Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda 2,25 ha dirbamos žemės Lakštučių kaime. Tel. 0 615 26 489.
Galioja iki: 2024-11-15 09:30:48
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Kviečia į prieverpsčių parodą ir susitikimą su autoriumi
Vilkaviškio kultūros centre veikia prieverpsčių paroda.
Jos autorius tautodailininkas Albinas Šileika kviečia į susitikimą, kuris vyks spalio 22 d., 17 val. Vilkaviškio kultūros centre. Albinas Šileika kviečia į susitikimą, kuris vyks spalio 22 d., 17 val. Vilkaviškio kultūros centre.
Verpstės, prieverpstės, rankšluostinės... viskas paklūsta jo rankoms. Pasak autoriaus: , , Medžio drožyba – senas amatas ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kiek mes norim tęsti senąsias tradicijas, išlaikant tautinį paveldą ir jo autentiškumą. Kūryba – tai atgaiva mano sielai laisvu nuo tarnybos metu. Kadangi stengiuosi puoselėti senuosius amatus, todėl nuolat įvairiuose Lietuvos miestuose rengiu parodas, edukacinius užsiėmimus vaikams, jaunimui ir suaugusiems. Jų metu supažindinu su tautodaile, drožybos papročiais, tradicijomis, raštais ir simboliais‘‘.
Prieverpstės (tarmiškai - kuodelnyčia, kavarato lentelė, ratinio lentelė, varptelė) - tai iš natūralaus medžio pagaminta verpimo ratelio sudėtinė dalis, prie kuriuos tvirtinamas vilnos ar linų kuodelis. Ji visuomet puošiama įmantriais dvasingumo, gyvybės medžio ar pagoniškais elementais: saulutėmis, gėlėmis, žalčiukais, paukšteliais ženklais. Dabar prieverpstė tik interjero detalė ar dovana užsienio svečiams. Iki šiol tikima, kad ji namams atneša darną, skalsą ir gėrį.
Publikuota: 2018-10-18 12:01:30
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
* Išdalyti „Gintarinių bičių“ apdovanojimai *Žemdirbių šventėje – padėkos ūkininkams ir ministrui * Policijos pareigūnai prie perėjų pažeidėjų netyko Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Dėl konstrukcijos „tai yra apie“ Dažnai girdime sakinius „Apie ką šis gyvenimas?“ ar „Demokratija yra apie tai.“ Tai yra pažodiniai vertiniai iš anglų kalbos, tokios konstrukcijos nebūdingos lietuvių kalbos gramatikai. Mūsų kalboje esama kitų priemonių prasmės ar tikslo reikšmei nusakyti, pvz.: „Kokia šio gyvenimo prasmė?“ arba „Demokratijos esmė yra...“.
Šūksniai
Statistika
|