„Santaka“ / Pradėti bėgioti žiemą galite net jei to nedarėte niekada anksčiau / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  



Pradėti bėgioti žiemą galite net jei to nedarėte niekada anksčiau


Bėgioti naudinga. Ir ne tik tiems, kurie nori atsikratyti vieno ar kito papildomo kilogramo, bet ir visiems, ieškantiems būdų sumažinti įtampą po darbų ar net sustiprinti organizmo atsparumą prieš peršalimo ligas. Nors daugelis lauko sportą renkasi šiltuoju metų laiku, tinkamai pasiruošus, galima drąsiai bėgioti lauke ir žiemą. Ką reikia žinoti, kad bėgimas žiemą būtų malonus ir nepakenktų sveikatai?

„Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, jog pirmas žingsnis prieš pradedant bėgioti žiemą, yra pasirinkti tinkamą aprangą. Svarbu, kad apranga būtų patogi, tačiau kartu pasitarnautų ir kaip apsauga nuo vėjo, kritulių bei šalčio. Norint užtikrinti visas reikalingas funkcijas, reikėtų rinktis kelių sluoksnių aprangą.

„Apatinis sluoksnis turi didelę reikšmę bėgiko komfortui ir sveikatai – jis turi padėti išgarinti ant kūno besikaupiantį prakaitą, todėl reikėtų rinktis sintetinį drabužį. Antras sluoksnis svarbus norint palaikyti kūno šilumą, o viršutinis – apsisaugoti nuo nepalankių oro sąlygų“, – išskiria vaistininkė, tačiau sluoksniuojant rūbus pataria nepersistengti, jog bėgti nebūtų per karšta.

Svarbiausia – nesustoti


Nedvejokite, galima pradėti bėgioti žiemą, net jei to nedarėte niekada anksčiau. Tereikia teisingai įvertinti savo fizinį pasirengimą ir pasirinkti tinkamiausią distanciją. Apšilimą atlikite palengva, rinkitės nestaigius, paprastus pratimus. O jau pradėjus bėgti ar net įpusėjus netrumpą distanciją, labai svarbu nesustoti stovėti šaltyje. E. Ramaškienė įspėja, jog staiga sustojus, didėja tikimybė sušalti ir pasigauti ligą.

„Šaltis gali prasiskverbti pro aprangą ir pasiekti suprakaitavusį kūną vos per kelias minutes, tad jeigu pajutote, kad negalite įveikti visos numatytos distancijos bėgdami, eikite lengvu žingsniu, bet jokiu būdu nesustokite“, – pataria vaistininkė.

Saugotis peršalimo reikėtų ir įveikus numatytą distanciją – nedelskite ir sudrėkusią sportinę aprangą pasikeiskite į sausus, šiltus drabužius.

Saugokite gerklę

Net jei pasirūpinote šiltais rūbais ir pasirinkote optimalią distanciją, ypač reikėtų atkreipti dėmesį į pavojus gerklei. Pasak „Eurovaistinės“ vaistininkės, nuo peršalimo gali apsaugoti teisingas kvėpavimas.

„Pagrindinė taisyklė, kurios reikėtų laikytis – orą įkvėpti pro nosį, o iškvėpti pro burną. Įkvėpus pro nosį, oras spėja sušilti ir gerklę pasiekia nebe toks žvarbus“, – paaiškina vaistininkė ir primena, jog norint išlaikyti teisingą ritmą svarbu nesiblaškyti, o visą dėmesį skirti bėgimui žymiai greičiau pavargsite.


Jeigu teisingai kvėpuoti sudėtinga ar nuo šalto oro norite apsaugoti gerklę, rekomenduojama dėvėti kaklajuostę arba specialią bėgimo kaukę, kuri neleidžia įkvėpti šalto oro.

5 svarbiausi patarimai

  1. Įvertinkite savo savijautą. Jei jaučiatės peršalę, nesveikuojate, jaučiate silpnumą, geriau startą palikti kitam kartui.
  2. Pasirinkite tinkamą aprangą ir avalynę. Geriausia apsirengti keliais drabužių sluoksniais, tačiau ne per daug – prieš pradedant bėgti turi atrodyti, kad yra šiek tiek per šalta.
  3. Apsisaugokite nuo gerklės skausmo – bėgdami įkvėpkite pro nosį, iškvėpkite pro burną. Dėvėkite kaklajuostę arba specialią bėgimo kaukę, kuri neleidžia įkvėpti šalto oro ir apsaugo kaklą.
  4. Jei su savimi norite pasiimti indą su vandeniu ar gėrimu atsigeri, geriau pasiimkite dar karštą. Bėgant vanduo greitai atvėsta ir tampa itin šaltas.
  5. Įpusėjus bėgti, nesustokite – staiga sustojus šaltis gali greitai pasiekti suprakaitavusį kūną ir lengva pasigauti ligą. Jei pajutote, kad nebegalite bėgti, eikite lengvu žingsniu.
Gali būti aktuali sportinė apranga




Publikuota: 2018-12-19 09:39:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai