„Santaka“ / Popiežiaus Pranciškaus patarimai besimokančiam jaunimui / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  



Popiežiaus Pranciškaus patarimai besimokančiam jaunimui


Iki popiežius Pranciškus viešnagės Lietuvoje liko vos kelios dienos. Laukdami garbaus svečio įsiklausykime į vertingus jo patarimus, juolab kad popiežius pasižymi gilia įžvalga. Net jeigu Šventasis Tėvas juokaudamas sako esąs „iš akmens amžiaus“, jo patarimai jaunimui – stebėtinai aktualūs. Pateikiame septynis popiežiaus Pranciškaus patarimus besimokančiam jaunuoliui.



Būk atviras naujiems žmonėms!

Popiežius Pranciškus tiesiog ragina: „Susidraugauk su tais, su kuriais nesutari. Kalbėkis su žmonėmis, kurie dalykus mato iš kitos perspektyvos nei tu. Specialiai pasistenk bendrauti su skirtingais žmonėmis ir galbūt nustebsi, ko išmokai.“ Popiežius drąsina žmones kurti vienybę ir tarp religijų: „Dialogas gimė [...] iš įsitikinimo, kad kitas žmogus turi pasakyti ką nors gera. Tai padeda širdyje palikti erdvės jo požiūriui, nuomonei ir pasiūlymui.“



Apsvarstyk naujas idėjas!

Šventasis Tėvas drąsina studentus rinktis religijų studijas, priimti iššūkį keliančias idėjas, diskusijas ir leistis į dialogą. „Nesitenkink daline tiesa ir neramink savęs iliuzijomis“, – ragina jis. Užuot baiminusis iššūkių, popiežius ragina susidurti su naujomis idėjomis. „Studijuodamas būk atviras kuo platesniam tikrovės suvokimui. Tam reikia nuolankumo, reikia įsiklausyti, reikia toli numatančios vizijos“, – pataria popiežius Pranciškus, įspėdamas saugotis arogancijos.




Mokslas ir tikėjimas nepaneigia vienas kito.

„Neturime apie Dievą galvoti kaip apie magą su burtų lazdele rankoje. Tačiau evoliuciją ir kitas mokslines idėjas galime suvokti tikėjimo kontekste“, – sako popiežius Pranciškus. Jis studijavo chemiją koledže ir prieš įstodamas į seminariją netgi dirbo kaip chemikas. Jis priima mokslą (kaip ir jo pirmtakai) bei drąsina kitus elgtis taip pat.

„Mokslas yra geras. Taip pat ir tikėjimas. Jie nepaneigia vienas kito“, – įsitikinęs popiežius.



Internetas yra dovana.

Jaunimo įpročius feisbuke popiežius Pranciškus gerai supranta ir sako: „Internetas [...] atveria neišmatuojamas galimybes susitikimui ir solidarumui. Tai iš tikrųjų geras dalykas, tai Dievo dovana.“ Neneigdamas, kad internetas gali padėti palaikyti artimus santykius su mylimais žmonėmis, popiežius taip pat įspėja apie saviizoliacijos pavojų: „Pertrauk savo socialinių medijų maratoną aktyviu poilsiu gamtoje ar asmeniniu žmogišku bendravimu. Internetas gali būti nuostabus įrankis, tačiau tegul laikas, praleistas prie ekrano, neišeikvoja tavo gyvenimo.“



Rūpinkis kitais!


Popiežius Pranciškus sako: „Jeigu užsisklęsi savyje, rizikuoji tapti egocentriškas. O stovintis vanduo pašvinksta. Eik per gyvenimą, būdamas dosnios dvasios, rūpinkis vargstančiais. Jeigu jautiesi nusiminęs, vienas geriausių dalykų, ką gali daryti, tai kam nors padėti.

Yra įvairių galimybių tarnauti, o gero darymas iš tikrųjų gali tapti tikra atrama, kai studijos pradeda „naikinti“ tavo gyvenimą. Tapk savanoriu labdaros valgykloje ar tiesiog pagelbėk draugui – tai gali padėti išlaikyti ryšius ir ugdyti atsakingą požiūrį.“



Nenaudok religijos smerkimui.

Popiežius įspėja nesinaudoti religija siekiant pasislėpti nuo pasaulio ar kritikuoti kitus. Jis sako: „Kai mes taip elgiamės, religija tampa savotišku žodžių, maldų, savęs aukštinimo, o kito žeminimo bei moralizavimo vienuolynu.“



Drąsos!

Remdamasis savąja auklėjimo patirtimi, popiežius Pranciškus prisimena: „Argentinoje mes sakome: „Nebūk ištižęs. Iš tikrųjų tu susidursi su iššūkiais ir problemomis, tačiau nebijok sunkumų. Būk išmintingas, rūpestingas, bet nebijok. Pradžioje studijos gali kelti nerimą, tačiau atsimink, kad tu sunkiai dirbai ir jau daug išmokai, tai tik dar vienas žingsnis tavo kelionėje.“




Parengta pagal Bernardinai.lt



Publikuota: 2018-09-19 16:11:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai