„Santaka“ / Metų mokytoja labiausiai džiaugiasi savo pradinukų pasiekimais / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Už asmeninius laimėjimus pedagogė Rūta Bakūnienė labiausiai dėkinga ją supantiems žmonėms.

Autoriaus nuotr.


Metų mokytoja labiausiai džiaugiasi savo pradinukų pasiekimais

Andrius GRYGELAITIS


Pilviškių „Santakos“ gimnazijos pradinių klasių mokytojai Rūtai Bakūnienei praėję metai buvo išskirtiniai. Ji pripažinta geriausia šalies mokytoja, kolegų slaptu balsavimu išrinkta gimnazijos lydere. Vis dėlto pedagogė nenori prisiimti visų laimėjimų vien sau ir tvirtina, kad tai – ją supančios aplinkos nuopelnas.

Didžiausi laimėjimai – ne materialūs

Pernai R. Bakūnienei dėmesio netrūko. Tapusi geriausia Lietuvos mokytoja, ji davė ne vieną interviu televizijai, spaudai. Kai kurių pasiūlymų pilviškietė netgi atsisakė, nes jie būtų trukdę tiesioginiam darbui. Būtent dirbdama su vaikais mokytoja jaučiasi geriausiai. Pedagogė didžiausiais laimėjimais laiko ne statulėles, prizus ar padėkos raštus. Jai daug smagiau, kai pavyksta pradinukus išmokyti skaityti, rašyti.

Aišku, pašnekovė neneigė, jog ir asmeniniai pasiekimai bei kitų įvertinimas šiek tiek glosto širdį.

„Iš pradžių nekreipiau dėmesio, kad Lietuvos mokyklų apdovanojimuose esu nominuota tarp geriausių šalies mokytojų. Mačiau, jog internete vyksta balsavimas, bet labiau juo susidomėjau, kai buvęs mokinys pradėjo rašinėti drąsinančias žinutes. Jis teigė padarysiąs viską, kad surinkčiau daugiausiai balsų. Nors bandžiau atkalbėti ir dėkojau už palaikymą, jis buvo labai atkaklus“, – šypsojosi pedagogė.


Galiausiai internetiniame balsavime ji liko antra, tačiau konkurso komisija turėjo kitokią nuomonę ir būtent R. Bakūnienei skyrė Lietuvos „Metų mokytojo“ titulą. Per šventinį renginį, kur buvo skelbiami nominacijų laimėtojai, išgirdusi savo pavardę pilviškietė patyrė lengvą šoką. Dar prieš kelias akimirkas ji džiaugėsi kolegės socialinės pedagogės Gitanos Pabricienės laimėta „Metų pagalbininko“ nominacija ir negalėjo patikėti, kad ir pati sulaukė tokio pripažinimo.

Lyderių yra daug

Pernai „Santakos“ gimnazijoje buvo renkamas kolektyvo lyderis – žmogus, kuriuo labiausiai pasitikima, kuris geriausiai vertinamas už veiklas. Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad juo tapo R. Bakūnienė.

Pasak mokytojos, toks įvertinimas tarsi užkrauna dar didesnę atsakomybę.

„Smagu, jog kolegos tiki ir pasitiki manimi, tačiau be jų aš nieko nepadaryčiau. Pasakysiu atvirai: lengva būti lyderiu, kai sudaromos visos sąlygos dirbti, tobulėti, jaučiamas aplinkinių palaikymas. Gimnazijoje lyderiais galinčių būti žmonių yra daug, tik jie to garsiai nedeklaruoja. Aš esu drąsi, optimistė, daug šypsausi, mėgstu nerti į avantiūras, nebijau iššūkių. Galbūt esu šiek tiek nenuorama, nes noriu suspėti visur. Man sekasi, kad nuolat tenka dirbti su žmonėmis, kurie mane tarsi stumia į pirmas pozicijas, tačiau tik dirbdami komandoje galime ko nors pasiekti“, – šypsojosi pašnekovė.


Nauja karta – nauji iššūkiai

Nors į naujoves neria drąsiai, R. Bakūnienė save vadina sėsliu žmogumi. Ji turėjo ne vieną darbo pasiūlymą, tačiau kaskart atsisakydavo. „Santakos“ gimnazijoje pedagogė dirba jau 27 metus.

Pati baigusi Pilviškių vidurinę mokyklą, R. Bakūnienė iš karto pradėjo dirbti lietuvių ir vokiečių kalbų mokytoja Gražiškiuose. Žengti pedagogo keliu Rūtą paskatino klasės vadovė Irena Janušaitienė.

„Kai baigiau mokyklą, nežinojau, ką norėčiau veikti. Galvojau apie teisės studijas, o viena iš svajonių buvo tapti lietuvių kalbos mokytoja. Tiesa, po metų Gražiškiuose supratau, kad dirbti lituaniste negalėčiau“, – juokėsi pašnekovė.

Tuomet ji įstojo į Šiaulių pedagoginį institutą, įgijo pradinių klasių mokytojo specialybę. Dar studijuodama Šiauliuose Rūta pradėjo mokytojauti Pilviškiuose. Pirmi keleri metai buvo labai sunkūs, tačiau šiandien ji neįsivaizduoja savęs, dirbančios kitur.
Lengva būti lyderiu, kai sudaromos visos sąlygos dirbti, tobulėti, jaučiamas aplinkinių palaikymas.


„Dirbti mokytoju lengva, kai myli vaikus. Aš su nekantrumu laukiu diktantų, netveriu kailyje norėdama pažiūrėti, kaip seksis mano pradinukams. Tikrai esu savo rogėse. Man patinka, kad kas ketverius metus keičiasi auklėtiniai, – kiekviena karta suteikia naujų iššūkių. O juos aš mėgstu“, – šypsojosi pedagogė.


Jautrios akimirkos

Atrodo, jog R. Bakūnienės pilna visur. „Santakos“ gimnazijoje ji organizuoja ir veda renginius, dalyvauja daugybėje rajoninių bei respublikinių projektų, kur taip pat dažniausiai lydi sėkmė.

„Su kiekviena mokinių laida stengiamės kur nors dalyvauti. Mes nebijome rizikuoti, o tai dažnai pasiteisina. Pernai su kolege ir jos mokiniais, o užpernai tik su savo klase konkurse „Mūsų eksperimentas“ laimėjome pirmąsias vietas, dovanų gavome keliones į Lenkiją ir Suomiją“, – prisiminė pašnekovė.

Labiausiai R. Bakūnienei įsiminė daugiau nei prieš dešimtmetį su keliais gimnazijos pedagogais organizuotos vaikų vasaros stovyklos. Tuomet ne viena dešimtis vaikų iš socialinės rizikos šeimų galėjo išvykti prie jūros.

„Stovyklos trukdavo devynias dienas, visi mokytojai dirbome be atlygio. Jau ruošiantis namo ateidavo vaikai, apsikabindavo ir verkdami prašydavo dar pasilikti. Tokios akimirkos ilgam įstringa atmintyje“, – prisipažino mokytoja.

Programos šimtui mokyklų

Pilviškietė nevengia eksperimentuoti, su malonumu priima daugumą naujovių. Kartu su kolegėmis Daiva Neiberke, Asta Paviloniene, Vilija Kasiliauskiene bei gimnazijos direktore Danute Valiūniene ji dalyvauja projekte „Informatika pradiniame ugdyme“. Bendradarbiaudamos su Vilniaus universiteto ir Ugdymo plėtotės centro specialistais pilviškietės kūrė mokymo programas, kurias nuo šių metų naudoja 100 šalies mokyklų.

„Įgijome daug vertingos patirties, susiradome draugų, atnaujinome gimnazijos informacinių technologijų materialinę bazę. Nors yra visokių nuomonių apie informacines technologijas, aš nematau problemų, jei jos naudojamos mokymuisi“, – mintimis dalijosi R. Bakūnienė.

Anot jos, dabartiniams vaikams reikia naujovių. Taip jie lengviau įsisavina žinias. Specialistė teigė, kad pradinukai yra aktyvūs, smalsūs, drąsūs. Dauguma jų mėgsta dirbti individualiai.

Aktyvus poilsis

R. Bakūnienė visada mylėjo darbą su vaikais, todėl rimtai nesvarstė galimybės siekti mokyklos vadovo ar direktoriaus pavaduotojo ugdymui pareigų. Pedagogės teigimu, dirbti su dokumentais – ne jai. Tiesa, popierizmo netrūksta ir mokytojos darbe, kone kasmet jo daugėja.

„Švietimas neina gera linkme. Kiekvienas naujas ministras daro savas reformas. Dažniausiai jos nuleidžiamos „iš viršaus“, nors turėtų būti tariamasi su tais, kurie dirba pedagoginį darbą. Mokytojo prestižas dabar tikrai ne aukščiausiame taške. Kalbu ne vien apie pinigus – mes gailime vieni kitiems paprasčiausių gražių žodžių. Aišku, svarbu ir atlyginimas. Banalu, bet mokytojai iš savo algos ne visada gali nusipirkti knygą ar bilietų į teatrą. Mes su šeima labai mėgstame keliauti. Vien iš savo atlyginimo negalėčiau to daryti“, – teigė pašnekovė.


Prakalbus apie keliones R. Bakūnienė sakė, kad dar kartą norėtų sugrįžti į Indiją, Jungtinius Arabų Emyratus bei Tailandą, svajoja nuvykti į Kiniją.

Bakūnai važinėja ir po Lietuvą, plaukioja baidarėmis, o dažniausiai mina dviračius. Su draugais šeima net buvo numynusi nuo Pilviškių iki Dusios ežero.



Publikuota: 2019-01-29 08:28:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai