„Santaka“ / Vilkaviškio verslui rajone išlieka didelės perspektyvos / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


Vitui Girdauskui (dešinėje) pavyko išjudinti verslo bendruomenę.

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuot.


Vilkaviškio verslui rajone išlieka didelės perspektyvos


Prieš pusmetį Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrui pradėjęs vadovauti Vitas Girdauskas nuveikė nemažai žadėtų darbų, o svarbiausia, išjudino verslo bendruomenę ir pradėjo ją burti bendriems darbams.

Išjudino verslo bendruomenę

– Šįmet sugalvojome, kad reikėtų papuošti verslo eglutę. Perskambinau 70 įstaigų ir paprašiau jų sukurti po žaisliuką, atspindintį įmonės veiklą. Atsiliepė 47 įmonės, kurios stengėsi, kūrė savo puošmenas. Kai kurios prisidėjo pagalba puošiant eglutę: IĮ „Ribokšta“ ir „Vilkaviškio komunalinis ūkis“ suteikė bokštelio paslaugas, o UAB „Gintrėja ir UAB „Vilkasta“ dovanojo elektrines girliandas.

Apskritai, nuo tada, kad TVIC vadovauja iš Sintautų (Šakių r.) atvykęs žmogus, vietinėje bendruomenėje pasijuto šioks toks pagyvėjimas. Pradėta tartis ir dėl Kauno pramonės ir amatų rūmų atstovybės steigimo, atgaivintos nominacijos verslui pajudėjo kiti anksčiau nejudinti dalykai.

Gyventojų mažėja, turistų – daugėja

Kaip ir atėjęs dirbti, taip ir dabar V. Girdauskas Vilkaviškio rajone verslui mato daug perspektyvų, neišnaudotų galimybių. Tiksliau sakant, čia daug ko nėra. Pavyzdžiui geros, kokybiško maisto kavinės, greta Paežerių dvaro – tokios, kaip Zypliuose esantys „Kuchmistrai“. Mat Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras muziejus paskutiniu metu išties tapo labai stipriu traukos centru turistams ir seniai čia veikianti kavinė „Aukso ragas“ jau net nespėja priiminėti didelių klientų srautų.



Aišku, demografinė situacija rajone tikrai negerėja – statistikos duomenimis, rajone teliko apie 36 tūkst. žmonių: apie 15 tūkst mieste ir per 20 kaime. Kasmet rajonas netenka per 1 tūkst. gyventojų. O realybėje vaizdas dar liūdnesnis. Tačiau džiugina tai, kad didėja atvažiuojančių į rajoną turistų srautai. Kaip, beje, ir visoje Lietuvoje.

Veikia per 400 įmonių

Pagal statistiką ir veikiančių įmonių rajone nemažai – 573, tačiau realybėje jų tėra 419. Apie 2 tūkst. žmonių mūsų verslas yra įdarbinęs prekybos ir automobilių remonto sektoriuje, apie 1500 – gamyboje, dar apie 1200 pluša žemės ūkio srityje, o apie pusė tūkstančio – statyboje. Apskritai vidutinis darbo užmokestis rajone yra beveik dvigubai mažesnis nei Vilniuje ir neatskaičius mokesčių tesiekia 652 eurus. Apskritai, tik 10 rajono įmonių darbo užmokestis yra didesnis nei šalies vidurkis (apie 900 eurų). Stambių įmonių rajone nėra. Iš visų veikiančių įmonių tėra vienintelė vidutinė – UAB „Žemkalnija“, turinti 269 darbuotojus. Visos kitos – mažos arba labai mažos įmonės. TVIC duomenimis, didžiausios iš mažųjų: UAB „Baltijos tekstilė“, įdarbinusi 122 žmones, kepykla „Savas“ –102 žmonės, ir beveik 100 žmonių turinti UAB „Vilkasta“.



Skatins steigti įmones

Didelė dalis rajono žmonių dirba pagal verslo liudijimus. Tokių rajone – apie 800. Pasak V. Girdausko, šie žmonės yra potencialūs gero, sveiko verslo vystytojai ir būsimų įmonių kūrėjai, tik juos reikia gerai motyvuoti.

– Esu patyręs, kad daug žmonių bijo atsakomybės steigti įmonę, nežino, kodėl tai yra geriau nei dirbti su individualios veiklos pažymėjimu. Todėl TVIC ruošiamės pasikviesti lektorius ir paaiškinti žmonėms esminius skirtumus tarp IĮ, MB ir UAB. Taip pat planuojame seminarus ir kaip surasti idėjų verslui, kaip išgyventi ir atsigauti patyrus nesėkmę ir daugelį kitų dalykų, – pasakojo V. Girdauskas. – O kol kas tikrai džiaugiuosi bendravimu su vietiniais verslininkais, kurie geranoriškai atsiliepia į įvairias mūsų sugalvotas iniciatyvas. Apskritai, vietiniai verslininkai labai noriai remia įvairius renginius rajone, tačiau jų indėlis kažkodėl visuomenės lieka nepastebėtas. Reikėtų ištaisyti šią skriaudą ir pradėti gerinti verslo įvaizdį tarp žmonių.

Aiškins privalumus ir trūkumus

Pasak V. Girdausko, daugelis nesupranta, kad tik verslininkų dėka kuriamos darbo vietos, mokami mokesčiai ir nuo tų, kurie kuria verslą, priklauso ir mūsų visų gerovė. Visuomenėje vis dar gajūs labai neigiami stereotipai apie verslą, tačiau jau reikėtų pamiršti nuo sovietinių laikų užsilikusį „spekuliantų“ įvaizdį ir labiau rodyti visuomenei savo nuveiktus gerus darbus. O tam, pasak direktoriaus, ir yra TVIC.



Taigi, sekančiais metais centras žada taisyti verslo įvaizdį, o taip pat skatinti gyventojų verslumą, aiškinti, kodėl verta pereiti nuo veiklos su verslo liudijimu prie įmonės steigimo, taip pat padėti plėtoti esamą verslą investuojant į eksporto plėtrą ir modernių technologijų diegimą. Jau pradėti žengti Vilkaviškio pramonės zonos įkūrimo link, taip pat ketinama parengti ir įgyvendinti šakines verslo bei turizmo strategijas, efektyvinti smulkaus ir vidutinio verslo paramos programą. taip pat planuojama pritraukti užsienio ir vietines investicijas bei plėtoti apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektorių.





Publikuota: 2019-01-02 10:31:15

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai