„Santaka“ / Rūkyti draudžiama, bet draudimų paiso ne visi / Būstas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Būstas

Dalinkitės:  


Gerai, kad gaisras balkone buvo pastebėtas laiku, tad didesnių nuostolių išvengta.

Autorės nuotr.


Rūkyti draudžiama, bet draudimų paiso ne visi

Eglė MIČIULIENĖ


Vieno Vilkaviškio daugiabučio balkone įsiplieskusi ugnis privertė šio namo gyventojas kreiptis į redakciją. Moterys pyko, kad amžini rūkaliai jas ne tik verčia kvėpuoti tabako dūmais, bet dar ir kelia gaisro pavojų viso namo žmonėms.



Padegė balkoną

„Sakykite, ar galima rūkyti bendrojo naudojimo balkonuose? Mano sveikata prasta, cigarečių dūmai man tikrai labai kenkia. O nuo kažkieno numestos cigaretės dar ir supleškėti galime. Nebežinome, kur kreiptis ir ką daryti“, – kalbėjo Vilniaus gatvės 4-ojo namo gyventoja Aldona (vardas pakeistas).

Žurnalistus išsikvietusios gyventojos rodė, kaip atrodo žemė po daugiabučio balkonais, – o ji sėte nusėta nuorūkomis.

Moterų kantrybę pribaigė paskutinis įvykis, kai kažkoks rūkalius padegė bendrojo naudojimo balkone stovinčią dėžę su batais.

Vieną savaitgalį į antrojo aukšto gyventojų duris ėmė belstis iš gretimo daugiabučio atskubėję žmonės. Jie per savo langus pamatė iš Vilniaus g. 4-ojo namo balkono virstančius dūmus ir atbėgę pranešė apie gaisrą. Ugnį namo gyventojai patys užliejo vandeniu.

Apdegė ne tik dėžė, joje buvusi avalynė, bet ir balkono rėmai. Jei ne budrūs kaimyninio namo gyventojai, viskas galėjo baigtis gerokai liūdniau.





Lipdukus nuplėšė

Daugiabučio gyventojos buvo linkusios manyti, kad cigaretę į antrojo aukšto balkoną neatsargiai įmetė trečiajame aukšte rūkę žmonės.

„Antrajame aukšte yra keletas rūkančių žmonių, bet jie dažniausiai rūko kambariuose, dūmus pučia per langą – ir tos smarvės tiek nesijaučia. O trečiajame aukšte rūko penkiolika gyventojų ir dar atsiveda rūkančių draugų. Viena moteris atsineša iškart po dvi cigaretes! Rūko ir laiptinėse, nors ten, kiek žinau, įstatymai taip pat draudžia rūkyti. Patikėkite, per dūmus nėra kuo kvėpuoti! Eisiu pas seniūną, merą, pas Seimo narį, bet tvarka vis tiek turi būti. Jei policija ar seniūnas paskirtų baudą, tada gal baigtųsi tie rūkymai“, – kalbėjo Aldona.

Moteris sakė jau buvusi Savivaldybėje, iš ten parsinešusi nerūkymo zoną žyminčių ženkliukų su perbraukta cigarete ir priklijavusi juos prie balkono durų, tačiau šie tuoj pat buvo nuplėšti. O rūkaliai dūmą ramiausiai traukia toliau.



Draudimų nepaiso

Rūkantieji greičiausiai mano, kad jie, nepaisydami draudimo rūkyti kai kuriose vietose, didelio nusižengimo nedaro, mat, Vilkaviškio seniūno Remigijaus Kurausko teigimu, su šia problema susiduriama ne taip jau retai.



„Vilkaviškyje yra paskelbtos nerūkymo zonos: Jono Basanavičiaus aikštė, tam tikri atstumai nuo mokyklų, pliažas, teritorija prie Savivaldybės administracijos pastato ir t. t. Tokiose vietose pastatyti ir specialūs ženklai, bet gyventojai ne visuomet jų paiso. Neseniai pats eidamas per centrinę miesto aikštę pastebėjau žmogų, ramiausiai rūkantį šalia ženklo „Rūkyti draudžiama“. Perspėjau, kad nerūkytų, parodžiau ženklą. Vyras kažką po nosimi suburbuliavo ir, nors labai nenoromis, cigaretę numetė“, – pasakojo seniūnas.

Anot R. Kurausko, greičiausiai patys rūkaliai nuniokoja ir rūkyti draudžiančius ženklus. Deja, daugiausia įtarimo krenta ant mokyklinio amžiaus jaunimo, mat ženklai su perbraukta cigarete dažniausiai sulaužomi prie ugdymo įstaigų. Juos seniūnijai tenka remontuoti 3–4 kartus per metus.

„Kalbėjau su mokyklų vadovais, bet ir jie ne viską mato. Gal būtų paprasčiau, jei daugiau patruliuotų pėsčioji policija? Gal tada pareigūnai daugiau pastebėtų ir rūkančiųjų viešose vietose, nes pravažiuodami jie labiau mato eismo dalyvius“, – sakė R. Kurauskas.

Kalbant apie minėtą daugiabutį, iš jo gyventojų seniūnija ne kartą yra sulaukusi nusiskundimų.



„Žmonės iš šio namo kreipiasi ne tik dėl rūkymo, bet ir dėl girtavimo, triukšmo, kitų problemų. Aš gyventojams patariu kreiptis į policiją, kitaip ramybės niekuomet nebus“, – sakė seniūnas.



Numatytos baudos

Vilkaviškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Kristina Siriūnienė paaiškino, kad vietas, kuriose draudžiama rūkyti, numato Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 19 straipsnis. Jame parašyta, kad rūkymas draudžiamas visose švietimo įstaigose ir jų teritorijose bei bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru. Taip pat, kaip minėta, savivaldybių tarybos turi teisę uždrausti rūkyti parkuose, skveruose ir kitose jų valdymo kompetencijai priklausančiose vietose.

„Buvo siekta uždrausti rūkyti ir privačiuose balkonuose, bet šio įstatymo pakeitimo Seimas neįteisino. Tačiau bendrojo naudojimo balkonai priskiriami prie bendro naudojimo patalpų, taigi, juose rūkyti draudžiama“, – kalbėjo K. Siriūnienė.

Pareigūnė svarstė, kad iškvietus policiją rūkaliai per tą laiką paprasčiausiai pasitrauks, todėl geriausiai pastebėtus atvejus kaip nors užfiksuoti – pavyzdžiui, nufotografuoti ar nufilmuoti mobiliuoju telefonu, o tuomet rašyti pareiškimą policijai.

Už rūkymą draudžiamose vietose Administracinių nusižengimų kodekse numatyta bauda nuo 20 iki 50 eurų, pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo 50 iki 90 eurų.

Pareiškimų dėl rūkymo bendrojo naudojimo balkonuose, anot K. Siriūnienės, iki šio laiko nebuvę, žmonės anksčiau kreipęsi tik dėl rūkymo laiptinėse (tai irgi yra draudžiama).

Patys pareigūnai patruliuodami dažniau užfiksuoja rūkančius nepilnamečius – jiems taip pat surašomi protokolai.



Publikuota: 2018-06-28 10:49:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kūno kultūros mokytoja: „Bijau bandyti naujas sporto šakas“
* Nurodymui pakeisti S. Nėries gatvių pavadinimus Taryba nepakluso
* Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai: kam atiduosime savo balsą?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai