„Santaka“ / Ką valgyti ir kaip teisingai tai daryti po treniruotės? / Sportas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda dirbamos žemės Sausininkų k., Bartninkų sen. Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-09-29 09:16:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sportas

Dalinkitės:  



Ką valgyti ir kaip teisingai tai daryti po treniruotės?


Ar kada nors esi pastebėjęs, kad didžiuojiesi savimi ir puikiai jautiesi po treniruotės sporto klube, tačiau jau kitą dieną atsikeli pavargęs ir tau sunku pajudėti?

Nustebsi sužinojęs, jog vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių tokią tavo savijautą — neteisingai pasirinkta mityba po treniruotės! Kūnas neaprūpinamas reikalingais mineralais ir maisto medžiagomis, todėl atsistatyti jam — žymiai sunkiau. Apie tai, kaip teisingai maitintis ir padėti sau, pakalbinome „Gym Plius“ asmeninį sporto trenerį — Žygimantą Liužiną.

Anot Žygimanto, taisyklinga mityba po treniruotės — itin svarbi. Maistas mums padeda atgauti intensyvios fizinės veiklos metu prarastas jėgas bei maisto medžiagų atsargas. Nors kai kurie žmonės po treniruotės valgyti vengia, yra klaidingai manoma, jog suvartotas maistas tampa nepageidaujamomis riebalų sankaupomis ar pernelyg paspartina raumenų augimą. Sporto treneris šį mitą neigia ir pabrėžia, jog yra skirtingų valgymo metodikų, tačiau, po treniruotės valgyti vengiant — netgi atvirkščiai — trokštamą rezultatą galima ir atitolinti.

Ką sudegini, tą reikia atstatyti
klaidingai manoma, jog suvartotas maistas tampa nepageidaujamomis riebalų sankaupomis ar pernelyg paspartina raumenų augimą.



Sportuojant kūnas tarsi degalus naudoja angliavandenio glikogeno atsargas, kurios pamažu senka, tačiau tinkamai pasirinktas valgymo laikas ir produktai po treniruotės padeda jas greičiau atstatyti. Dar daugiau, kūnas atstato ir raumenų audinius, kad jie atsigautų ir sutvirtėtų. Todėl, pasak sporto trenerio, rekomenduojama pavalgyti iki 30 minučių po treniruotės ir tuomet dar šiek tiek vėliau — po 1-2 valandų. Pirmasis valgis turėtų būti lengvai įsisavinamas, todėl tam puikiai tinka skystas maistas, pavyzdžiui, baltymų kokteilis sumaišytas su vandeniu ir šaukšteliu medaus (jeigu treniruotė buvo iš tikrųjų intensyvi). Kitas valgymas priklauso ir nuo paros laiko, atliktos treniruotės intensyvumo, ir netgi nuo paties žmogaus, tačiau vertėtų rinktis sotesnį maistą, kuris būtų įvairus — gausus ir baltymų, ir lėto įsisavinimo angliavandenių.

Tai ką valgyt?

Jei po trenituotės vartojami tinkami baltymai (pieno produktai, kiaušiniai, žuvis) bei angliavandeniai (avižiniai dribsniai, ryžiai, saldžiosios bulvės, vaisiai), pagreitėja medžiagų apykaita ir galima greičiau sugrįžti į sporto salę bei pastebėti atitinkamus sporto rezultatus. Kaip teigia treneris Žygimantas, negaunant tinkamų maisto medžiagų, kūnas patiria didžiulį stresą ir tai veikia ne tik treniruotes sporto salėje, bet ir turimą sporto motyvaciją ar netgi tikslus asmeniniame gyvenime. Todėl mityba turi būti pilnavertė ir mažo maistingumo dietų sportuojant laikytis nepatariama: „Mitybos planas — tai yra įvairi, pilnavertė mityba, kurioje gali būti ir ta pati bulvė ar šokoladas. Tik visa tai turėtų būti vartojama tinkamu metu, tinkamu kiekiu bei tinkamu tikslu!“.





Publikuota: 2018-11-29 11:01:52

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ant Vilkaviškio pastatų „nutūpė“ paukščiai ir gyvūnai
*V. Kudirka besidomintis vilkaviškietis siekia ištaisyti istorinę klaidą
* Gamtos turtai – nuo grybo iki erelio
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai