„Santaka“ / Sėkmingo bendradarbiavimo dėka pavyko išgelbėti žmogaus gyvybę / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


Sėkmingo bendradarbiavimo dėka pavyko išgelbėti žmogaus gyvybę



Lemtingasis telefono skambutis Bendrajame pagalbos centre suskambo 20 val., 44 min. Į jį atsiliepusi Klaipėdos skyriaus skubios pagalbos skambučių operatorė Edita išgirdo moters balsą. Pranešėja, vairuodama automobilį, pastebėjo įtartinai besielgiantį žmogų – buvo panašu, kad jis ketina nusižudyti.

Nors jau buvo vėlus metas, o iki Vilniaus buvo likę apie 100 kilometrų, Daiva nedvejodama apsuko automobilį ir grįžo prie žmogaus. Greitai ir tiksliai atsakiusi į Bendrojo pagalbos centro operatorės klausimus, ji neišjungė telefono – ir toliau jį laikė rankoje, todėl operatorė galėjo girdėti jos ir nepažįstamo vyro pokalbį.

Apie pagalbos poreikį informavusi valstybinę priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, policiją ir greitąją medicinos pagalbą, operatorė Edita toliau telefonu patarinėjo Daivai, ką reikėtų sakyti nusižudyti ketinančiam vyrui. Klausydama patarimų, Daiva beveik 4 minutes kalbino nepažįstamąjį, kol į įvykio vietą pirmi atskubėjo policininkai. Vėliau, jau kartu su policininkais, įkalbinėjo vyrą atsisakyti savo ketinimų, drąsino jį ir bandė įkvėpti pasitikėjimo. Taip dar po kelių minučių žmogus nusileido įkalbinėjimams ir greitosios medicinos pagalbos brigada išvežė jį į ligoninę.

Kai apie sėkmingai suvaldytą situaciją sužinojo ir telefoninio pokalbio įrašą perklausė Bendrojo pagalbos centro vadovybė, ji buvo sužavėta pranešėjos elgesio.

„Tokia pranešėja – kiekvieno operatoriaus svajonė“, – sako Bendrojo pagalbos centro viršininkas Audrius Čiuplys. Daiva, pamačiusi įtartiną situaciją, nepravažiavo pro šalį, o sustojo ir išlipo iš automobilio, norėdama padėti nepažįstamam žmogui. Paskambinusi numeriu 112 ji stengėsi kuo tiksliau apibūdinti situaciją ir įvardinti vietą – tam net pasitelkė žemėlapį savo telefone. Vėliau, jau bendraudama su žmogumi, klausėsi operatorės patarimų. Todėl reikiamą pagalbą pavyko suteikti ir greitai, ir tiksliai.

„Skambindami ir pranešdami apie įvykį, pranešėjai prisiima dalį atsakomybės, – sako A. Čiuplys. – Geranoriškai bendradarbiaudami, talkindami operatoriams, jie gali padėti sutaupyti daug laiko ir suteikti tinkamą pagalbą įvykio vietoje. O jei pranešėjai pradeda ginčytis, prieštarauti operatoriams, gaištamas brangus laikas ir nukenčia reagavimas į įvykį.“

Bendrojo pagalbos centro viršininkas sako, jog žmonės turėtų suprasti, kad operatoriai neužduoda nereikalingų klausimų – atsakymai į pateiktus klausimus būtini reaguojančioms tarnyboms. Vadovaudamosi surinkta informacija tarnybos sprendžia, kiek ir kokių automobilių siųsti, kokia įranga bus reikalinga nelaimės vietoje ir panašiai. Todėl reikėtų pasitikėti skubios pagalbos skambučių operatoriais, kurie yra pasirengę įvertinti situacijas ir priimti sprendimus kritiškais momentais. Juk jiems nuolat rengiami mokymai ir individualios konsultacijos, tarp jų sudėtingų situacijų valdymo telefonu, kritinių (krizinių) situacijų psichologijos ir kitos. Dalis darbuotojų yra baigę ir „SafeTALK“ ar „ASIST“ mokymus, todėl žino, kaip tinkamai reaguoti esant savižudybės rizikai, ir moka dirbti su pavojuje esančiais žmonėmis.

Bendradarbiaukime ir padėkime vieni kitiems, kad pagalba būtų suteikta operatyviai ir tinkamai, kaip šios aprašytos naujametės istorijos dalyviams.





Publikuota: 2019-01-18 16:31:01

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai