„Santaka“ / Ugniagesiai priminė apie ledo pavojų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2019-03-04 17:09

Dalinkitės:  


Vilkaviškio PGT ugniagesiai moksleiviams demonstravo, kaip vyksta gelbėjimo operacijos.

Autorės nuotr.


Ugniagesiai priminė apie ledo pavojų

Eglė MIČIULIENĖ


Dvi dienas prie abiejų mūsų rajono Paežerių ežerų buvo galima matyti Vilkaviškio valstybinės priešgaisrinės tarnybos automobilius ir į vandens telkinius lipančius ugniagesius gelbėtojus. Jie moksleiviams ir keletui prie jų prisijungusių suaugusiųjų aiškino, koks pavojingas pavasarį yra vandens telkinius dengiantis ledas.



Statistika – nesmagi

Pastaruoju metu tiek visoje Lietuvoje, tiek ir pačiame Vilkaviškyje garsiai nuskambėjo įvykiai, kai žmonės pateko į rimtą pavojų lipdami ant ledo.

Vien paskutinį žiemos savaitgalį visos respublikos ugniagesiams teko atlikti 5 gelbėjimo darbus vandenyje.

Deja, ne visi atvejai baigėsi sėkmingai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais ežeruose ir kituose vandens telkiniuose jau nuskendo 6 gyventojai.

Keturių žmonių gyvybės buvo išgelbėtos ugniagesių dėka. Tačiau pareigūnai įsitikinę, jog įlūžusiųjų greičiausiai buvo daugiau, mat nemažai žvejų išsikapanoja patys arba juos išgelbsti kiti netoliese esantys žmonės.



Stengtis nepanikuoti

Vilkaviškio rajone prevencines pratybas „Saugus elgesys ant ledo“ suorganizavo Savivaldybės vyriausiasis civilinės saugos specialistas Robertas Fišeris ir Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai.



Prie Pilviškių ir Šeimenos seniūnijose esančių Paežerių ežerų atvyko moksleivių iš Paežerių, Žaliosios, Keturvalakių, Vilkaviškio mokymo įstaigų.

Ugniagesiai vaikams pademonstravo skęstančiojo gelbėjimo operaciją su specialiomis rogėmis, paaiškino, kaip reikia elgtis įlūžus, kaip stengtis išlipti, kaip pagelbėti lediniame vandenyje atsidūrusiam žmogui.

Gelbėtojai akcentavo, kad svarbiausia nepanikuoti ir šauktis pagalbos, stengtis atkreipti dėmesį mosikuojant rankomis ar šūkaujant.

Žvejai ant vandens telkinių privalo lipti su smaigais – deja, įstatymas to nenumato visiems asmenims.

Turint smaigus, jais reikėtų kabintis į ledą ir stengtis ant jo užsliuogti, o be smaigų reikia tiesiog mėginti gulti ant ledo nugara ir bandyti nusiridenti tolyn. Užčiuožus ant paviršiaus negalima iš karto stotis, bet stengtis nušliaužti ar nusiridenti kuo toliau nuo tos vietos, kur įlūžote.



Vengti matinio ledo

Reikėtų žinoti, jog ledas laikomas tvirtu ir žmogų išlaiko tuomet, jeigu sušalusio vandens storis yra daugiau kaip 7 cm. Kad išlaikytų grupę žmonių, jis turi būti ne plonesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada būna mėlyno arba žalio atspalvio.

Tačiau pavasarį orui tai atšylant, tai vėl pašąlant ledas iškorija, suplonėja. Jeigu jis yra matinis, baltos spalvos arba geltono atspalvio, ant tokio vandens telkinio lipti negalima.



Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, yra šaltinių.

Einant per užšalusį vandens telkinį reikia aplenkti vietas, kurios apneštos sniegu arba pripustytos, nes po sniegu ledas visada yra plonesnis, be to, galite nepastebėti apsnigtų ekečių.

Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis.

Lipant ant užšalusio vandens telkinio reikia turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą. Jeigu į jį sudavus lazda pasirodo vanduo, reikia nedelsiant grįžti į krantą.

Tačiau dabar, pavasarį, ant jokio ledo apskritai nereikėtų lipti – tuomet ir nekils pavojaus gyvybei.



Vaikai atsakingesni

Pasibaigus pratyboms smalsesni vaikai apžiūrėjo ugniagesių autocisterną, joje esančią įrangą, pateikė klausimų ir fotografavosi su gelbėtojais.

Beje, pareigūnai pastebi, jog mūsų rajone pranešimų apie įlūžusius į vandens telkinius ar skęstančius vaikus, paauglius jau seniai nebuvo, tačiau to nepasakysi apie suaugusius žmones.

– Pastaraisiais metais rengiama daug prevencinių priemonių, moksleiviai nuolat mokomi saugaus elgesio. Dabar sumažėję su jais susijusių nelaimingų įvykių, mažiau ir nepilnamečių sukeliamų gaisrų. Mokymus vaikai įsimena ir kartais elgiasi atsakingiau nei suaugusieji, – sakė Vilkaviškio PGT viršininkas Erlandas Armanavičius.



Pratybas organizavęs R. Fišeris taip pat mano, kad jaunimas taisyklių kartais laikosi atsakingiau.

– Pats mačiau, kaip prie perėjos vienas vaikinukas norėjo eiti degant raudonai šviesai, o kitas jį už rankovės sulaikė ir parodė į šviesoforą. O suaugusieji bėga per kelią, nežiūri, kad už kelių metrų yra perėja, tingi paeiti keletą metrų, – kalbėjo R. Fišeris.

Taigi, prevencinis darbas su moksleiviais tikrai duoda naudos. Tik būtų gerai, jog ir suaugusieji laikytųsi tų taisyklių, kurių moko vaikus.





Galerija: Ugniagesių gelbėtojų pratybos




Publikuota: 2019-03-04 17:09:39

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai