„Santaka“ / Vilkaviškio daugiabučių kiemus teršia gyventojų šunys / Problema

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Problema

Dalinkitės:  


Ženklus, draudžiančius žaidimų aikštelėse vedžioti šunis, gyventojai ne tik ignoruoja, bet ir gadina.

Autorės nuotr.


Vilkaviškio daugiabučių kiemus teršia gyventojų šunys

Eglė KVIESULAITIENĖ


Nors šunis auginančių rajono gyventojų patogumui įrengtos specialios šiukšlių dėžės, kol kas ne visi vilkaviškiečiai paiso gyvūnų laikymo taisyklių. Pareigūnai skatina žmones nenuolaidžiauti aplinkos teršėjams ir apie pažeidimus pranešti.



Vedžioja bet kur

Į redakciją paskambinusi Pilviškių gatvėje esančio šešiaaukščio gyventoja piktinosi, kad šunis auginantys kaimynai jau visai suįžūlėjo.

– Mūsų kiemas tapo aplinkinių namų šunų tualetu. Patikėkite, dabar, kai viskas pasidengė sniegu, labai akivaizdu, kur ir ką daro šuneliai, – aiškino vilkaviškietė. – Išėjęs į kiemą turi dairytis, kur žingsnį žengti, o šalia laiptinės pastatytas akmuo nuo nuolatinio šunų šlapinimosi net pageltęs.

Moteris pasakojo ne kartą bandžiusi įspėti ir kitų namų gyventojus, atvedančius pavedžioti savo šunis, ir savus kaimynus. Juk Pilviškių kvartalas – prie pat pėsčiųjų tako, vedančio į kapines. Prie jo net sustatytos specialios dėžės šunų ekskrementams mesti. Tad gyvūnų augintojams sudarytos visos sąlygos neteršti aplinkos. Deja, anot į redakciją paskambinusios moters, daugelis toliau nuvesti šunelių nesivargina. Šie išeina ir tupia prie pat laiptinės atlikti savo „reikalų“.



Šunų paliktų dovanėlių yra net ant tako, kuriuo šešiaaukščio vaikai eina į mokyklą, o gyventojai – į darbus. Išmatų bei šlapinimosi žymių matyti ir vaikų žaidimų aikštelėje, prie krepšinio stovų.

– Negaliu sakyti – kai kurie kaimynai surenka šunų paliktas „dovanėles“, bet žmonės turėtų suprasti, kad nedera augintinių vedžioti vaikų žaidimų aikštelėse, – piktinosi šešiaaukščio gyventoja. – Juk šlapimo nesurinksi, o mergaitės vasarą į kiemą išsineša pledukus, žaidžia su lėlėmis. Suprantu, jog tai gyventojų sąmoningumo problema. Bet gal kas patartų, kaip įskiepyti žmonėms šią savybę.



Įrengtos dėžės

Rajono Savivaldybės ekologas Darius Bunikis pritarė, kad kai kuriems vilkaviškiečiams šiuo klausimu trūksta sąmoningumo. Nors kol kas Vilkaviškyje šunų vedžiojimo aikštelės nėra, tačiau ji turėtų atsirasti įgyvendinus Šeimenos paupio parko projektą. Tiesa, galbūt ne visiems gyventojams numatyta vieta patogi, mat ji bus ne miesto centre, o netoli siuvimo fabriko. Tačiau akivaizdu, jog prie kiekvieno daugiabučio tokios aikštelės tikrai neįrengsi.



Gyventojų patogumui prie daugiabučių kvartalų, vietose, kur žmonės dažniausiai vedžioja šunis, buvo įrengtos dėžės šių ekskrementams mesti. Tokių dėžių mieste yra trylika: jos pastatytos Nepriklausomybės, Pilviškių, Vytauto, Rimgaudo, Kęstučio, S. Nėries gatvėse.

Ekologas sakė negalįs teigti, kad specialios šiukšlių dėžės „įkvėpė“ vilkaviškiečiams sąmoningumo. Tačiau lygindamas tai, kas buvo prieš 5–10 metų, ekologas tvirtino pastebėjęs, jog žmonių, surenkančių savo augintinių paliktas „krūveles“, tikrai padaugėjo.
Gyventojų patogumui prie daugiabučių kvartalų, vietose, kur žmonės dažniausiai vedžioja šunis, buvo įrengtos dėžės šių ekskrementams mesti. Tokių dėžių mieste yra trylika: jos pastatytos Nepriklausomybės, Pilviškių, Vytauto, Rimgaudo, Kęstučio, S. Nėries gatvėse.


Tai patvirtino ir specialiąsias šiukšlių dėžes prižiūrinčio UAB Vilkaviškio komunalinio ūkio vadovas Valentinas Gražulis. Tiesa, sprendžiant pagal šiukšlių dėžių turinį, akivaizdu, kad žiemą renkančiųjų šunų ekskrementus sumažėja. Matyt, šeimininkai nusiramina, jog augintinių išmatas paslėps sniegas. Tačiau visas „grožis“, anot V. Gražulio, atsivers pavasarį, kai sniegas nutirps.





Gresia baudos

Savivaldybės ekologas D. Bunikis priminė, kad mūsų rajono savivaldybėje galioja 2013 m. patvirtintos Gyvūnų laikymo gyvenamosiose vietovėse taisyklės. Jos aiškiai apibrėžia, jog gyvūno laikytojas privalo užtikrinti, kad augintiniui priteršus viešojoje vietoje, daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje savininkas nedelsdamas turi surinkti ekskrementus ar kitus gyvūno paliktus teršalus.

Šio teisės akto pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 29 iki 116 eurų. Aplinkos ministerija už šunų ekskrementų nesurinkimą numačiusi dar ir žalą, kuri siektų beveik pusantro šimto eurų.

Taip pat draudžiama vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose, kapinėse, paplūdimiuose, vesti, neštis, eiti su gyvūnais teritorijose, patalpose ir kitose vietose, pažymėtose draudžiamuoju ženklu, išskyrus gyvūnus, kuriuos naudoja pareigūnai, atlikdami jų kompetencijai priskirtas funkcijas, bei šunis vedlius.



Siūlo fotografuoti

Beje, gyvūnų laikymo taisyklėse nurodyta, jog pavojingi ir koviniai šunys bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai bendrojo naudojimo patalpose, viešose vietose vedžiojami tik su pavadėliu ir su antsnukiu. Kiti šunys turi būti vedžiojami laikant už pavadėlio, tačiau jei šuo socializuotas, antsnukis nėra būtinas.

Šunį vedantis asmuo turi užtikrinti, kad augintinis nekels grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Jei šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, jog šuo jiems nekeltų grėsmės.

– Jei matote, kad kai kurie rajono gyventojai pažeidinėja gyvūnų laikymo taisykles ir tai kelia aplinkiniams problemų, apie tai galite pranešti policijai, seniūnui ar Savivaldybei, – patarė D. Bunikis. – Juk dabar bene kiekvienas turi išmanųjį telefoną, kuriuo gali užfiksuoti pažeidimo faktą ir nusiųsti nuotrauką kaip įrodymą.

Gavę įrodymų pareigūnai ar savivaldos atstovai pažeidėją įspės. Jei nepadės įspėjimas, teks susimokėti nemažą baudą. O tai paprastai padeda skatinti piliečių sąmoningumą.



Publikuota: 2019-02-01 09:36:37

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai