„Santaka“ / Joninės be sveikatos sutrikimų: misija įmanoma? / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Joninės be sveikatos sutrikimų: misija įmanoma?


Daugeliui Joninės yra neatsiejamos ne tik nuo laužo šilumos, paparčio žiedo paieškų, tačiau taip pat ir besaikio alkoholio bei maisto vartojimo.

Medikai ir vaistininkai artėjančioms Joninėms jau ruošiasi. Anot jų, šiuo laikotarpiu į medicinos klinikas ir vaistines užplūsta daugiau žmonių nei įprastai. Švenčių metu specialistai ragina laikytis paprastos taisyklės – saiko: mėgaujantis savaitgaliu ir prie stalo.

Specialistai dažnesnius sveikatos sutrikimus po ilgųjų šventinių vasaros savaitgalių pastebi kiekvienais metais. Anot jų, iš anksto galima numatyti, dėl kokių priežasčių į medicinos klinikas ar vaistines kreipsis žmonės.

„Tendencija nesikeičia: po švenčių vaistines užplūsta besiskundžiantys apsinuodijimu alkoholiu ar maistu, virškinimo sutrikimais: viduriavimu, pilvo pūtimu. Tiesa, į vaistines ateina ir tie, kurie patyrė traumas būdami neblaivūs ar perkaito saulėje“, – sako „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė-vedėja Rasa Proscevičienė.

Tuo tarpu, „InMedica“ Lazdynų padalinio šeimos gydytoja Malgožata Puzelevič antrina teikdama, kad vieni dažniausių nusiskundimų ne tik per Jonines, bet ir visos vasaros metu – virškinimo sistemos, tačiau priduria, kad vasarotojus kankina ir gerklės problemos.



„Atėjus ilgiesiems savaitgaliams žmonės nori ištrūkti į gamtą, sėda į automobilius ir patraukia į kelionę. Esant karštam periodui, dėl staigių temperatūrų pokyčių, kondicionierių naudojimo automobiliuose dažnai pasikartoja tonzilitas, sloga, ryklės uždegimas“, – konstatuoja gydytoja.
Medikai ir vaistininkai atkreipia dėmesį, kad alkoholio vartojimas itin pavojingas atšilus orui.


Anot medikų ir vaistininkų, vieną dažniausių vasaros negalavimų – virškinimo sistemos streikavimą žmonės sprendžia vaistų vartojimu, tačiau neretai juos maišo su alkoholiniais gėrimais.

„Virškinimo sistemai pagerinti skirti vaistai negali būti vartojami su alkoholiniais gėrimais, nes tai gali sumažinti skrandžio toleranciją minėtiems vaistams. Patariama išgėrus alkoholio vaistų nevartoti bent jau pora valandų. Vaistus reikėtų užgerti vandeniu, kitu atveju jų vartojimas nebus efektyvus. Be to, jeigu skausmą bandoma numalšinti kelių rūšių vaistais, svarbu patikrinti jų suderinamumą. Tai nemokamai galite padaryti kiekvienoje „Gintarinėje vaistinėje“, – primena R. Proscevičienė.



Medikai ir vaistininkai atkreipia dėmesį, kad alkoholio vartojimas itin pavojingas atšilus orui.

„Alkoholis visada neigiamai veikia organizmą, tačiau esant karštam orui jo poveikis sustiprėja. Atsiranda papildoma apkrova širdies raumeniui, kraujagyslėms, kepenų, kasos audiniui, nukenčia smegenų ląstelės, padidėja rizika galvos smegenų kraujotakos sutrikimų atsiradimui“, – sako gydytoja M. Puzelevič.

Tuo tarpu, vaistininkė priduria, kad vasarą širdžiai ir taip tenka didesnis krūvis: išsiskiriant prakaitui, organizme kartais ima trūkti magnio ir kalio, kurie yra būtini palaikyti normaliai širdies veiklą, todėl alkoholinių gėrimų derėtų atsisakyti arba vartoti itin saikingai.

„Suprantama, kad žmonės besidžiaugdami ilgesniu savaitgaliu nori atsipalaiduoti ir deja, bet sunkiai įsivaizduoja šį procesą be alkoholio, tačiau svarbu atsiminti, kad net ir maži alkoholio kiekiai nuodija mūsų organizmą: kenkia širdžiai, kepenims, centrinei nervų sistemai. Tai ypatingai aktualu vyresniems žmonėms, juk geriant alkoholinius gėrimus netenkama daug skysčių, gali atsirasti kraujotakos sutrikimų ir dar blogiau – atsiranda insulto ar infarkto grėsmė“, – perspėja R. Proscevičienė.





Publikuota: 2018-06-22 11:11:35

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai