„Santaka“ / Nuolat jaučiatės pavargę? Kraujo tyrimas gali atskleisti paprastą sprendimą / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Nuolat jaučiatės pavargę? Kraujo tyrimas gali atskleisti paprastą sprendimą


Nuolatinis nuovargis, mieguistumas ar dingęs noras užsiimti savo mėgstama veikla gali būti ženklas apie svarbių medžiagų trūkumą organizme.

Sunerimti reikėtų tada, kai net išsimiegoję ryte nesijaučiate žvalūs. Specialistai pažymi, kad dažniausiai nuovargį sukelia geležies trūkumas, o trūkstant kalio galima net apalpti.

Pasak „Eurovaistinės“ vaistininkės Ilmos Plynytės, žmonėms, kurie naktį miega ramiai ir pakankamai, tačiau atsibudę ryte vis tiek jaučiasi pavargę, patariama pasitikrinti geležies kiekį kraujyje.

„Kai trūksta geležies, sutrinka deguonį pernešančių raudonųjų kraujo kūnelių gamyba, todėl organizmas nepakankamai aprūpinamas deguonimi. Dėl to atsiranda nuovargio ar silpnumo jausmas, o galiausiai gali išsivystyti mažakraujystė“, – paaiškina I. Plynytė.

Geležis svarbi ne tik energijai palaikyti. Kai šio elemento mūsų organizme trūksta, gali kamuoti ir galvos skausmas, plaukų slinkimas, pakitę skonio pojūčiai ar lūpų kampučių trūkinėjimas.

Svaigsta galva – trūksta kalio

Jeigu kartu su nuolatiniu nuovargiu papildomai jaučiamas raumenų skausmas ar širdies permušimai, tikėtina, jog organizme yra kalio stoka. Ignoruojant šiuos simptomus ir kalio trūkumą, gali grėsti net apalpimas.


„Apalpimas paprastai pasireiškia tada, kai organizmas išsenka, trūksta skysčių ir dėl to sutrinka smegenų veikla. Kadangi kalis yra svarbus tinkamai skysčių pusiausvyrai organizme, alpstame ir esant jo stygiui“, – išskiria priežastis „Eurovaistinės“ farmacijos specialistė.

Pasak jos, pajutus staigų silpnumą, reikėtų gerti mineralinį vandenį, kuriame gausų ištirpusių druskų, tarp jų ir kalio. Taip pat reikėtų užtikrinti, kad patalpoje būtų pakankamai oro ir smegenims netrūktų deguonies.

Per daug – pavojinga

Pagrindiniai geležies šaltiniai yra mėsa, žuvis, kiaušinio trynys, o kalio gausu šviežiuose vaisiuose bei daržovėse. Jei šių produktų jūsų virtuvėje mažai – svarbių elementų trūkumas labai tikėtinas.

Nuovargis yra ir vienas iš vitamino D trūkumo simptomų. Tačiau šio vitamino populiarumui augant, svarbu atkreipti dėmesį, kad per didelis jo kiekis pasireiškia panašiais ženklais kaip ir trūkumas. Todėl prieš vartojant papildus su šiuo vitaminu verta išsitirti. Pasak „Eurovaistinės“ farmacininkės, visų svarbių elementų perdozavimas yra nemažiau pavojingas, kaip ir jų trūkumas, tad jaučiant rimtus negalavimus ir didelį nuovargį pirmiausia verta atlikti kraujo tyrimą.


„Geriant geležies preparatus gali pasireikšti pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas. Iš pradžių rekomenduojama geležies preparatus vartoti valgio metu, tačiau jei simptomai išlieka – būtina keisti preparato dozę“, – stebėti simptomus pataria I. Plynytė.

Jei medžiagų iš tiesų trūksta, geležies preparatus patariama vartoti ne tik kol hemoglobino koncentracija kraujyje taps normali, bet ir dar papildomai bent 3 mėnesius, kad susidarytų šio elemento atsargos. O jaučiant kalio stygių, rekomenduojama vartoti sudėtinius preparatus su magniu, tuomet organizmas geriau pasisavina trūkstamus elementus.



Publikuota: 2018-11-26 11:28:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai