„Santaka“ / Gražiškietės darbas įvertintas pirma vieta / Įvertinimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įvertinimas

Dalinkitės:  


Šis Lauros Povilaitytės piešinys įvertintas pirma vieta.

Gražiškietės darbas įvertintas pirma vieta


Baigėsi 19-asis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuotas nacionalinis konkursas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“, įvyko laureatų apdovanojimų ceremonija. Džiaugiuosi, kad ir mano darbas buvo įvertintas diplomu.

Konkursui buvo pateikta daugiau nei 900 darbų. Mokiniai jame galėjo dalyvauti kurdami eilėraščius, dainas bei filmus, rašydami rašinius, piešdami ar darydami rankdarbius. Aš už piešinį „Krebždanti ir virpanti drabužių spinta“ buvau įvertinta pirma vieta. Verta paminėti, kad nebuvau vienintelė laureatė iš Vilkaviškio rajono. Be manęs, įvertinimų sulaukė Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokytojos Dalios Viliušienės ruoštos moksleivės Kamilė Kušlevičiūtė ir Skaistė Navickaitė, taip pat šios įstaigos pedagogių Virginijos Venckūnienės bei Rimos Gutkovienės mokinės Gabija Guntoriūtė ir Gabija Gražulytė bei Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos dailės mokytojos Dalios Lapaitienės auklėtinė Gustė Grinevičiūtė.

Į renginį vykome su mama ir dailės mokytoja Vilma Brazauskiene. Rytą pradėjome nuo pažintinės ekskursijos Lietuvos Respublikos Seime. Vėliau keliavome į Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, kuris palieka neišdildomą įspūdį. Vaikščiojome po tuos pačius KGB karcerius, kur kalėjo vyskupas V. Borisevičius, partizanų vadai A. Ramanauskas-Vanagas bei J. Žemaitis-Vytautas. Aplankėme egzekucijų patalpą, žvelgėme į okupuotos mūsų šalies istoriją, pajautėme disidentų, partizanų ir kitų žmonių stiprybę bei nepalaužiamą tikėjimą. Bene didžiausią įspūdį paliko eksponuojamos partizanų nuotraukos, tikros uniformos, emblemos, leidiniai.


Turėjome pažintinę ekskursiją po sostinės senamiestį, o jame įsikūrusiuose Vilniaus mokytojų namuose įvyko ir laureatų apdovanojimų ceremonija. Per renginį žavėjo aktoriaus G. Arbačiausko deklamuojamos partizano B. Krivicko eilės bei atlikti muzikiniai kūriniai, o lietuvių liaudies folkloro dainininkės V. Povilionienės ir dainuojamosios poezijos kūrėjo bei atlikėjo A. Antanavičiaus duetas suvirpino ir palietė net pačias giliausias širdies kerteles. Labiausiai į atmintį įstrigo išgirstos jautrios dainos apie partizanus bei jų motinas, paaukojusias savo sūnus.

Diplomus bei prizus visiems įteikė partizano uniformą dėvintis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikas-rekonstruktorius, humanitarinių mokslų daktaras D. Juodis. Norėčiau paskatinti visus jaunuolius dalyvauti tokiuose ir panašiuose konkursuose, išnaudoti visas galimybes, rinktis nors ir trumpas, bet žmogų praturtinančias keliones ir neįkainojamą patirtį.





Laura POVILAITYTĖ



Gražiškių gimnazijos IV gimn. klasės mokinė



Publikuota: 2019-05-23 11:03:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai