„Santaka“ / Vyresniame amžiuje miegame budriau: kaip pagerinti miego kokybę? / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Vyresniame amžiuje miegame budriau: kaip pagerinti miego kokybę?


Nemiga – viena dažna problemų, su kuria ypač susiduria vyresnio amžiaus žmonės.

Ir jei šis miego sutrikimas trunka ilgesnį laiką, tai iš ties tampa rimta problema. Kokybiško miego trūkumas gali sukelti įvairių sveikatos problemų: dažniausiai vyresnio amžiaus žmonės tampa dirglesni, jautresni, suprastėja jų atmintis. Be to, nepakankamai miegant gali atsirasti virškinimo trakto sutrikimų.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Rasa Keraitė sako, kad senjorams svarbi yra ne tik miego kokybė, bet ir miego režimas. Reikėtų gultis ir keltis tuo pačiu metu, nes tik taip susiformuoja sąlyginiai refleksai ir palaikomas organizmo bioritmas, kuris lemia spartesnį užmigimą ir kokybišką poilsį.

„Nors žmogaus miego poreikis yra individualus ir miego trukmė gali skirtis, optimali senjorų miego trukmė – 7–8 val. Šios miego normos yra rekomendacinio pobūdžio ir galimi nedideli nukrypimai. Tačiau jei kiekvieną naktį pagyvenęs žmogus miega mažiau nei 4 valandas arba daugiau nei 10 valandų, tai jau galima vadinti miego sutrikimu ir būtina surasti jo priežastis“, – teigia R. Keraitė.

Nuo augalų iki nepageidaujamo poveikio


Pasak farmacininkės, nemigą galima slopinti į pagalbą pasitelkus vaistinius augalus: valerijoną, apynį, raudonėlį, melisą, pasiflorą ar sukatžolę. Iš jų gaminami nuovirai ir ekstraktai gali palengvinti užmigimą ir pagerinti miegą.

„Nemigai gydyti galima vartoti ir melatonino turinčius preparatus, nes su amžiumi išskiriamo melatonino kiekis mažėja. Jis reguliuoja miego ir budrumo ritmą, padeda greičiau užmigti ir sutrumpina užmigimo laiką bei efektyviai atpalaiduoja raumenis ir nervus, taip pagerindamas miego kokybę“, – paaiškina „Eurovaistinės“ atstovė.

Farmacininkė atkreipia dėmesį, kad nemigai gydyti skiriami vaistai, ypač benzodiazepinai, dažnai pasižymi ir nepageidaujamu poveikiu. Vyresniems žmonėms, jie gali sukelti mieguistumą ir raumenų silpnumą dieną, o vartojant ilgiau kaip 3 mėn. blogina atmintį ir suvokimą.

Gamtos pagalba

„Eurovaistinės“ vaistininkės teigimu, daugelis mano, kad senjorus nemiga kankina dėl rimtų ligų ir pasyvesnio gyvenimo būdo, tačiau, anot jos, ji atsirasti gali ir dėl vitaminų B bei D trūkumo.

„Svarbu atsiminti, jog B grupės vitaminai organizme nesikaupia ir jų būtina gauti kasdien, geriausia, kartu su maistu. Šio vitamino gausu alaus mielėse, lapinėse daržovėse, javų grūduose, grikiuose, avižose, žirneliuose, žemės riešutuose, kiaulienoje, pieno produktuose ir kiaušiniuose“, – sako R. Keraitė.


Nustatyta, kad ir vitamino D trūkumas gali sukelti miego sutrikimus, todėl vyresniems žmonėms rekomenduojama saulėtą dieną skirti bent 15-30 minučių pasivaikščiojimui gryname ore. Taip jie ne tik padidins savo fizinį aktyvumą, bet ir vitamino D kiekį organizme.



Publikuota: 2018-07-30 10:10:30

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai