaukė didelio palaikymo.

Nuo savanorio – iki prezidento

Simono veikla Lietuvos sveikuolių sąjungoje prasidėjo nuo savanorystės. Iš pradžių stovyklose jam būdavo pavedami patys paprasčiausi darbai virtuvėje: nuskusti bulves, pririnkti salotoms dilgėlių ir pan. Netrukus vaikinui pasiūlyta sąjungoje įsidarbinti, organizuoti didžiausius renginius – ruonių maudynes Palangoje, sveiko maisto šventes, stovyklas.

– Dar po keleto metų buvau išrinktas prezidentu. Tai – geras pavyzdys, kaip savanorystė gali ne tik padėti rasti darbą, bet ir užimti vadovaujančias pozicijas, – šypsojosi Simonas.
Prieš dešimtmetį Simonui buvo pranašaujama alkoholiko ir narkomano ateitis.


S. Dailidė dabar pats organizuoja ir stovyklas, į kurias nemokamai kviečia klystkeliais pradėjusius eiti jaunus žmones ir kuriose moko sveikos gyvensenos principų.

– Man labai patinka „laukinės stovyklos“: keliaujame savaitę po laukus, miškus, su kuprinėmis ant pečių, gaminamės maistą ant laužo, plaukiojame upėmis. Gaila, kad mokyklose šis dalykas pamirštas, – kalbėjo S. Dailidė.

Mėnuo be cukraus

Sveikuoliai sugalvoja įvairiausių iššūkių. Vienas Simono mėgstamiausių – 30 dienų kasdien maudytis eketėje.

– Tai būna sausio ir vasario mėnesiais. Šąla po 20 laipsnių, per radiją žmones perspėja, kad šalta, slidu, o mes kas rytą keliamės ir važiuojam maudytis, – juokėsi vaikinas.

Prieš keletą metų S. Dailidė žiemą atvažiavo prie ežero, pasistatė kamerą ir prieš ją pasižadėjo, kad maudysis kasdien 30 dienų. Nufilmuotą medžiagą Simonas įkėlė į internetą ir pakvietė prisijungti kitus. Kitą rytą prie ežero atvažiavo ir draugas. Trečią prisijungė dar keletas žmonių, o galiausiai viskas išaugo iki masinių maudynių ir kituose miestuose.

Paties Simono sugalvota neeilinė pramoga – 25 metrų plaukimas ekete – anksčiau Lietuvoje to nėra buvę. Jau tris žiemas organizuotame renginyje atvyksta pasivaržyti net ir sveikuolių iš užsienio.

S. Dailidė žmones pakviečia vis naujiems iššūkiams. Pavyzdžiui, pagyventi 30 dienų be cukraus: ne tik negerti saldintos arbatos, bet stengtis valgyti tik tokius produktus, kurių sudėtyje nėra cukraus. Pačiam Simonui tai buvo vienas sunkiausių išbandymų, kur kas sunkesnis, nei maudytis lediniame vandenyje, mat šiais laikais maisto be cukraus rasti tikrai sudėtinga. Kiti iššūkiai: nueiti per dieną ne mažiau kaip 8000 žingsnių, 30 dienų negerti kavos ir pan.

Įveikė ir Kazbeką

Viena iš įdomiausių Simono patirčių – kelionė dviračiu iš Vilniaus į Paryžių, o iš ten – į Ispaniją, įveikiant kelis tūkstančius kilometrų.

– Važiuodamas vienas įgavau daug patirties. Pavyzdžiui, ryte pajunti, kaip palapinę uosto šernas. Arba rytą prabundi – o lauke balta nuo sniego, kuriam tu visiškai nesiruošei. Arba ima pliaupti lietus. Vynioji šlapią palapinę, vakare šlapią išvynioji, ir, atrodo, jau nieko nebenori... Apskritai nakvynė vienam miške – nenusakoma patirtis. Iš pradžių išlenda visokių baimių, o paskui su jomis susitvarkai. Visa tai buvo be galo įdomu, – šypsojosi S. Dailidė.


Su buvusiu Sveikuolių sąjungos prezidentu Dainiumi Kepeniu Simonas yra su kirtikliais užkopęs ir į Kazbeko kalno viršūnę 5 kilometrų aukštyje.

Vaikinas kviečia visus pradėti kitokį gyvenimą, pamėginti apsieiti be svaigalų, išeiti į gamtą.

– Sėdėti namuose – paprasta. Bet pabandykite pakeliauti po gamtą, išsimaudyti žiemą, pernakvoti miške. Tai – smulkmenos, bet jos suteiks gyvenimui naujų spalvų. Pats sunkiausias pratimas – peržengti namų slenkstį, visa kita jau bus nesunku, – savo patirtimi dalijosi jaunasis prezidentas.





Publikuota: 2019-10-29 10:53:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai