„Santaka“ / Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda javų kombainą VOLVO 1000 su šiaudų smulkintuvu (3 m pjaunamoji), traktorių CASE JX1100U su frontaliniu krautuvu. Tel. 0 615 11933.
Galioja iki: 2024-06-24 13:28:16Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2019-01-17 16:31

Dalinkitės:  


Antradienį į griovį nučiuožė Pilviškių „Santakos“ gimnazijos autobusas. Transporto priemonė laimingai „pataikė“ tarp dviejų stulpų.

Sandros PETKEVIČIENĖS nuotr.


Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai

Eglė MIČIULIENĖ


Gerai, kad viskas baigėsi laimingai, – taip galima apibendrinti šios savaitės situaciją, kai į griovius mūsų rajone įslydo net du mokinius vežiojantys autobusai. Vienas iš jų tą rytą buvo tuščias, kitas į mokyklą vežė 14 moksleivių.Eismo sąlygos pavojingos

Nuo pat šios savaitės pradžios per žiniasklaidos priemones nuolat sklido informacija apie sudėtingas eismo sąlygas. Pašalus formavosi plikledis, o ėmus intensyviai snigti keliai dar pasidengė prispausto sniego sluoksniu. Po to užklupo lijundra, taigi važiuoti buvo ypatingai slidu. Vairuotojams patarta būti ypač atsargiems, laikytis saugaus greičio ir atstumo nuo priekyje esančio automobilio.

Deja, saugiai važiuoti sekėsi ne visiems.

Antradienio popietę Bebrininkų kaime, ties Ramoniškių ir Antanavo kelių sankirta, į griovį nuvažiavo Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokyklinis autobusas, tik šįkart jis buvo tuščias, be vaikų.

– Šis kelias beveik niekada nebarstomas. Šitą žiemą jis buvo pabarstytas vienintelį kartą prieš Kalėdas – ir tai lyg bobutės su „šiūpėliuku“. O tą dieną, kai nučiuožė autobusas, kelias buvo slidus kaip ledas, – pasakojo į redakciją kreipęsi dvi Bebrininkų kaimo gyventojos.

Traktoriai neištraukė

– Važiavau lėtai, stabdžiau pavaromis, ne stabdžiais, bet autobusas slydo ir nuslydo, visiškai neklausė. Išlipau ir pats sankryžoje pargriuvau – tokio slidumo buvo kelias. O dar griovį toje vietoje pagilino – į jį ir įčiuožė mašina. 39 metai prie vairo, bet pirmą kartą nuvažiavau nuo kelio. Gerai, kad labai laimingai, tarp stulpų, – pasakojo autobusą vairavęs Virgilijus Matulevičius.

Į pagalbą vairuotojui atskubėjo vietiniai ūkininkai. Vyrai patys atvežė žvyro, pabarstė sankryžą ir atvairavę kelis savo traktorius bandė ištraukti 12 tonų sveriančią transporto priemonę. Deja, nesėkmingai – traktorių ratai taip pat čiuožė slidžia danga.

Žmonės pasipiktino, kai privažiavo kelininkų automobilis, o iš jo išlipę vyrai ėmė fotografuoti nuo kelio nuslydusį autobusą. Gyventojams papriekaištavus dėl nebarstomo kelio, jie esą parodė ūkininko Antano Kanapkos pabertą žvyrą (suprask – juk pabarstyta) ir išvažiavo.

Po kelių valandų vargo buvo iškviestas techninės pagalbos automobilis iš Kauno ir autobusą ištraukė.Nėra net ženklų

Tiek vairuotojas, tiek jam padėti mėginę žmonės stebėjosi, kodėl tokioje kelio vietoje nėra jokių įspėjamųjų ženklų apie statų posūkį. Žiemą, kai visa aplinka nubąla, slidus ir neapšviestas posūkis tampa labai pavojingas, ypač pirmą kartą šiuo keliu važiuojantiems žmonėms. Šioje vietoje, anot vietinių gyventojų, kiekvieną žiemą būna avarijų. Nuo kelio yra nulėkę ne tik lengvieji automobiliai, pernai nučiuožė ir lenko vairuojamas sunkvežimis.– Anksčiau tokia problema buvo ir Ramoniškių kaime, bet ji pasibaigė pastačius ryškius nukreipiamuosius ženklus. Dabar vairuotojai iš toli mato, kur sukti. Juk kaimuose gatvės neapšviestos, nieko nematyti, ypač sningant, – pasakojo autobusą traktoriumi bandęs traukti ūkininkas Saulius Budrevičius.Nuslydo su vaikais

Kitą rytą, jau trečiadienį, redakciją pasiekė žinia apie dar vieną į griovį įslydusį autobusą. UAB „Bondrida“ transporto priemonė į Keturvalakių mokyklą-daugiafunkcį centrą vežė 14 Patilčių kaimo mokinių. Sukdamas link Degučių kaimo paimti ten laukiančių vaikų autobusas nuslydo nuo kelio.

Ant griovio šlaito pasvirusį autobusą nufotografavęs Darius Andriušaitis pasakojo, jog šis kelias taip pat barstomas labai retai. Įvykį mačiusius žmones papiktino, kad kelininkai, su kuriais susisiekta telefonu, sakė nebeturintys druskos, bet pažadėjo atvežti žvyro mišinio.

Tačiau Keturvalakių seniūnas Gintautas Urbšys šiuo atveju kelininkų kaltinti neskubėjo.

– Vakar kelias dar nebuvo toks slidus, bet naktį užėjo lijundra, todėl situacija pasikeitė. Dabar kelininkai ten jau atvežė žvyro, paprašėme kartu pabarstyti ir Patilčiuose, kur taip pat yra pavojinga įkalnė su posūkiu. O autobusą ištraukti padėjo vietiniai ūkininkai su dviem dideliais traktoriais, – pasakojo seniūnas.Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Violeta Šaukščiuvienė teigė, kad visi mokiniai sveiki, o į mokyklą juos bei Degučių kaimo vaikus atvežė atsiųstas geltonasis autobusas.Barstomi ne visi

Vilkaviškio kelių tarnybos vadovas Vytautas Vasiliauskas pripažino, jog savaitės pradžioje kelius valyti sekėsi prastokai.

– Stengiamės, visa technika išsiųsta dirbti, bet stringa druskos tiekimas. Buvome prisivežę pilnus sandėlius, tačiau iki šios dienos jos išnaudojome dvigubai daugiau nei pernai ar užpernai per visus metus. Žvyro ir druskos mišinio dar turime, o pačios druskos yra tik magistralei. Tačiau penktadienį jau gausime, situacija susitvarkys, – pasakojo V. Vasiliauskas.

Tačiau tarnybos viršininkas dar kartą priminė, jog visi keliai valomi pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos nustatytą priežiūros kategoriją. Priežiūra labai skiriasi. Visą parą valomos ir barstomos tik judriausios magistralės, o žemiausios kategorijos, III priežiūros lygio rajoniniai keliai, apskritai nebarstomi. Jie valomi tik nuo 9 iki 18 val. ir tik baigus darbus aukštesnio priežiūros lygio keliuose.

Deja, žemiausiam priežiūros lygiui priklauso ir Ramoniškių–Antanavo, ir Patilčių k. keliai. Nors autobusai jais paimti vaikų važinėja keliskart per dieną, Kelių direkcija, skirdama kelių priežiūrą, vadovaujasi ne keleivių amžiumi, o automobilių srautu.

Tiesa, V. Vasiliauskas teigė, kad po lijundros, esant ypač slidžiai dangai, pavojingi ruožai pabarstomi ir III priežiūros lygio keliuose, nors tai nėra privaloma. Vis dėlto, esant sudėtingai meteorologinei situacijai visoje respublikoje, visur iš pat ryto suspėti neįmanoma, nes pirmiausia važiuojama barstyti judresnių kelių.Informacija – žemėlapyje

Kelių priežiūros lygius ir darbus, kokiu laiku jie vykdomi kelio ruožuose, galima pasitikrinti interaktyviame kelių priežiūros lygių žemėlapyje, kurį rasite interneto tinklalapyje kpl.keliuprieziura.lt. Paspaudę ant žemėlapyje esančio dominančio ruožo gausite informaciją apie jo priežiūros lygį, kokie ir kada priežiūros darbai tame kelyje turi būti atliekami.

Kelininkai rekomenduoja remtis šia informacija ir žiemą rinktis aukštesnio priežiūros lygio kelią bei vairuoti saugiai. Bet problema ta, jog saugesnius kelius įmanoma rinktis ne visada: juk vaikų iš Bebrininkų kaimo į Pilviškių gimnaziją autostrada nenuveši. O tėvams svarbiausia – ne nustatytas lygis, bet tai, kad vaikas saugus pasiektų mokyklą ir taip pat saugiai grįžtų į namus.Slidu ir mieste

Sudėtinga situacija šiomis dienomis buvo ne tik kaimo keliuose, bet ir Vilkaviškio mieste. Slidžiomis gatvėmis piktinosi ne tik eiliniai gyventojai. Dėl blogų eismo sąlygų stebėjosi UAB „Kautra“ Vilkaviškio filialo vadovas Marius Jasaitis.– Pirmadienį į darbo pabaigą gatvėse buvo vienas ledas, mašinos čiuožė, įkalnėse buksavo. Antradienį ryte gatvėse – jau sniego pusnys. Kodėl neprižiūrimos miesto gatvės? Jokios technikos nematyti. O mes su autobusais vežame žmones, atsakomybė didžiulė, – kalbėjo M. Jasaitis.

UAB Vilkaviškio komunalinio ūkio direktorius Valentinas Gražulis tvirtino, kad turima technika dirba visu pajėgumu.

– Neišvažiuojamų, nevalytų gatvių mieste nėra. Valome, kiek turime galimybių, kasdien į gatves išleidžiame keturis traktorius su valytuvais, vienas važiuoja su barstytuvu. Kai per naktį papila iki 10 centimetrų sniego – patikėkite, yra ką veikti. Mūsų žiemos tarnyba tokiu sudėtingu metu dirba nuo 4 valandos ryto. Sezonui buvome sukaupę apie 350 t sijoto žvyro, jau baigiame sunaudoti 20 t druskos. Gatves valome, barstome, ypatingas sankryžas kontroliuojame, o ten, kur labai slidu, barstome papildomai. Tačiau tai nereiškia, kad pabarsčius gatvė akimirksniu taps neslidi. Yra žiema, ir kiekvienas vairuotojas turi pasirinkti saugų greitį. O slidumo visiškai išvengti niekada nepavyks, keliai tokiais orais blogi visoje respublikoje, – kalbėjo V. Gražulis.

Policija per tris pirmąsias šios savaitės dienas mūsų rajone užfiksavo septynis eismo įvykius, kurie kilo dėl slidžios kelio dangos. Turint omenyje, kad ne visa informacija pareigūnus pasiekia, tokių įvykių, ko gero, buvo ir daugiau.Galerija: Slidūs keliai
Publikuota: 2019-01-17 16:31:42

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vieni nori alyvų, kiti – vejos ir atverto vaizdo
* Muziejininkės darbas – išsipildžiusi vaikystės svajonė
* Interjero dizainerė: „Svarbiausia – erdvių suplanavimas, o ne sienų spalva“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai