„Santaka“ / Gimnazistai už kiekvieną parduotą žaislą pasodins po medį / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


„Mylu-Mylu“ nariai savo gaminamais minkštais žaislais nori atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas.

Autoriaus nuotr.


Gimnazistai už kiekvieną parduotą žaislą pasodins po medį

Andrius GRYGELAITIS


Praėjusių metų pabaigoje Gražiškių gimnazijoje veiklą pradėjusi mokomoji mokinių bendrovė (MMB) „Mylu-Mylu“ tęsia tvirtas šios ugdymo įstaigos verslumo tradicijas. Bendrovės narių gaminami pliušiniai žaislai turi ne vieną paskirtį.



Žemė, oras ir vanduo

Jaunimo verslumo skatinimą Gražiškių gimnazijoje maždaug prieš 5–6 metus pradėjo buvusi šios įstaigos pedagogė Edita Naidaitė. Kasmet gimnazistai buriasi į MMB ir gamina skirtingus produktus. Prieš keletą metų gražiškiečiai prekiavo pagal senolių receptus keptais duonos ir pyrago gaminiais, polimeriniu moliu dekoravo ir pardavinėjo stalo įrankius, iš šovinių tūtelių darė ausinukus. Praėjusiais metais įstaigoje buvo įsteigta bendrovė „Lašelis gamtos“, kurios nariai gamino ekologiškus kaklo papuošalus su įvairių augalų sėklomis ir pirkėjus ragino jas panaudoti pagal paskirtį.

Šiemet įsteigta MMB „Mylu-Mylu“ vėl tęsia pasirinktą ekologinę kryptį. Aštuoni 10–12 klasių mokiniai ir jiems vadovaujanti pedagogė Vilma Valavičienė gamina minkštus ekologiškus žaisliukus. Be to, juos įsigijusiems asmenims dovanų įteikiama ir pasaka, kurioje skatinama rūšiuoti atliekas, neteršti aplinkos ir paraginti aplinkinius elgtis taip pat atsakingai.



„Gaminame trijų rūšių pliušinius žaislus: žirafas, paukščius bei banginius. Tai – žemės, oro ir vandens simbolika. Mes norime atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas. Ugdyti atsakomybę reikėtų nuo mažų dienų, todėl ir sugalvojome gaminti žaislus“, – paaiškino MMB narė Gabija Savaikaitytė.

Vertė išauga

Ekologija nėra vienintelė „Mylu-Mylu“ produkcijos paskirtis. Nors patys gaminiai pripildyti minkšto ekologiško kamšalo, kiekvieno žaislo vienoje iš galūnių yra paslėptas įvairių kruopų maišelis, skirtas lavinti smulkiąją vaikų motoriką.

„Žaisliukas turi ir socialinę paskirtį. Jis – tarsi mokytojas, raginantis vaikus neteršti aplinkos. Kadangi gyvūnėlis turi dvi skirtingas puses – spalvotą bei pilką, jis taip tarsi išreiškia savo emocijas. Šviesi pusė rodo, jog gyvūnėlis laimingas, o tamsi – kad jis nusiminęs, nes aplinka yra teršiama“, – paaiškino „Mylu-Mylu“ bendrovės narė Rugilė Baltrušaitytė.

„Mes ne tik žodžiais skatiname kitus tausoti aplinką, bet ir patys norime savo darbais parodyti, jog rūpinamės ekologija. Esame įsipareigoję Gražiškių apylinkėse už kiekvieną parduotą žaislą pasodinti po medį“, – sakė G. Savaikaitytė.



Prisidėti prie šios kilnios akcijos gali kiekvienas „Santakos“ laikraščio skaitytojas. Įsigyti „Mylu-Mylu“ žaisliukų galima ne tik gimnazijoje ar įvairiose mugėse, bet ir internetu socialiniuose tinkluose „Facebook“ bei „Instagram“ arba parašius elektroninį laišką adresu mmbmylumylu@gmail.com. Vieno žaisliuko kaina, priklausomai nuo jo dydžio, siekia 2–6 eurus.

Galvoja apie nuosavą verslą

Gražiškiečių MMB gyvuos iki šių mokslo metų pabaigos. Tuomet bendrovę teks uždaryti, o akcininkams išdalyti dividendus. Šiemet „Mylu-Mylu“ turi 12 akcininkų. Tai – mokytojai, mokinių tėvai bei kiti artimieji. Kiekvienas iš jų galėjo nusipirkti norimą kiekį akcijų, kurių vienos kaina siekė 2, 5 euro. Neabejotinai mokslo metų pabaigoje jų vertė bus pakilusi. Tai rodo ankstesnių metų pavyzdžiai.

„Pernai vieną akciją taip pat buvo galima įsigyti už 2, 5 euro, o uždarant bendrovę jos vertė išaugo iki 6, 51 euro. Tiesa, didžioji dalis akcininkų savo dividendus paliko mums, tad šiemet jau turėjome nemažą pradinį kapitalą“, – džiaugėsi V. Valavičienė.

Dalis „Mylu-Mylu“ narių ateityje galvoja apie nuosavą verslą. Pavyzdžiui, Justė Dvarvydaitė teigė, jog įgyta patirtis ateityje išties gali paskatinti imtis panašios veiklos.



Justei Dvarvydaitei antrino Austėja Balkauskaitė ir tvirtino daugiausiai sužinojusi apie įvairių dokumentų tvarkymą. Antanas Smilgys taip pat vylėsi, kad MMB įgyta patirtis vieną dieną jį paskatins imtis nuosavo verslo. Tiesa, vaikinas svarstė, jog tai greičiausiai bus dar negreitai.

G. Savaikaitytė labiausiai akcentavo komandos svarbą bei sunkų darbą. Anksčiau mergina manė, kad verslą pradėti nėra sunki užduotis, tačiau tik įsitraukusi į MMB veiklas suprato, jog norint gauti pelno reikia sunkiai dirbti.

Bendrovės „Mylu-Mylu“ prezidentė Aušra Gedrimaitė prisiminė, kad į šią veiklą įsitraukė visiškai atsitiktinai, klasės draugų paraginta dalyvauti jaunimo mainų programoje Italijoje. Būtent ten ji ir susižavėjo verslumo idėjomis, suprato, jog buvimas MMB nare gali būti ne tik puikus atokvėpis nuo mokslų, bet ir gera kūrybinė saviraiškos forma.

„Niekada anksčiau negalvojau, kad galiu turėti verslininkės gyslelę. Mes ne vien dirbame, tačiau ir šokame, dainuojame, tiesiog gerai leidžiame laiką. Smagu priklausyti tokiai bendraminčių kompanijai ir kartu siekti bendrų tikslų“, – kalbėjo R. Baltrušaitytė.

Pasiskirstę darbus

Su savo pagamintais žaisliukais „Mylu-Mylu“ nariai dalyvauja įvairiose mugėse. Jie jau lankėsi Radviliškyje, Vilniuje, Kaune, o netrukus keliaus į Marijampolę. Gimnazistai gali pasigirti laimėję ir kelias mugėse skiriamas nominacijas. Jie apdovanoti už geriausios verslo idėjos pristatymą bei geriausią tarptautinį produktą. Kai kurie gražiškiečiai dalyvavo Latvijoje, Estijoje bei Italijoje vykusiose mugėse, verslumo stovyklose ar susitikimuose.

„Buvimas šios bendrovės nariu man padėjo pagerinti anglų kalbos žinias, išmokau nebijoti kalbėti stovėdamas prieš auditoriją“, – teigė Gražiškių gimnazijos mokinys Paulius Smilgis.

Tiek jis, tiek kiti „Mylu-Mylu“ nariai į bendrus susitikimus renkasi bent kartą per savaitę. Visi jaunuoliai žino savo pareigas. Vieni daro žaislų iškarpas, antri juos siuva su siuvimo mašina, treti rankomis atlieka baigiamuosius darbus. Dalis mokinių yra atsakingi už bendrovės finansus, įvairių dokumentų tvarkymą, rūpinasi reklama, skrajučių, vizitinių kortelių ar lankstinukų gamyba. Pedagogės V. Valavičienės teigimu, visi gimnazistai yra atsakingi, jų nereikia raginti ką nors daryti.



Publikuota: 2019-04-11 09:55:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai