„Santaka“ / Kodėl vaikams būtina reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2019-04-01 17:21

Dalinkitės:  


Vaikų gydytoja odontologė Rūta Krušinskaitė (OPL-05309).

Kodėl vaikams būtina reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą?


Reguliarūs apsilankymai pas vaikų gydytoją odontologą padeda išsaugoti sveikus vaiko dantukus. Šiuolaikinė odontologija siūlo net kelis būdus, kuriais galima sustabdyti jų gedimą. Kada turėtų įvykti pirmoji profilaktinė mažylio apžiūra bei kokios priemonės garantuoja vaiko dantukų sveikatą, pataria Vilkaviškyje įsikūrusios odontologijos klinikos „Neodenta“ vaikų gydytoja odontologė Rūta Krušinskaitė.



Apžiūra – du kartus per metus

Neretai tėvai mąsto, kad pieninių dantukų gydyti nereikia, nes šie vis tiek iškris. Tai klaidingas mąstymas. Jie svarbūs ne tik kramtymui, žandikaulių augimui, bet ir nuolatinių dantukų dygimui. Negydomi pirmieji išdygę dantys gali sukelti rimtų sąkandžio problemų, jeigu dantuko netenkama anksčiau laiko. Taip pat gali atsirasti skausmas, kuris mažyliui sukelia stresą, o tai net patiems narsiausiems ateityje gydymą paverčia neįmanomu. Vaikų gydytoja odontologė teigia, jog kuo anksčiau pradedama dantimis rūpintis, tuo efektyviau išvengiama brangesnių ir sudėtingesnių gydymo būdų ateityje.

„Atsiradus skylučių, suskaudus dantukui ir net kai mažylis neturi jokių nusiskundimų, tėveliai turėtų kreiptis į specialistus dėl profilaktinės apžiūros kas pusę metų. Taip pat svarbu stebėti, ar pieniniai dantukai iškrenta laiku, sekti nuolatinių dantų dygimą“, – pasakojo vaikų gyd. odontologė R. Krušinskaitė.




Priemonės nuo ėduonies

Sveikiems vaikų dantukams išsaugoti naudojamos vienos veiksmingiausių profilaktikos priemonių – dantų fluoravimas, per kurį šie padengiami fluoru. Jis, patekęs į paviršinį emalio sluoksnį, padaro šį atsparesnį žalingam rūgščių poveikiui ir saugo dantis nuo gedimo net 3–4 mėnesius. Dažniausiai naudojama ir kita populiari priemonė – silantai. Pastarieji įsiskverbia į gilias danties vageles, pripildo tas sritis, kurių neįmanoma išvalyti dantų šepetėliu, ir taip užkerta kelią ką tik išdygusių dantukų gedimui. Karieso pažeisti pieniniai dantukai klinikoje „Neodenta“ atkuriami stiklojonomerinėmis arba kompozicinėmis plombomis, kurios yra saugios sveikatai, o stipriai pažeistas pieninio dantuko vainikas gali būti pakeistas ir tvirtu nerūdijančio plieno vainikėliu.



Svarbiausia – pasitikėjimas

Vaikų gydytoja odontologė atkreipia dėmesį, kad be galo svarbu yra tai, jog mažylis pasitikėtų gydytoju ir ateitų pas jį be baimės. Vaikas atsakingai rūpinsis savo šypsena tik tada, kai su nekantrumu lauks vizito pas specialistą.

„Specializuotoje vaikų odontologijos klinikoje „Neowudas“ esantis žaidimų kambarys vaikams padeda atsipalaiduoti žaidžiant prieš vizitą, todėl mažieji pacientai drąsiai įeina į kabinetą. Gydytojo kabinete stengiamės vaikui viską paaiškinti, parodyti, o jeigu įmanoma, leidžiame tam tikras medžiagas ir paliesti. Taip jis įgauna pasitikėjimo, domisi procedūromis ir įdėmiai klausosi gydytojo. Tai garantuoja efektyvų gydymą. Be to, kiekvienam mažajam pacientui už drąsą įteikiame dovanėlę, kuri jį motyvuoja apsilankyti dar kartą“, – patirtimi dalijosi vaikų gyd. odontologė Rūta Krušinskaitė.


Kiekvienam tėveliui rūpi, kad jo vaikas būtų sveikas, saugus ir laimingas. Leiskite mums pasirūpinti Jūsų mažyliu.



Užsk. 912





Galerija: Neodenta




Publikuota: 2019-04-01 17:21:30

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai