„Santaka“ / Specialistas pataria: kaip pasirinkti tinkamiausią grindų dangą? / Būstas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Būstas

Dalinkitės:  


Specialistas pataria: kaip pasirinkti tinkamiausią grindų dangą?


Nors grindų dangos gaminimo technologijos ištobulintos taip, kad dauguma šiuolaikinių grindų rūšių yra pakankamai atsparios net ir itin intensyviam naudojimui, vertėtų atkreipti dėmesį į išskirtines dangų savybes, kurių dėka jas galima kloti konkrečiose namų erdvėse.

Kaip pasirinkti tinkamiausią grindų dangą skirtingoms patalpoms, pataria prekybos tinklo „Senukai“ specialistas Paulius Bičkauskas.

1. Laminuotos grindys – ekonomiškas pasirinkimas

Laminuotos grindys jau ilgą laiką nepraranda savo populiarumo – tai yra vienas iš ekonomiškiausių pasirinkimų.

„Be patrauklios kainos, laminatas turi ir kitų privalumų: jį lengva sumontuoti bei prižiūrėti, o nusidėvėjusį nesudėtinga pakeisti. Tokia grindų danga neretai tinka ir šildomoms grindims, yra atsparesnė įbrėžimams ir smūgiams nei natūralūs paviršiai. Klientai laminatą mėgsta ir dėl plačios raštų bei spalvų įvairovės, galimybės imituoti natūralaus medžio lentas“, – laminuotos grindų dangos privalumus vardija specialistas.

Specialistas atkreipia dėmesį, kad šios rūšies grindys vis tik yra labiau tinkamos patalpoms, kuriuose nėra itin drėgna. Todėl nerekomenduoja jų kloti vonioje ar virtuvėje, kur vandens išsiliejimo tikimybė itin didelė. „Išimtis – specialia technologija pagamintos laminuotos medienos plaušo grindys, kurios skysčių neįgeria ir neišbrinksta net iki 24 valandų“, – pastebi P. Bičkauskas.


2. Parketas: natūralus ir ilgaamžiškas

Parketlentės – brangesnė, tačiau ne ką mažiau populiari grindų danga. Ją renkasi natūralioms, ekologiškoms medžiagoms ištikimi vartotojai. Parketas užtikrina puikią šilumos izoliaciją ir, tinkamai prižiūrimas, gali tarnauti net 20 metų. Susidėvėjusį parketą tereikia peršlifuoti ir iš naujo nulakuoti.

„Parketas, kaip ir laminatas, prižiūrimas lengvai – nešvarumus dažniausiai užtenka nuvalyti drėgna šluoste. Žinoma, siekiant, jog grindų danga patalpose dėvėtųsi vienodai, prie itin dažnai užteršiamų vietų rekomenduojama patiesti kilimus, sugeriančius didžiąją dalį purvo. Pavyzdžiui, patiesę kilimėlį prie lauko durų, išvengsite ir akmenukų sukeliamo parketo subraižymo. Dėl tos pačios priežasties ant baldų kojelių rekomenduojama priklijuoti ir specialius veltinio lipdukus – stumdant baldus parketas nebus pažeistas“, – pataria P. Bičkauskas.

Jo teigimu, parketas puikiai tinka laisvalaikio bei miegamojo zonoms, tačiau jomis apsiriboti nebūtina. Šiuolaikinių technologijų dėka vis dažniau paneigiami anksčiau vyravę mitai. Pavyzdžiui, ilgą laiką manyta, jog parketas netinka šildomoms grindims, tačiau šiandien tai – jau praeitis: „Stengiamės patenkinti net ir išrankiausių klientų poreikius, tad šiandien asortimente esama ir specialiai šildomoms grindims pritaikyto parketo“, – sako „Senukų“ specialistas.


3. Vinilinės grindys – universalus, praktiškas sprendimas

Vinilinės grindys yra atsparios sąlyčiui su vandeniu, todėl jas galima kloti tiek vonioje, tiek virtuvėje. Tiesa, renkantis šio tipo grindis, specialistas pataria vengti vietų šalia kanalizacijos vamzdžių, kur kyla vandens nutekėjimo rizika.

Nors ši danga pagaminta iš PVC mišinio, ji šilumą sulaiko panašiai kaip ir natūralaus medžio grindys. Vinilas yra minkštas, todėl vaikščioti juo malonu net ir basomis. Vinilinės grindys puikiai izoliuoja garsą, tinka šildomoms grindims, yra labai lengvai prižiūrimos.

„Jos – puikus sprendimas šeimoms, kuriose auga maži vaikai. Šio tipo danga yra lengvai plaunama, neįgeria purvo, o kai kurios iš jų – net padengtos antibakteriniu sluoksniu“, – privalumus vardijo P. Bičkauskas.

Tiesa, šios dangos nereikėtų painioti su linoleumu – vinilinės grindys nuo linoleumo skiriasi techninėmis specifikacijomis ir išvaizda, yra gaminamos naudojant modernesnes technologijas ir geba sukurti natūralaus medžio lentos iliuziją. Išskirtinis patvarumas – dar vienas vinilinės dangos privalumas. Daugumai vinilinių grindų gamintojai suteikia 30 metų ar net visą gyvenimą siekiančią garantiją, tad į jas investuoti – verta.




Publikuota: 2019-08-01 10:44:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai