„Santaka“ / Ar galima lietuvių kalbos ir matematikos mokytis tos pačios veiklos metu? / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  



Ar galima lietuvių kalbos ir matematikos mokytis tos pačios veiklos metu?


Jau ne vienerius metus kalbama, kad vaikų motyvacija mokykloje yra nukritusi po suolu ir vienintelis mokinių tikslas – skambutis, reiškiantis pertrauką.

Jau trejus metus Vilniuje, o nuo šio rugsėjo – ir Kaune veikiančios privačios mokyklos „Šiaurės licėjus“ atstovė Lina Kilčiauskaitė primena, kad mokykla gali būti kitokia, o vaikų motyvaciją geriausiai sustiprina suvokimas, kad tai, ką išmoko, jam yra aktualu čia ir dabar.

„Mūsų mokykloje nėra skambučio, o veiklos nėra suskirstytos į dalykus. Nėra taip, kad iš pradžių mokomės lietuvių kalbos, po to – matematikos ir taip toliau. Jau ne vienerius metus mūsų mokytojai veiklas integruoja. Tai reiškia, kad visą dieną galime kalbėti, tarkim, apie obuolius. Pirmiausia vaikams išdalinami obuoliai; pajutę jų skonį vaikai rašo diktantą apie obuolius, vėliau piešia piešinį, o tada skaičiuoja, koks bus obuolių derlius ar kokiose šalyse auga obelys. O iš kur ir kaip atsirado obuoliai, kaip juos pradėjo auginti žmonės? Galiausiai, kodėl nenuėjus ir nepatikrinus obuolių kainos parduotuvėje (tikroje ar elektroninėje)? Kiek veiklų suskaičiuojate?“, – integruoto ugdymosi procesą vaizdžiai paaiškina Kauno „Šiaurės licėjaus“ vadovė.


Mūsų gyvenimas nėra suskaidytas į pamokas, tai kodėl mokome vaikus atskirų, dažnai su šiandienine vaiko aplinka nesusietų faktų, dalykų? Integruoto turinio esmė – kiekviena tema ar problema aktualizuojama siejant ją su vaiko poreikiu ir praktiniu pritaikymu. Be abejo, integruoto ugdymosi modelis pats savaime verčia keisti ir tradicinį pamokų-dalykų sekos tvarkaraštį bei mokymosi turinį“, – pasakoja Kauno „Šiaurės licėjaus“ vadovė Lina Kilčiauskaitė.

Integruota diena mokykloje

L. Kilčiauskaitė papasakojo, kaip integruotas ugdymo modelis pritaikomas šioje mokykloje: „Mūsų mokiniai mokykloje praleidžia visą dieną – nuo 7:30 ryto iki 18:30 val. vakaro. Pirmoji dienos dalis skirta formaliajai veiklai – mokymuisi. Aktyvus mokymosi laikas suskirstomas atsižvelgiant į individualius klasės ar mokinių poreikius. Juk kasdieninė klasės mokinių savijauta ir motyvacija yra skirtinga, todėl ir ugdymosi planas yra lankstus, pritaikytas prie mokinių poreikių.

Vaikai, dirbdami grupelėse, porose, individualiai tyrinėja realią aplinką, atlieka bandymus, stebi gamtą, formuluoja išvadas, kuria, skaito, rašo, spalvina, diskutuoja, sportuoja, ir, žinoma, žaidžia ir bendrauja. Veiklos tikrai įvairiapusės, vaikai, naudodamiesi naujausiomis mokymosi priemonėmis ir informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis kasdien gilinasi į savaitės problematiką ir aktualią temą nagrinėja įvairiais kampais, o skirtinguose mokomuose dalykuose esantį turinį nagrinėja kaip visumą.


Antroji dienos dalis skirta pomėgiams, būreliams, judriesiems žaidimams kieme, saviugdai, skaitytojų klubui, eksperimentams mokslinėje laboratorijoje ir tiesiog poilsiui. Pažaidę, pailsėję vaikai keliauja namo. Ten jiems nebereikia ruošti namų darbų, tad šeima gali jaukiai leisti laiką kartu.“

Išsaugoti smalsumą

„Šiaurės licėjuje“ dirbanti pradinių klasių mokytoja Rasa Jurgelevičienė pastebi, kad dalykų integracija ypač svarbi pradinukams. „Pradinukų suvokimas ir mąstymas susideda iš įvairių nesuskaidytų elementų, tad užduočių įvairovė mokomosios medžiagos platumas ir gylis stiprina mokinių motyvaciją, skatina bendradarbiavimą, kūrybiškumą, palengvina informacijos įsiminimą, ugdo kritinį mąstymą.

„Šiuolaikinis mokymas sunkiai įsivaizduojamas be sąsajų su realiu gyvenimu. Mokomasi to, kas mokiniui yra svarbu, įdomu, prasminga. Kiekvieno mokytojo tikslas – mokymąsi padaryti įdomų, aktualų, reikšmingą, susietą su mokinio reikmėmis bei praktiniu pritaikymu. Pastebėjau, kad taip vaikai ne tik geriau išmoksta nagrinėjamą temą, bet ima domėtis ir kitomis, nori sužinoti daugiau. O kartu didėja ir mokytojo motyvacija, išlaisvinamas kūrybiškumas. Manau, kad raktas į sėkmingą ugdymą – tai galimybė vaikui naudotis jo prigimtiniu smalsumu ir gilintis į jam įdomią sritį tiek, kiek jis nori pats“, – komentuoja mokytoja R. Jurgelevičienė.






Publikuota: 2018-07-04 13:41:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai