„Santaka“ / Beveik kas trečias lietuvis atostogaus užsienyje / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Beveik kas trečias lietuvis atostogaus užsienyje


Ilsėtis ir pakeliauti užsienio šalyse – šį tikslą per ateinančius dvylika mėnesių sau kelia beveik kas trečias Lietuvos gyventojas. Gyventojų nuomonės apklausa parodė, kad kelionės ir atostogos yra net svarbesnis prioritetas nei buitis – namų remontas, buitinės technikos ar automobilio įsigijimas.

Šiaulių banko užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti gyventojų finansinius planus per artimiausius 12 mėnesių. Tyrimas atskleidė, kad 29 proc. šalies gyventojų planuoja pailsėti užsienyje, 22 proc. nurodė namų atnaujinimą (remontą, buitinės technikos ar baldų įsigijimą), o daugiau nei dešimtadalis (11 proc.) planuoja įsigyti automobilį.

„Apibendrinus tyrimo rezultatus, galima teigti, kad esame pasaulį pažinti linkusi tauta. Didelei daliai gyventojų kelionės yra svarbiausias finansų planavimo prioritetas“, - teigė Šiaulių banko administracijos vadovo pavaduotoja, Pardavimų ir rinkodaros tarnybos vadovė Daiva Šorienė.

Apklausos duomenimis, atostogas užsienyje svarbiausiu prioritetu įvardijo daugiau jaunesnio amžiaus (18-35 m.) gyventojų. Palyginimui, tarp vidutinio ir vyresnio amžiaus asmenų (virš 46 metų) atostogauti svečiose šalyse ketinančių yra mažiau, jiems svarbesnis prioritetas - namų atnaujinimas.


Pasak D. Šorienės, ryškėjanti tendencija atostogauti užsienyje atsispindi ir banko vartojimo kreditavimo statistikoje, nes vis daugiau banko klientų kelionę įsigyja naudodamiesi vartojimo finansavimo produktais.

Anot D. Šorienės, kelionėms ir pramogoms patariama susitaupyti, kas mėnesį šiam tikslui atidedant nustatytą santaupų sumą. Tiesa, nerekomenduojama atostogoms naudoti santaupų, skirtų „juodai dienai“.

Skolintis kelionei galima tik gerai įvertinus savo finansines galimybes laiku mokėti kredito įmokas. Dažnai keliones organizuojančios bendrovės ar aviakompanijos pasiūlo ribotos trukmės, „paskutinės minutės“ pasiūlymų – tuomet vartojimo kreditas ar kortelės kredito limitas gali būti sumanus sprendimas už itin palankią kainą įsigyti realizuoti savo svajonę ir aplankyti egzotišką šalį.

Beje, planuojant kelionės išlaidas patariama įvertinti visą kelionės kainą – skrydžio bilietai ar nakvynė viešbutyje yra tik dalis kelionės išlaidų, todėl reikia iš anksto numatyti, kiek išleisite maitinimui, automobilio nuomai, turistinių vietų lankymui, vizoms ar suvenyrams.

Specialistės teigimu, kelionėje pravartu turėti kreditinę kortelę – ja galėsite atsiskaityti prekybos ir paslaugų teikimo vietose, taip pat užsisakyti lėktuvo bilietą, viešbučio kambarį ar rezervuotis automobilį, o kredito limitas leis išvengti rūpesčių netikėtai iškilus pinigų poreikiui. Kredito kortelė kelionėje naudinga ir dėl kelionės draudimo, praverčiančio įvykus nelaimingam atsitikimui.




Publikuota: 2018-07-18 10:15:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai