„Santaka“ / Mitai apie verslo finansavimą: galimybes veikia ir išankstiniai įsitikinimai / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


Mitai apie verslo finansavimą: galimybes veikia ir išankstiniai įsitikinimai


Finansavimo galimybių verslui vertinimą neretai nulemia ne reali patirtis, o išankstinis nusistatymas, atskleidžia Lietuvos bankų asociacijos atliktas šalies įmonių tyrimas: 58 proc. respondentų, kurie nė nebandė ieškoti finansavimo savo projektams, nurodė manantys, kad gauti banko paskolą būtų sunku arba labai sunku.

Turinčiųjų patirties siekiant finansavimo grupėje šis rodiklis tesiekia 34 proc. Be to, faktai rodo, kad bankų suteiktų paskolų verslui portfelis nuosekliai auga, o rinkoje atsiranda ir daugiau finansavimo instrumentų.

„Žvelgiant iš skolintojo perspektyvos, verslo klientų galimybės skolintis kiekvienu atveju vertinamos individualiai. Norėdami objektyviai įvertinti verslo klientų lūkesčius ir nuostatas finansavimo galimybių atžvilgiu, atlikome 500 šalies įmonių vadovų bei finansų vadovų apklausą. Pasirodo, greta objektyvių veiksnių rinkoje netrūksta ir mitų“, – sakė Mantas Zalatorius, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas.

Apklausa patvirtino, kad verslas aktyviai ieško finansavimo galimybių. Net 62 proc. įmonių, kurių atstovai dalyvavo tyrime, siekė gauti banko finansavimą verslo projektams. Apie 70 proc. šių atvejų buvo sėkmingi.



Regionai aktyvesni

LBA tyrimo duomenimis, tik 8 proc. įmonių, kurios nemėgino gauti bankų finansavimo, mano, kad tai yra lengva arba labai lengva.

Tuo metu respondentų, jau turinčių patirties teikiant paraiškas finansavimui gauti, atsakymai skyrėsi: 17 proc. iš jų įvertino galimybes gauti banko finansavimą kaip prieinamas lengvai ir labai lengvai. Tiek pat atsakiusiųjų, pretendavusių į bankų finansavimą, išreiškė nuomonę, kad galimybės gauti paskolas pagerėjo.

Beje, rinkos dalyviai regionuose šiuo atžvilgiu kiek aktyvesni už įsikūrusius miestuose: paskolas mėgino gauti 66 proc. regiono įmonių. 65 proc. iš jų paskolas gavo. Miestuose abu rodikliai pasirodė esą mažesni.

„Įžvelgti tendenciją nesudėtinga – kuo daugiau iniciatyvų, aktyvumo, kuo mažiau vadovaujamasi įsikalbėtomis nuostatomis, tuo geresni ir rezultatai“, – pastebi LBA prezidentas.

Atmestų – trečdalis

Įmonių atsakymai patvirtino, kad galimybės gauti paskolą skirtingų sektorių atstovams reikšmingai nesiskiria. Geografinis veiksnys taip pat nėra lemiamas – statistiškai reikšmingų skirtumų, susijusių su paskolų išdavimo tendencijomis skirtingose šalies savivaldybėse, nebuvo nustatyta.



Savo ruožtu bankų ekspertai atkreipia dėmesį į dar vieną – finansinio ir verslo išprusimo aspektą, kurį ryškiausiai atskleidžia drauge su paraiškomis finansavimui gauti įmonių pateikiami verslo planai. Apklausos duomenimis, iš įmonių teikiamų prašymų finansavimui gauti atmetama daugiau kaip trečdalis.

Pasak M. Zalatoriaus, nors esminiai kriterijai, bankui svarstant sprendimą dėl finansavimo suteikimo, yra įmonės mokumas bei siekiamo finansavimo bei nuosavo kapitalo santykis, atskaitos taškas yra paraiškos ir pridedamų dokumentų kokybė ir pagrįstumas. Šie dalykai – tarsi pretendento finansavimui gauti vizitinė kortelė. „Tikėtis, kad palankų kredito įstaigos vertinimą nulems jūsų demonstruojamos ambicijos, noras plėstis arba siūlyti naujus produktus ir paslaugas, būtų kiek optimistiška, jeigu verslo plano įžvalgos nėra pakankamai argumentuotos“, – akcentavo M. Zalatorius.



Publikuota: 2019-06-27 10:53:46

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai