„Santaka“ / Dėl prasto ryšio kaltina užsienio operatorių / Problema

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Problema

Dalinkitės:  


Kai kuriose rajono vietovėse telefono ryšys toks silpnas, kad norint susišnekėti tenka ieškoti tinkamos patalpos vietos.

Autorės nuotr.


Dėl prasto ryšio kaltina užsienio operatorių


Nors naujausi Ryšių reguliavimo tarnybos duomenys patvirtina, kad Lietuva yra viena iš pasaulinių 4G ryšio lyderių, o žmonės mūsų šalyje naudojasi bene geriausiu mobiliuoju ryšiu, kai kurių mūsų rajono gyventojų patirtis rodo ką kita. Blogiausia, kad valdiškos institucijos net neturi galimybės rinktis, nes jas varžo Viešųjų pirkimų įstatymas. Kalbasi kampe

Klausučių seniūnė Gema Skystimienė jau ne pirmą kartą kelia problemą, kad jų krašto gyventojai, seniau naudojęsi „Omnitel“ ryšiu, o bendrovėms susijungus tapę „Telia“ klientais, nuolat kenčia dėl prasto ryšio. Tie, kurie nebuvo susaistyti sutarčių, galėjo rinktis jiems priimtinus variantus, tačiau kiti nuolat pyksta ir klausinėja, kada pagaliau problema bus išspręsta.

– Pavyzdžiui, mes, seniūnijos darbuotojai, neturime iš ko rinktis, nes mūsų telefonai – „valdiški“, – sakė G. Skystimienė. – Būna dienų, kai ryšys visai normalus. Bet kartais tenka jį „gaudyti“ vaikštant iš kabineto į kabinetą.


Seniūnijos darbuotojai turi atradę tokį kampą salėje, kuriame ryšys pats geriausias. Tad norėdami pakalbėti telefonu visi eina į tą kampą. Bet kai kalbėtis prireikia keliems iš karto, vieno kampo neužtenka.

Kartais Klausučių ir aplinkinių kaimų gyventojai kenčia nuo to, kad jų telefonai „pagauna“ Rusijos tinklus. Anot seniūnės, ji nuolat gauna žinučių – sveikinimų atvykus į Rusiją. Tuomet skuba telefone įjungti rankinę ryšio pasirinkimo programą. Mat jei informacijos laiku nepastebėsi, tai gausi tokias sąskaitas už pokalbius, kad mažai nepasirodys.

Seniūnė sakė, jog jau ne kartą kreipėsi į Savivaldybės administraciją, prašydama išsiaiškinti, kodėl Klausučiuose toks prastas ryšys.

– Iš mobiliojo ryšio tiekėjo gavome atsakymą, kad pas mus, kažkur Žaliosios miške, „Telia“ žada statyti bokštą, tuomet visos ryšio problemos išsispręs, – pasakojo seniūnė.

Seniūnijos vadovė sakė, kad dauguma darbuotojų turi privačius telefonus ir naudojasi kitų ryšio operatorių paslaugomis. Kai „valdiški“ telefonai „nepagauna“ ryšio, darbuotojai skambina iš privačių.


Padėjo trumpam

Bartninkų seniūnė Violeta Raulinaitienė taip pat turėjo nusiskundimų „Telia“ ryšiu.

– Kaip tik šiandien, būdama seniūnijos kieme, bandžiau paskambinti pastate esančiai kolegei ir išgirdau, kad susisiekti neįmanoma, – pasakojo Bartninkų seniūnė. – Tuomet teko grįžti į seniūniją, kad galėčiau kolegei perduoti reikiamą informaciją.
Atrodytų, kad šiais laikais išspręsti problemas labai paprasta: nepatinka operatorius – pereik į kitą tinklą. Deja, valdiškos institucijos paslaugas perka konkurso būdu. Tad rinktis tai, ką kada panorėjusios, negali.


Seniūnė sakė, jog su ryšiu taip vargsta dar nuo „Omnitel“ laikų. Gal prieš dešimtmetį jie buvo prirašę aibes raštų, tad į Bartninkus atvyko vienas aukštas bendrovės „Omnitel“ vadovas. Kai pačiam sėdint kabinete nepavyko susikalbėti telefonu, jis prižadėjo problemą išspręsti. Anot V. Raulinaitienės, po šio vizito ryšys kuriam laikui tikrai buvo pagerėjęs. Bartninkiečiams taip pat dažnai pasitaiko „pagauti“ Rusijos ar Lenkijos tinklus, nors žmonės nesijaučia gyvenantys arti sienos.


Ne geresnė padėtis ir Pajevonyje. Anot laikinai seniūno pareigas einančios Vilmos Endriukaitienės, pajevoniečiams taip pat tenka paieškoti vietos, kai nori pasikalbėti mobiliuoju telefonu.

– Pati naudojuosi „Telia“ ryšiu ne tik „valdišku“, bet ir privačiu telefonu. Kartais taip pajuokauju – iš vieno savo numerio suku į kitą. Ir nors telefonai būna visai netoli vienas kito ir abiejų ekranuose simboliai rodo, kad ryšys yra, prisiskambinti neįmanoma, – pasakojo V. Endriukaitienė. – Tiesa, mano kaimynė naudojasi kito operatoriaus ryšiu, bet irgi pyksta dėl kokybės. Tad gal Pajevonyje yra kitų trikdžių, slopinančių ryšį?

Ieškoti žemėlapyje

Atrodytų, kad šiais laikais išspręsti problemas labai paprasta: nepatinka operatorius – pereik į kitą tinklą. Deja, valdiškos institucijos paslaugas perka konkurso būdu. Tad rinktis tai, ką kada panorėjusios, negali. Privalu rinktis tą operatorių, kuris siūlo mažiausią paslaugų kainą.

Respublikinės ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, „Telia“ 4G tinklas dengia beveik visą Lietuvos teritoriją ir yra sparčiausias šalyje. Vis dėlto panagrinėjus judriojo ryšio tinklų aprėpties zonų žemėlapį, kurį kiekvienas gali rasti internete (epaslaugos.rrt.lt/apreptis), akivaizdu, kad būtent tose mūsų rajono zonose, kurių gyventojai skundžiasi dėl prasto ryšio, jis silpnas arba tik vidutiniškas.

Riboja susitarimai

Kodėl taip yra, paprašėme paaiškinti UAB „Telia“ viešųjų ryšių vadovą Audrių Stasiulaitį. Šis raštu atsakė, kad situaciją Vilkaviškio seniūnijose žino. Anot jo, kai kuriose pasienio vietose mobiliojo ryšio plėtrą riboja nuo bendrovės nepriklausančios aplinkybės ir pasirašyti abipusiai susitarimai su Rusija. Jie įpareigoja abi puses pasienio zonose laikytis tam tikrų radijo ryšio stiprumo normų.

– Jei Lietuvos teritorijoje esantys mobiliojo ryšio telefonai prisijungia prie kaimyninės šalies tinklų, gali būti, kad užsienio operatoriai nesilaiko nustatyto signalo stiprumo, – aiškino A. Stasiulaitis. – O tai būtų pažeidimas, kurį turėtų tirti mūsų šalies ryšių rinkos reguliavimo priežiūros institucijos.

Viešųjų ryšių vadovas pažadėjo, kad atsižvelgę į seniūnų išsakytas pastabas artimiausiu metu atsiųs specialistų komandą ir vietoje patikrins ryšio parametrus.

– Bet kokiu atveju, per artimiausius dvejus metus jau esame suplanavę savo bazinių stočių plėtrą Andriškių kaime, Bartninkuose, tarp Trilaukio ir Užbalių bei Matlaukio kaimų, – tvirtino A. Stasiulaitis.




Publikuota: 2018-12-12 09:07:14

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai