„Santaka“ / Švenčių dekoracijos – atliekos, kurias būtina perdirbti / Aplinkosauga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aplinkosauga

Dalinkitės:  



Švenčių dekoracijos – atliekos, kurias būtina perdirbti


Laikotarpiu tarp Padėkos dienos ir Naujųjų metų amerikiečiai sukaupia net 25 proc. daugiau šiukšlių nei per bet kurią kitą metų dalį – panašiai turbūt sukaupiame ir mes. Tarp šiukšlių atsiduria ir neveikiančios elektrinės dekoracijos bei girliandos – atliekos, kurias būtina perdirbti.

Skelbiama, kad laikotarpiu tarp Padėkos ir Naujųjų metų amerikiečiai ne tik kad sukaupia ketvirtadaliu daugiau šiukšlių nei per bet kurią kitą metų dalį, bet ir kalėdinėms dekoracijoms išleidžia milijardus JAV dolerių. Pavyzdžiui, 2011 metais įvairioms kalėdinėms namų ir eglutės dekoracijoms, LED kemputėms, pripučiamiems seniams šalčiams Jungtinių Amerikos valstijų gyventojai išleido 6 mlrd. dolerių.

Įvairios elektrinės dekoracijos ir girliandos pasaulyje yra populiarios visais šventiniais laikotarpiais, ne tik kalėdiniu laikotarpiu. Tik elektrinės girliandos ant namų dažniausiai kabinamos belaukiant Kalėdų ir Naujųjų metų.

„Lauko ir namų elektrinės girliandos, įvairios kalėdinės dekoracijos ir eglutės žaislai džiugins mus bent jau iki Trijų karalių, dienos, kai baigiasi šventinis laikotarpis (daugiau: lauko girlianda ). Jei vis tik po kelerių metų dekoracijos tapo netinkamos naudojimui, nemeskite jų į buitinių atliekų konteinerius. Kartais neveikiantiems daiktams užtenka nedidelio remonto, po kurio jie mus džiugina ir toliau. Tais atvejais, kai šie daiktai iš tiesų yra nebetinkami naudojimui, jie turi būti perdirbami“, – sako Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos (EGIO) vadovė Veronika Masalienė.


Netinkamos naudojimui elektrinės dekoracijos ir girliandos, kaip ir kita smulki ar stambi elektros ir elektroninė įranga, yra atliekos, kurių perdirbimu pasirūpina licencijuoti atliekų tvarkytojai. Perdirbant elektronikos atliekas taupomi gamtos ištekliai ir gamybos sąnaudos. Išmetus elektronikos prietaisus į buitinių atliekų konteinerius, dėl kai kuriuose gaminiuose esančių pavojingų medžiagų kyla pavojus aplinkai ir žmonėms, prarandama antrinė žaliava naujiems gaminiams.

Pasak EGIO vadovės, Lietuvoje yra visos sąlygos tinkamai pasirūpinti elektronikos atliekomis. Joms priskiriamos ir elektrinės dekoracijos ir girliandos.

„Gyventojai senas elektrines dekoracijas ir girliandas, kaip ir kitas elektronikos atliekas, gali nešti į bet kurią šių daiktų platinimo vietą ar priduoti į didesniuose prekybos centruose esančias surinkimo talpas. Elektros ir elektroninės įrangos atliekas nemokamai iš gyventojų priima ir atliekų surinkimo aikštelės bei specialios gamintojų ir importuotojų įsteigtos elektronikos atliekų priėmimo vietos, šias atliekas galima pristatyti ir jas tvarkančioms įmonėms arba išsikviesti atliekų tvarkytoją į namus. Jei vis tik kyla klausimų, kur dėti elektronikos atliekas, atsakymų ieškokite internetinėje svetainėje www.atliekos.lt “, – pataria V. Masalienė.


Daugiau kaip 1 tūkst. gamintojų ir importuotojų vienijanti EGIO elektronikos bei baterijų ir akumuliatorių atliekas taip pat renka aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam“ metu. Šis projektas kasmet vyksta ugdymo ir švietimo įstaigose, bendruomenėse ir įmonėse, kurios už surinktas atliekas kaupia taškus ir juos iškeičia į vertingus projekto partnerių prizus.



Publikuota: 2019-01-03 12:24:11

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai