Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Santaka“ / 2018-08-30 17:35
Eisena miesto gatvėmis neapsieina be „Kybartų“ orkestro, o šįkart ją labai pagyvino Vilniaus kojūkininkai. Vilmos KUBILIENĖS nuotr. Miesto šventės nesugadino net lietus
Kybartuose surengta tradicinė šventė. Nors kybartiečiams įprasta, kad jų mieste kasmetinė šventė organizuojama liepos mėnesio pirmąjį savaitgalį, šiemet tuo laiku vyko Lietuvos šimtmečio dainų šventė Vilniuje, tad renginį teko perkelti į vasaros pabaigą.
|
Šeštadienį kybartiečiai ir miesto svečiai nuo ankstyvo ryto buvo kviečiami dalyvauti įvairiose veiklose. Kol amatininkai ir prekybininkai statėsi palapines, o darbuotojai dėliojo paskutinius scenos ir miesto parko prieigų šventinės puošybos akcentus, sporto aistruoliai ėjo į jogos užsiėmimus, šaškių turnyrą, futboliuko ir petankės (žaidimo su metaliniais rutuliais) rungtis.
Vidurdienį mėgėjų meno kolektyvai, bendruomenės, baikeriai ir sporto aistruoliai rikiavosi šventinei eisenai ir vedami linksmuolių Vilniaus kojūkininkų bei šaunaus pučiamųjų instrumentų orkestro „Kybartai“ muzikantų, mojuodami praeiviams vėliavomis, balionais, taip kviesdami prisijungti prie eisenos, linksmi žingsniavo Kybartų gatvėmis. Tokia šventės pradžia visus užkrėtė gera energija, sukvietė gyventojus ir subūrė juos miesto parke.
Koncertinę programą pradėjo vaikų ir jaunuolių kolektyvai. Tuo pat metu kvietė pramogos mažiesiems: piešimo dirbtuvėlės, dažasvydis, batutai. Taip pat žmonėms buvo siūloma apsilankyti menų studijos „Smiltys“ tapybos darbų parodoje, apžiūrėti ekspozicijas Algimanto Kezio galerijoje. Vėliau scenoje ir šalia jos šėlo mėgėjų meno kolektyvai. Įsismarkavęs popiečio lietus neišgąsdino nei žiūrovų, nei šventės dalyvių, o tik padėjo atskleisti šokėjų profesionalumą – moterys šypsojosi ir lietui, ir publikai.
Šventei įsibėgėjus pasveikinti kybartiečių bei įteikti apdovanojimus miestui labiausiai nusipelniusiems žmonėms atvyko Seimo narys Kęstutis Smirnovas, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Kybartų miesto seniūnas Romas Šunokas, Pasaulio kybartiečių draugijos atstovė Greta Ališauskaitė ir Kybartų kultūros centro direktorė Asta Vencienė. Kultūros ministrės apdovanojimas už nuopelnus kultūrai įteiktas meno vadovei, choreografei Irenai Šunokienei, už nuopelnus miestui pagerbti Kybartų seniūnijos vyresnysis specialistas Dainius Kovas ir UAB „Kybartų darna“ vadovas Egidijus Ausiejus.
Po gražių šiltų sveikinimų miesto sodas paskendo mūsų mylimo orkestro „Kybartai“ muzikoje.
Vakarėjant žmonių rinkosi vis daugiau ir daugiau. Tame būryje netrūko nei mažų, nei senų – šventė subūrė visus. Smagu buvo matyti šypsenas veiduose, šiltus apsikabinimus, linksmą vaikų šurmuliavimą.
Kiekvienas galėjo pasirinkti, kokia veikla ar muzika jam patinka, nes vakarop scena ir miestas jau dūzgė nuo pramoginės muzikos garsų. Miestiečiams savo pasirodymą dovanojo kybartietė Gerda Šalčiūnaitė, vėliau koncertavo grupės „Džentelmenai“, „Lietuvaičiai“, „Sirenos“ ir „Tautinis brandas“. Šventę vainikavo diskoteka ir įspūdingi fejerverkai.
Nors dažnai girdime, kad gyventojų, ypač jaunimo, Kybartuose mažėja, bet mūsų bendruomeniškumas tik didėja, šiltėja santykiai, atsiranda vis daugiau nuoširdumo.
Kybartai – mažas pasienio miestelis, kaip sakytų vietos senbuviai – „ant parubežės“. Bet mes tikrai turime kuo džiaugtis, kuo didžiuotis. Viena kybartietė taip gražiai pasakė: „Jei Kybartuose liks tik vienas gyventojas, tai jis būtinai dainuos, šoks, pūs dūdą, spardys „bolę“ ir skraidys motociklu!“
Tad ačiū, mieli kybartiečiai, už tai, kad esate, kad buriatės draugėn, kad nepailstate daryti gerų darbų ir garsinti Kybartų vardą. Šventės nebūtume sklandžiai organizavę be viso būrio geranoriškų žmonių prisidėjimo ir paramos. Juk tai – mūsų visų šventė ir kiekvieno indėlis, dalyvavimas joje buvo labai svarbus.
Tai tik keletas prisiminimų, praėjusio renginio aidai. Ir bus dar vasarų! Kita Kybartų miesto šventė jau pradėta planuoti. Mes vėl kviesime visus kitų metų birželio 8–9 dienomis minėti Kybartams svarbius jubiliejus ir sudrebinti širdis galingu ritmu. Kokiu? Pagyvensim – pamatysim.
Andželika MICUTIENĖ
Kybartų kultūros centro
kultūrinės veiklos vadybininkė
Galerija: Šventė
Publikuota: 2018-08-30 17:35:10
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Jauni kopūstų augintojai sunkumams nepasiduoda * Remontuojamos gatvės vienus piktina, kitus džiugina * Universitete susitelkusiems senjorams svarbu, ką vertingo jie padaro miestui Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gladiolė ar kardelis? Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.
Šūksniai
Statistika
|