„Santaka“ / Nekilnojamojo turto situacija Vilkaviškyje: žemos kainos ir seni namai / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Anksčiau su baime į renovaciją žvelgę vilkaviškiečiai šiandien jau drąsiai perka butus atnaujintuose namuose.

Autorės nuotr.


Nekilnojamojo turto situacija Vilkaviškyje: žemos kainos ir seni namai


Vilkaviškio mieste bei rajone augant emigracijos, mirtingumo rodikliams šie pokyčiai atsiliepia ir nekilnojamojo turto rinkai. Dalyje Lietuvos miestų kylančios būstų kainos bei didėjantis sandorių skaičius mūsų rajonui nėra būdinga. Rimtesnių motyvų kainų šuoliui brokeriai neįžvelgia ir artimoje ateityje.



Perka vietiniai

Vienintelės Vilkaviškyje veikiančios nekilnojamojo turto (NT) kompanijos „Remax“ brokeriai Laimonas Bazanovas ir Inga Ciesiūnė pastebi, kad šiuo metu vyksta migracija rajono viduje – būstus perka ir parduoda patys vilkaviškiečiai. Vyresnio amžiaus žmonės stengiasi parduoti namus ir keltis į nedidelius butus, o jaunos šeimos, atvirkščiai, perka senus namus ir juos remontuoja.

„Jaunesni žmonės yra optimistai, galvoja kad geriau patiems viską susiremontuoti, todėl pigiai perka senus namus ir pasiryžta kelerių metų remontui. Vidutinio amžiaus žmonės, išleidę vaikus studijuoti, ieško nedidelių naujų namukų, kad ir labai mažame sklype. Bet tokių beveik nėra, todėl jie keliasi į vieną kitą gražiai sutvarkytą sodo namelį, pritaikytą gyventi“, – pastebėjo I. Ciesiūnė.

Pasak brokerių, pritraukti į mūsų rajoną kitų miestų gyventojų beveik neįmanoma – Vilkaviškis toli nuo Lietuvos didmiesčių, todėl gyventi čia ir važinėti dirbti kitur tiesiog neapsimoka, o darbo perspektyvų pas mus mažai. Pagrindiniu konkurentu tampa Marijampolė. Ten veikiančios ir naujai atsidarančios gamyklos žmonėms, svarstantiems, Vilkaviškyje ar Marijampolėje apsigyventi, tampa svariu motyvu. „Stebina Kybartai, nes ten žmonės pirkėjus bando pritraukti labai maža būsto kaina. Pasienio mieste ji siekia nuo 140 iki 200 eurų už kvadratinį metrą. Dėl tokių kainų gyventi į Kybartus keliasi žmonės ir iš kitų rajonų, bet yra kita problema. Rajone nėra traukos objektų, nėra darbo, žmonės važiuoja į nežinomybę. Dažniausiai visi supranta, kad geriau pataupyti ir pirkti būstą Marijampolėje“, – situaciją komentavo L. Bazanovas.




Sodybų tuštėjimo metas

Kitų rajonų gyventojus anksčiau traukusi Suvalkijos gamta, ežerai šiandien jokios pridėtinės vertės nekilnojamajam turtui neduoda. Lietuviai Vilkaviškio rajono nesirenka net ir ilgesniam poilsiui – gražiose vietose įsikūrusios sodybos parduodamos labai sunkiai ir už daug žemesnę kainą nei tokios pačios būklės sodybos kitose vietose.

„Didesnių miestų gyventojai mūsų rajono nepastebi. Bandėme įvairių strategijų, kurios padėtų pritraukti žmones į rajoną, bet nepadėjo. Sodybos, kurias būtų labai lengva parduoti, jei tik jos būtų tarp Vilniaus ir Kauno, čia stovi neparduotos. Tokios sodybos Vilkaviškio rajone yra tiesiog žemės sklypas, nesvarbu, kad jis remiasi į ežerą. Jeigu prieš kelerius metus vyko kaimų tuštėjimas, tai dabar prasidėjo nykimas. Yra miestelių, kaimų, kur galima visus gatvės namus nusipirkti. Viskas, kas yra ne prie pagrindinių kelių, nyksta. Situacija keičiasi tik tokiu atveju, jeigu parduodi labai pigiai. Pavyzdžiui, jeigu mieste parduodi sodybą su namu už sodo kainą, tai tikrai kažkas įsikels į ją. Vietovėse tarp Marijampolės ir Vilkaviškio galima siūlyti bet kokį apleistą namą ir jį parduosi, o stovintį tarp Kybartų ir Vištyčio gali tiesiog nugriauti“, – apmaudo neslėpė brokeris L. Bazanovas.




Nėra nuomos tradicijų

Abu brokeriai patikino, kad dabar būstus aktyviai parduoda ir emigrantai. Anksčiau norėdavę butus laikyti tam, kad grįžę galėtų apsistoti, pradeda suprasti, kad tai tiesiog neapsimoka. Tai lemia ir nuomos tradicijų nebuvimas. Kaip pasakojo L. Bazanovas, nuomos paklausa rajone milžiniška, tačiau pasiūlos nėra. Visų pirmą, dėl pinigų, nes niekas nesiruošia už nuomą mokėti, o antra – dėl pačių nuomininkų, mat dažnai butus nuomojasi žemas pajamas turintys asmenys, kurie pridaro problemų.
Pritraukti į mūsų rajoną kitų miestų gyventojų beveik neįmanoma – nėra traukos objektų, nėra darbo.


Rajone nėra ir suremontuotų būstų pasiūlos. Žmonės mielai mokėtų daugiau ir rinktųsi naujos statybos namus arba neseniai suremontuotus butus, tačiau tokių Vilkaviškyje beveik nėra. „Naujausias remontas parduodamuose butuose yra padarytas prieš maždaug 8 metus. Tokius būstus žmonės dar perka ir gyvena, o namai, kuriuos parduoda pensinio amžiaus savininkai, yra remontuoti prieš 20–25 m. Pirkėjai tikrai mieliau rinktųsi naujesnius butus ar namus, nes remontuoti niekas neturi didelio noro“, – įžvalgomis dalijosi I. Ciesiūnė.




Rinktųsi renovuotus

Pastaruoju metu pasikeitė žmonių požiūris ir į renovuotus daugiabučius namus. Anksčiau su baime į renovaciją žvelgę vilkaviškiečiai šiandien jau drąsiai perka butus atnaujintuose namuose. „Buvo labai įdomu stebėti žmonių reakcijas, kai prasidėjo daugiabučių renovacija. Niekas nenorėjo, kad jų namas būtų renovuojamas, ir pirkti butų tokiame daugiabutyje niekas nesiruošė. Tačiau žmonės tapo sąmoningesni, ir renovuoti namai jau pasidarė patrauklesni tiek dėl vaizdo, tiek dėl mažesnių mokesčių“, – pasakojo brokerė.

Vis dėlto neatsiranda norinčiųjų renovuoti senus butus ar statyti naujus namus, tam, kad paskui parduotų. Paklaustas, kodėl esant didelei paklausai šia situacija Vilkaviškyje vangiai naudojamasi, L. Bazanovas pasakojo, kad taip yra dėl iškreiptos rinkos. „Prieš parduodant turtą jį vertina nepriklausomi vertintojai. Jie tai daro žiūrėdami ne į konkretų parduodamą objektą, o į statistiką, į registruotus panašius sandorius. Vilkaviškiečiai viską nori daryti savarankiškai, bando patys parduoti savo namus, pridaro daug klaidų: nusistato blogas kainas, registruodami sandorius įrašo mažesnes sumas, nei iš tikrųjų pardavė, ir tai iškreipia rinką. Dėl to nukenčia tie, kurie nori parduoti panašų, tik suremontuotą butą brangiau“, – kalbėjo jis.



Pokyčių nežada

Kalbėdami apie ateitį pašnekovai jokių didesnių motyvų, galinčių lemti NT rinkos augimą rajone, nepastebi. L. Bazanovas mano, kad situacija išliks stabili. „Pagal sandorių kiekį dabar mes esame 2007–2008 metų lygyje. Pakilo pirmojo aukšto butų kainos, o esančių penktajame aukšte krito. Sudėtinga numatyti, kas bus ateityje“, – svarstė brokeris.

I. Ciesiūnė patikino, kad įtakos pardavimams turi net ir bankų padalinių likvidavimas rajone. Dar skaudesnių pasekmių sukeltų ligoninės uždarymas. „Bijau net spėlioti, kas bus po kelerių metų. Pati esu tarp tų, kurie sugrįžo gyventi į Vilkaviškį, ir noriu tikėti, kad jis neišnyks, bet prognozuoti labai sunku“, – nuogąstavimų neslėpė moteris.



Aušrinė VAŠČĖGAITĖ

Karkasiniai namai - Vytstata.lt



Publikuota: 2018-08-16 14:22:19

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai