„Santaka“ / Sukčiai persikėlė į skelbimų svetaines / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


Nors tinklalapyje buvo nurodomas ribotas akcijos laikas, telefonus už mažą kainą pirkėjai galėjo užsisakyti ir vėliau.

Sukčiai persikėlė į skelbimų svetaines

Eglė KVIESULAITIENĖ


Internetu prekes įsigyjantys žmonės vis dažniau tampa sukčių aukomis. Nukentėjusieji kreipiasi į teisėsaugą, tačiau dažnu atveju jiems tenka susitaikyti, kad dėl savo patiklumo yra patys kalti.

Užplūdo policiją

Šiuo metu tarsi iš gausybės rago pasipylė internetinėje parduotuvėje „telemaxi“ telefonus bandžiusių įsigyti žmonių pareiškimai policijai. Išsirinkę telefonus ir pervedę pinigus, rajono gyventojai paprasčiausiai negavo prekės. Kaip paaiškėjo, į tokią situaciją pateko ne tik vilkaviškiečiai, mat naujų telefonų už patrauklią kainą susigundė įsigyti įvairių šalies vietovių gyventojai.

Pirmuosius šios internetinės parduotuvės klientų pareiškimus rajono policijos komisariatas gavo daugiau nei prieš porą savaičių. Ikiteisminio tyrimo medžiaga iškart buvo perduota tirti Vilniaus policijai, kuri visų nukentėjusių skundus sujungė į vieną bylą. Nukentėjusiųjų yra net keli šimtai, o bendras nuostolis artėja prie 100 tūkst. eurų sumos.

Kol kas policija aiškinasi, ar internetinis portalas buvo sukurtas siekiant sukčiauti, ar jo veikla sutriko dėl kitokių nesklandumų. Tačiau šiuo metu klientams su „telemaxi“ susisiekti nepavyksta, parduotuvės veikla sustabdyta.




Žino įstatymus

Rajono policijos komisariato viršininkas Edvardas Gruzdys tiki, kad internete telefonais prekiavę asmenys bus išaiškinti ir žmonės pinigus atgaus. Tačiau vietiniams pareigūnams nerimo kelia rajono gyventojų patiklumas bandant įsigyti prekių pagal kitose internetinėse svetainėse randamus skelbimus. Daugiausia pareiškimų sulaukta dėl svetainėje „skelbiu.lt“ sukčių talpintų skelbimų.

– Pamatę skelbimą apie pigiau nei rinkos kaina parduodamą prekę žmonės praranda budrumą, – stebėjosi E. Gruzdys. – Išvis nematę prekės ar matę nežinia kieno nuotrauką internete jie ramiai perveda pinigus nepažįstamam žmogui ir tikisi pigiai gauti kokybišką daiktą. Pirkėjai atitoksta tik tuomet, kai negauna prekės, o susisiekti su „pardavėju“ nepavyksta.

Tokių pareiškimų rajono komisariate jau susikaupė kelios dešimtys. „Perkandę“ įstatymus ir žmonių psichologiją sukčiai dažnai skelbiasi parduodą sąlyginai nebrangias prekes – už keliasdešimt ar 100–120 eurų. Tokiomis sumomis paprastai lengviau rizikuoja ir pirkėjai, tikintys pažadais, kad prekė atkeliaus paštu ar per kurjerį. Be to, sukčiai puikiai žino, kad už žalą, kuri neviršija150 eurų, gresia tik administracinė atsakomybė.




Stebina patiklumas

Paskutinis, prieš porą dienų nukentėjęs vilkaviškietis, skundėsi pervedęs 80 eurų už „iPhone 6s“. Žmogus naiviai tikėjo, kad kelis šimtus eurų kainuojantį telefoną kažkas parduoda keliskart pigiau. Ko gero, tokių naivuolių atsirado ir kituose rajonuose. Nesunku paskaičiuoti, kad pakaktų dešimties patiklių žmonių ir sukčius be didelio vargo susišluotų visai neblogą pinigų sumelę.

Vėliau telefono kortelę su skelbime nurodytu numeriu piktavalis ramiai išmestų į šiukšlių dėžę.

Policijos komisariato viršininkas stebėjosi žmonių patiklumu, kai neapžiūrėję prekės jie sutinka mokėti nemažus pinigus.
Jei skelbime prekė siūloma už daug mažesnę kainą nei parduotuvėje, galite įtarti, kad susidūrėte su sukčiais.


– Sakykite, ar kas nors ryžtųsi patikėti šimtą ar bent keliasdešimt eurų, jei koks gatvėje sutiktas nepažįstamasis tikintų turintis gerą telefoną, kurį galėtų atnešti po valandos, – retoriškai klausė E. Gruzdys. – Gatvėje sutiktą žmogų gali bent atpažinti, nusifotografuoti ir panašiai, o pagal skelbimą internete susikuri tik iliuziją.




Telefonas „sugedo“

Policija įspėja, kad populiarėja ir kiti sukčiavimo būdai. Aferistai perka prekes išsimokėtinai ir parduoda jas mažesne kaina.

Į redakciją paskambinusi Jūrate prisistačiusi moteris pasakojo, kad nauju telefonu galėjo naudotis tik mėnesį. Ji aparatą buvo pirkusi pagal skelbimą. Tačiau priešingai, nei dauguma šiuo metu nukentėjusių asmenų, Jūratė telefoną gavo naujutėlaitį, neišpakuotą ir net su garantiniais dokumentais.

Tačiau vieną dieną telefonas nustojo veikti. Savininkė kreipėsi į bendrovę, kurios paslaugomis naudojosi ir iš kurios, kaip rodė dokumentai, buvo pirktas telefonas. Bendrovėje moterį nuramino, kad aparatas turi garantinį taloną, tad problemų nekilsią – reikia kreiptis į garantinį aptarnavimą atliekančią įmonę ir nustatyti gedimą.

Nunešusi telefoną atlikti garantinį aptarnavimą Jūratė sužinojo, kad aparatas visai nesugedęs, tačiau užblokuotas jo IMEI kodas. Tokių priemonių bendrovė ėmėsi, kai abonentas laiku nesumokėjo įmokos už telefoną.

Tik tuomet moteris suprato, kad pagal skelbimą nusipirko telefoną, kurio ankstesnis savininkas aparatą įsigijo lizingu. Pasirašęs sutartį, kad kas mėnesį mokės įmokas, iškart telefoną pardavė. Jūratei tapo aišku, kodėl aparato kaina buvo 300 eurų mažesnė nei salone.



Patikrinti ir įsitikinti

Pranešusi policijai apie sukčių moteris sužinojo, kad toks pasipelnymo būdas gan populiarus, ypač didžiuosiuose šalies miestuose.

Policija išsiaiškino, kad Jūratės telefonas buvo paimtas iš vieno Kauno prekybos centro. Ten bendrovės direktoriumi prisistatęs vyras pateikė padirbtus dokumentus ir įmonės vardu paėmė net tris telefono aparatus, o vėliau juos iškart pardavė. Policija ieško įtariamojo.

Pareigūnai įspėja žmones apie galimus sukčiavimo atvejus ir pataria prieš perkant daiktus iš nepažįstamų asmenų pirmiausia viską gerai patikrinti.

E. Gruzdys nepatartų pasitikėti telefoniniu pokalbiu – visuomet geriau nuvykti į vietą ir įsitikinti, ar prekė kokybiška, ar atitinka charakteristiką ir pirkėjo lūkesčius.

Įtarimų tikrai turėtų sukelti per daug viliojanti kaina. Jei, kaip buvo minėtu atveju, telefono aparatas siūlomas už perpus mažesnę kainą nei parduotuvėse, ko gero, nereikėtų aiškinti vien tuo, kad salonai uždeda didžiulius antkainius.



Publikuota: 2018-09-07 10:52:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai