„Santaka“ / Vilkaviškiečiai ralyje vairavo ypatingus senovinius automobilius / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  


Organizatoriai pasirūpino, kad istorinių automobilių ir motociklų ralyje dalyvautų pačių įvairiausių markių technika.

Autoriaus nuotr.


Vilkaviškiečiai ralyje vairavo ypatingus senovinius automobilius

Andrius GRYGELAITIS


Atvykę į Vilkaviškį senos technikos mėgėjai ir entuziastai turėjo kur paganyti akis. Čia į kultūros centro aikštelę rinkosi jau devintojo Lietuvos istorinių automobilių ir motociklų ralio dalyviai. Tarp daugybės ekipažų buvo ir keletas vilkaviškiečių vairuojamų automobilių.

VšĮ „Saugus ratas“ organizuotose varžybose dalyvavo penki mūsų rajono asociacijos „Senų vežimų“ klubo atstovai: vilkaviškiečiai Petras Žilionis su porininke Janina Liepiniene, Jono Grinevičiaus ir Tado Dulskio duetas, Juozas Skauronas su žmona Laima, Romaldas Radzevičius su sutuoktine Regina ir marijampolietis Kęstutis Kubilius su partnere Dalia Sinkevičiūte. Visi jie vairavo amerikietiškus automobilius.

Iš viso senų automobilių mėgėjų šventėje dalyvavo 40 ekipažų, kurie Lietuvos bei Lenkijos keliais turėjo įveikti 199 km atstumą: 86 km Lietuvos teritorijoje ir 113 km – Lenkijos.

Visi varžybų dalyviai rinkosi į Vilkaviškį, iš kurio įspūdinga automobilių kolona pasuko link Kybartų ir pro Vištytį riedėjo link Lenkijoje esančių Punsko bei Seinų. Iš ten senovinės technikos mėgėjai per Lazdijus pasiekė mažąja Lietuvos kultūros sostine tituluojamus Veisiejus, kur automobilininkų laukė apdovanojimų ceremonija.


Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, tačiau kartu jie varžėsi ir dėl pagrindinio prizo – naujo padangų komplekto. Taškus, reikalingus pergalei pasiekti, senos technikos gerbėjai kaupė ne tik tikslaus važiavimo, orientavimosi, figūrinio vairavimo ir kitose rungtyse, bet ir demonstruodami greitą orientaciją bei žinias apie pervažiuotų vietovių istoriją ar su automobiliais susijusius įvairius niuansus. Be abejo, ralio dalyviai parodė, kad techniką išmano neblogai, tačiau išspręsti kitas užduotis jiems nebuvo taip lengva.

Iš tiesų, ar daugelis esame girdėję apie Europoje vienintelę išlikusią, nuo 1424 metų iki šiol nepakitusią valstybės sienos dalį, menančią Livonijos ir vokiečių ordino laikus, Prūsijos kunigaikštystę, dar neseniai skyrusią Lietuvą nuo Lenkijos ir vis dar tebeskiriančią nuo Rusijos? O ar yra žinančių, kokiu automobiliu į Paežerių dvarą keliaudavo jo paskutinis valdytojas, Vasario 16-osios nepriklausomybės akto signataras, bankininkas Jonas Vailokaitis? Tokių ir panašių klausimų, į kuriuos turėjo atsakyti ralio dalyviai, buvo ne vienas ir ne du.

Nors nei tarp nugalėtojų, nei tarp prizininkų mūsiškiai nepateko, tačiau tai nesutrukdė jiems mėgautis varžybų atmosfera. Bene galingiausią automobilį – 1978 m. gamybos limuziną „Lincoln Continental“, kurio ratus suka net 8, 2 litro darbo tūrio benzininis variklis, vairavęs vilkaviškietis J. Grinevičius teigė sulaukęs nemažai dėmesio. Beveik per kiekvieną sustojimą pranešėjai išskirdavo būtent jo automobilį.


„Šį automobilį iš Amerikos įsigijau prieš ketverius metus. Nuolat su juo tenka pasirodyti įvairiose šventėse, panašaus pobūdžio renginiuose, tačiau šiame ralyje dalyvavau pirmą kartą. Įspūdžiai – tik patys geriausi. Organizatoriai puikiai parinko trasą, buvo galima mėgautis ne tik varžybų atmosfera, bet ir turiningai praleisti laiką įvairiose ekskursijose. Iš viso tą dieną su savo automobiliu sukoriau apie 300 kilometrų ir sudeginau apie 60 litrų benzino“, – šypsojosi J. Grinevičius.

Paklaustas, ar reikėjo kaip nors specialiai ruošti transporto priemonę varžyboms, vyras tvirtino, kad jo garaže stovinti technika visada yra tvarkinga ir ja galima važiuoti vos panorėjus. Vilkaviškietis teigė ir ateityje dalyvausiantis panašiuose renginiuose.

J. Grinevičius visiškai nenusiminė dėl neiškovotos prizinės vietos. Anot jo, svarbiausia buvo gerai praleisti laiką. Neužlipęs ant prizininkų pakylos nenusiminė ir dar vienas kraštietis J. Skauronas, vairavęs seniausią automobilį iš visų ralio dalyvių – 1956 m. gamybos „Desoto Firedome“. Tiesa, vilkaviškiečiui šiek tiek abejonių sukėlė taškų skaičiavimo sistema, kuri, pasak jo, ne visada buvo aiški. Vis dėlto J. Skauronas to pernelyg nesureikšmino ir tikino puikiai praleidęs laiką.


„Ralyje dalyvavome pirmą kartą ir patyrėme daug nuostabių akimirkų. Mums buvo pateiktos įvairios istorinės, matematinės ir net loginės užduotys, kurias teko išspręsti tam tikrose kelio atkarpose. Daug kur reikėjo gerai pasukti galvą, nes, pasirodo, visagalis internetas disponuoja ne visa istorine informacija. Savotiškai didžiuojuosi savimi kaip šturmane. Džiaugiuosi, jog pasisekė perprasti kelio knygą ir nepaklydus bei nesugedus sėkmingai finišuoti jaukiame ir žaliame Veisiejų miestelyje. Žinoma, sėkmė priklausė nuo profesionalaus vairuotojo – mano vyro“, – šypsojosi Juozo žmona L. Skauronė.

VšĮ „Saugus ratas“ vadovas Valdas Juozas Vilūnas džiaugėsi, kad net 70 proc. Vilkaviškyje startavusio ir per dalį Lietuvos bei Lenkijos teritorijos besidriekusio ralio dalyvių buvo debiutantai. Tai rodo didėjantį renginio populiarumą.

„Ko gero, didžiausias mūsų, organizatorių, o kartu ir visų ralio dalyvių laimėjimas yra tai, jog visa keturių dešimčių istorinės technikos kolona, nepaisant garbaus transporto priemonių amžiaus, pasiekė finišą. Patikėkite, kai kuriems automobiliams tai buvo didžiulis išbandymas“, – džiaugėsi V. J. Vilūnas.



Galerija: Ralis




Publikuota: 2019-09-11 09:22:29

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai