„Santaka“ / Rebefingas – tai būdas atrasti vidinę ramybę / Gyvenimo būdas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimo būdas

Dalinkitės:  


Kybartietės Eugenijos Saurusevičienės nuomone, dvasinei ramybei pasiekti geriau ieškoti natūralių būdų.

Nuotr. iš asmeninio Eugenijos SAURUSEVIČIENĖS albumo.


Rebefingas – tai būdas atrasti vidinę ramybę


Lietuvoje sparčiai augantis susidomėjimas giluminiu cirkuliaciniu kvėpavimu, kitaip vadinamu rebefingu (angl. rebirth – atgimimas), pritraukė ir vilkaviškiečių dėmesį.

Žmonių noras „paleisti“ praeitį ir auginti savo asmenybę ne vieną privertė apsilankyti rebefingo sesijoje. Mintimis, kaip tai tampa dvasinio tobulėjimo įrankiu, pasidalijo kybartietė Eugenija Saurusevičienė.

2011-aisiais E. Saurusevičienė pradėjo praktikuoti jogą ir domėtis giluminiu kvėpavimu. Dar tada moteris depresiją gydėsi vaistais, tačiau suprato, jog tai yra tik laikina priemonė, ir pradėjo ieškoti natūralių būdų. Vienas iš jų – rebefingas.

„Taip mano kasdienybėje atsirado įvairios kvėpavimo technikos, kurios padėjo sveikti. Vaistai veikia greitai ir efektyviai, bet atėjus metui liga „peršoka“ net juos, todėl tenka rinktis: ar stipresnė dozė, ar rūpinimasis savimi“, – patirtus išgyvenimus prisiminė E. Saurusevičienė.

Šiais metais ji užsirašė į rebefingo mokymus, o netrukus kvėpavimo praktiką pradėjo taikyti ne tik sau, tačiau ir savo klientams. Moteris teigia, jog vesdama jogos pamokas sutinka žmonių, kurie turi fizinių bei psichologinių negalavimų, todėl nusprendė padėti ir jiems.


Pasak Eugenijos, giluminis cirkuliacinis kvėpavimas mažina stresą ir nuolat patiriamą įtampą, padeda „paleisti“ praeities išgyvenimus, kurie trukdo laisvai gyventi dabartyje, turint vis mažiau baimių bei emocinių sutrikimų, reguliuoja svorį. Be to, tai veikia ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai.

„Giluminis cirkuliacinis kvėpavimas didina deguonies kiekį kraujyje, o tai padeda žūti įvairioms bakterijoms, virusams bei vėžinėms ląstelėms. Taip pat organizme sustiprėja apytakos procesai, padidėja raudonųjų kraujo kūnelių, stabdomi uždegimo procesai ir alerginės reakcijos, prasiplečia bronchai“, – apie rebefingo naudą pasakojo E. Saurusevičienė.

Per kiekvieną susitikimą moteris asmeniškai kalbasi su klientais apie jų problemas bei ligas. Tuomet prasideda valandą trunkantis kvėpavimas ir 10–15 min. atsipalaidavimas. Po sesijos vyksta aptarimas.

„Gauta nauda priklauso nuo to, kiek žmogus per savo amžių yra sukaupęs išgyvenimų. Vieniems užtenka vienos sesijos, kitiems reikia daugiau. Tačiau bet kokiu atveju praktiką galima tęsti namuose po 10–20 sesijų“, – giluminio kvėpavimo metodo ypatumais dalijosi E. Saurusevičienė.
moteris depresiją gydėsi vaistais, tačiau suprato, jog tai yra tik laikina priemonė, ir pradėjo ieškoti natūralių būdų.


Vis dėlto kyla klausimas, kokių pojūčių gali tikėtis žmogus per rebefingo sesiją.

Moteris teigė, jog sukauptas „pastrigusių“ emocijų bagažas sesijos metu tarsi išleidžiamas iš kūno, todėl jausmas nėra pats maloniausias.

„Žmogus gali patirti kvėpavimo sutrikimų, temperatūros svyravimą, dilgčiojimą, galvos svaigimą ar skausmą, jausmų ryškumą, burnos džiūvimą ir dar daugelį kitų pojūčių“, – patirtimi dalijosi moteris.

Giluminį kvėpavimą E. Saurusevičienė rekomenduoja išbandyti visiems, tačiau perspėja atsakingai pasirinkti specialistą. Vis dėlto ji nepatartų į terapiją eiti sergantiesiems vėžiu, po insulto arba infarkto nepraėjus nė pusei metų, po operacijų neužgijus žaizdoms, laukiantis kūdikio bei turint aukštą kraujo spaudimą.

„Pasaulyje žinomas jogas ir jogos mokytojas B. K. S. Iyengaras yra pasakęs, jog kvėpavimas – tai proto karalius. Tad visus, norinčius gyventi sveikai, trykšti energija bei laisve, kviesčiau išbandyti giluminį kvėpavimą“, – ragino E. Saurusevičienė.







Rugilė AUGUSTAITYTĖ



Publikuota: 2019-08-27 10:43:59

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai