„Santaka“ / Kur išmesti nebereikalingą dulkių siurblį ar garso grotuvą? / Aplinkosauga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aplinkosauga

Dalinkitės:  


Kur išmesti nebereikalingą dulkių siurblį ar garso grotuvą?


Kone visi Lietuvos gyventojai žino, smulkieji elektronikos prietaisai bei baterijos metamos į specialius konteinerius, kurie išsirikiavę prekybos centruose, pašto skyriuose ir kitose dažnai lankomose vietose.

Norint atsikratyti stambiosios elektronikos, skalbyklės, šaldytuvo ar panašaus dydžio gabaritų prietaiso, iškviečiami surinkėjai, kurie atliekas nemokamai išgabena tiesiai iš namų. Tačiau ką daryti, jeigu nebereikalingas prietaisas vidutinio dydžio? Pavyzdžiui, siurblys, kolonėlės, didesnis vaikiškas žaislas ar elektrinis sporto inventorius ir pan. Vidutinio dydžio prietaisai į smulkiosioms atliekoms skirtus konteinerius netelpa, o vėžėjai jų iš namų neveža.

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektų vadovė Imanta Baltrūnaitė pasakoja, kad gyventojams yra sudarytos visos sąlygos išmesti bet kokio dydžio elektronikos techniką. Pasak jos, vidutinio dydžio nebereikalingų elektronikos prietaisų, tokių kaip siurbliai, grotuvai, mikrobangų krosnelės, spausdintuvai ir pan., galima atsikratyti nugabenus juos į vadinamuosius jūrinius konteinerius. „Juos dažniausiai galima rasti prie didžiųjų prekybos centrų. Norint rasti artimiausią ir patogiausią lokaciją, gyventojams reikėtų apsilankyti epa.lt tinklalapyje ir ieškoti patogiausios vietos, kur surenkamos stambiosios elektronikos atliekos. Šiose vietose priimamos bet kokio dydžio elektronikos atliekos“ , – pasakoja I. Baltrūnaitė.


Tiesa, kai nusprendžiama atsisakyti visos komplektacijos stambiosios elektronikos (šaldytuvo, skalbyklės, gartraukio, šildytuvo), galima nemokamai užsiregistruoti išvežimui tiesiai iš namų. EPA vežėjai tokiu atveju paims ne tik stambiąją elektroniką, kartu išveš ir smulkiuosius bei vidutinio dydžio prietaisus.

Gyventojai, norintys išmesti tik smulkiuosius elektronikos prietaisus (virdulius, telefonus, žaislus, įvairius smulkius buitinius prietaisus ir kt.), gali jų atsikratyti tiesiog keliaudami į prekybos centrą, paštą ar biblioteką. „EPA visoje Lietuvoje yra įkūrusi per 4 tūkst. surinkimo taškų: prekybos centruose, elektronika prekiaujančiose parduotuvėse, bibliotekose, seniūnijose ir kt.“, – teigia I. Baltrūnaitė. Į smulkiosios elektronikos konteinerius, anot EPA atstovės, gyventojai dažniausiai išmeta virdulius, kompiuterinę įrangą ir pan.

Pasak EPA atstovės, surenkamų elektronikos atliekų skaičius auga. Jis rodo didėjančią gyventojų socialinę atsakomybę – suvokiama, kad rūšiuojant elektronikos atliekas, prisidedama prie švaresnės bei saugesnės aplinkos. 2017 m. EPA surinko 1268 t elektronikos atliekų – tai beveik 33 proc. daugiau nei 2016 m.




Publikuota: 2018-07-11 11:54:15

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai