„Santaka“ / Reabilitacijos įstaigos nėra skirtos vasaros poilsiui / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Reabilitacijos įstaigos nėra skirtos vasaros poilsiui


Vasarą pastebimai išauga sanatorinio ir reabilitacinio gydymo siuntimų skaičius. Gegužę–rugpjūtį, palyginti su kitais mėnesiais, padaugėja prašymų vaikų reabilitacijai net iki keturių kartų. Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojamos reabilitacijos paslaugos vaikams nėra tiesiog poilsis – jos skiriamos ištisus metus ir net kelis kartus. Specialistai atkreipia dėmesį, jog reabilitacija – tai kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių taikymas, siekiant kuo labiau sugrąžinti sutrikusias paciento funkcijas.

Pasak VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Birutės Kavaliauskienės, kasmet pastebima ta pati tendencija: vasarą, ypač rugpjūtį, tėvai labiau nori išsiųsti vaikus sanatoriniam bei reabilitaciniam gydymui – ir dažniausiai į Palangą. Dėl to susidaro eilės, reabilitacijos įstaigos negali visų priimti, tėvai piktinasi. Specialistė primena, kad vaikams, kuriems reabilitacija tikrai būtina, reabilituotis galima net kelis kartus per metus.

Sanatorinis gydymas ir reabilitacija vaikams gali būti skiriama po ūmių ligų, traumų, sergant lėtinėmis ligomis ar joms paūmėjus bei kitais atvejais. Gydymo trukmė priklauso nuo ligos sudėtingumo ir diagnozės, įvertinus vaiko sveikatos būklę.


„Vaikų reabilitacijai iš Privalomojo sveikatos fondo skiriamų lėšų pakanka. Šiemet, kaip ir pernai, tam numatyta skirti beveik 11 mln. eurų. Suprantama, kad kai kurie tėvai nenori siųsti vaikų reabilituotis per mokslo metus. Tačiau raginame sąmoningai rūpintis vaikų sveikata, nesutapatinti būtinos reabilitacijos su atostogomis”, – pataria B. Kavaliauskienė.

VLK specialistai pabrėžia, jog į reabilitaciją siunčiantis gydytojas turi nurodyti bent 3 gydymo įstaigas, kur reikalingas reabilitacinis gydymas yra teikiamas. Įstaigą pacientas turi teisę pasirinkti pats. Norint kuo greičiau reabilituotis, rekomenduotina rinktis tą, kurioje laukimo eilės yra trumpiausios. Duomenys apie esamą laisvų vietų skaičių yra atnaujinami kiekvieną darbo dieną.

Į stacionarines medicininės reabilitacijos įstaigas vaikus iki 8 metų gali lydėti slaugantis asmuo. Jei vaikui daugiau nei 8 metai, kartu su juo galima vykti tik tuo atveju, jeigu nepilnametis yra neįgalus arba taip nusprendžia gydytojų konsultacinė komisija. Tokiais atvejais PSDF biudžeto lėšomis apmokamos ne tik vaiko reabilitacijos paslaugos, bet ir jį slaugančio asmens nakvynė bei maitinimas. Žinotina, kad tos pačios šeimos vaikus vienu metu gali lydėti tik vienas slaugantis asmuo.
Siuntimo dokumentus sutvarko siunčiantis gydytojas kartu su teritorine ligonių kasa. O pacientui tereikia telefonu susisiekti su pasirinkta reabilitacijos įstaiga ir suderinti atvykimo datą.


VLK primena, jog, gydytojui paskyrus reabilitacinį gydymą, pacientui nereikia rūpintis jokiomis pažymomis. Siuntimo dokumentus sutvarko siunčiantis gydytojas kartu su teritorine ligonių kasa (TLK). O pacientui tereikia telefonu susisiekti su pasirinkta reabilitacijos įstaiga ir suderinti atvykimo datą. Atvykus reikės pateikti gydytojo išduotą išrašą iš medicininių dokumentų ir pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Jeigu reabilitacija yra reikalinga nedelsiant, o siunčianti gydymo įstaiga yra išnaudojusi šioms paslaugoms numatytas lėšas, reikiamos paslaugos vis tiek bus suteiktos. Tokiu atveju gydymo įstaiga turi pateikti ir suderinti motyvuotą prašymą dėl paciento siuntimo medicininei reabilitacijai. Be to, suderinus su TLK, yra galimybė siųsti vaiką reabilituotis net tuomet, jeigu jo liga nepriklauso sąrašui, kuriuo remiantis sergantieji siunčiami į reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigas, tačiau gydytojas po fizinės medicinos ir reabilitacijos specialisto konsultacijos nusprendžia, kad medicininės reabilitacijos paslaugos būtinos.

Pernai vaikams buvo suteikta daugiau kaip 9200 stacionarinių ir beveik 4200 ambulatorinių medicininės reabilitacijos paslaugų. Daugiausiai reabilitacinis gydymas buvo skirtas vaikams, turintiems judamojo ir atramos aparato pažeidimų, sergantiems nervų, kvėpavimo sistemos ligomis.






Valstybinės ligonių kasos inf.



Publikuota: 2019-07-23 11:36:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai