„Santaka“ / Žalumynų kvartalo gatvių renovacija juda pabaigos link

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-06-14 16:50

Dalinkitės:  


Norint nutiesti dujų vamzdyną Balandžių gatvės gyventojams, teko prapjauti jau atnaujintą Žalumynų gatvės asfalto dangą.

Autorės nuotr.


Žalumynų kvartalo gatvių renovacija juda pabaigos link

Eglė MIČIULIENĖ


Po keleto mėnesių bus baigtas vienas didžiausių pastarųjų metų projektų Vilkaviškyje – Žalumynų kvartalo gatvių rekonstrukcija, kurios vertė siekia per 3 milijonus eurų.Pinigai dar nepervesti

Prieš porą metų Vilkaviškio Žalumynų kvartale pajudėjo darbai, kurių dalis gyventojų jau nebesitikėjo sulaukti.

2016 metų pabaigoje rajono Savivaldybė pasirašė sutartį su UAB „Parama“ Žalumynų kvartalo gatvių rekonstrukcijos darbams atlikti. 2017-aisiais prasidėję darbai suskirstyti trimis etapais. Laikantis numatyto plano objektą valstybinei komisijai planuojama atiduoti laiku – iki lapkričio pabaigos.

Projektą finansuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) iš tikslinio finansavimo bei Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Anot Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus l. e. p. vedėjo Vito Didžbalio, nors darbus suplanuota atlikti per dvejus metus, numatyta, kad lėšos užsakovui, t. y. Savivaldybei, turi būti pervestos per trejus metus. Savivaldybė su rangovu privalo atsiskaityti per penkerius metus.

„Matyt, jau tuo metu įžvelgta rizika, kad valstybės lėšos Savivaldybę gali pasiekti pavėluotai, tad sutartis, sakyčiau, sudaryta labai toliaregiškai. Iš viso projekto vertė yra 3 mln. 232 tūkst. eurų, o šiuo metu Kelių direkcija Savivaldybei dar skolinga 1 mln. 840 tūkst. eurų, t. y. daugiau nei pusę sumos“, – teigė V. Didžbalis.Vis dėlto Savivaldybės administracijos atstovas mano, kad per numatytą terminą LAKD lėšas Savivaldybei perves, o ši tvarkingai ir numatytu laiku atsiskaitys su rangovais.Kodėl gatvės netiesios?

Daugybę metų per dumblus klampoję, automobilius duobėtose gatvėse laužę bei visas įmanomas institucijas dėl šios problemos išvaikščioję Žalumynų kvartalo gyventojai šiuo metu turi nepalyginti geresnę situaciją. Jau dabar laikraščiuose skelbdami apie parduodamą nekilnojamąjį turtą žmonės kaip didelį privalumą nurodo, kad visos kvartalo gatvės – asfaltuotos. Kontrastas tarp buvusio ir esamo vaizdo į akis ypač krenta ilgiau Vilkaviškyje nebuvusiems, iš atostogų užsienyje grįžusiems gyventojams.

Reikia pripažinti, kad situacija pasikeitė kardinaliai ir septynis kilometrus kvartalo žvyrkelių padengti asfaltu – tikrai geras rezultatas. Tačiau kad ir kaip gerai būtų, žmonės visada nori geriau. Ir Žalumynų kvartale atnaujinant gatves gyventojai pateikė ne vieną pastabą, ne kartą kreipėsi į Savivaldybę, seniūniją, pačius rangovus, spaudą.

„Džiaugiamės vis gražėjančiomis gatvėmis, tačiau nerimą kelia Ajerų gatvės neužbaigtumas. Šioje gatvėje, ties vingiu, susiaurinta važiuojamoji kelio dalis. Dvi mašinos niekaip neprasilenkia. Kelio bortelių taip pat iki galo nesudėta. Kodėl ši gatvė skiriasi nuo kitų rekonstruojamų kvartalo gatvių? Pagal planą visos gatvės turi būti rekonstruojamos vienodai“, – redakcijai parašė viena Ajerų gatvės gyventoja.Dar viena moteris paskambinusi piktinosi, kad jau išasfaltuotą Beržų gatvę gadina sunki technika, važiuojanti į rekonstruojamą A. Baranausko gatvę.

Kitas „Santakos“ skaitytojas klausė, kodėl kai kurios gatvės vietomis atrodo kreivos, vingiuotos.

„Man važiuoti netrukdo, džiaugiuosi, kad pagaliau turime asfaltą. Na, bet kodėl reikėjo taip nukreivinti gatves? Juk tiesiai išlieti asfaltą turėtų būti netgi paprasčiau“, – svarstė žmogus.

Vyšnių gatvės gyventojas teiravosi, kodėl jų gatvė siauresnė nei gretimos, ir išplatėja tik už posūkio.Į pastabas reaguoja

Savivaldybės specialistas V. Didžbalis sakė, kad į visus žmonių skundus reaguojama, važiuojama į vietą ir, kas įmanoma, sprendžiama. Tačiau gyventojų pastabos ir pretenzijos būna dvejopos: vieni apskritai yra viskuo nepatenkinti ir linkę tik priekaištauti, o kiti ateina ne tik su pastaba, bet ir su idėja, kaip būtų galima padaryti geriau.

„Į pastaruosius pasiūlymus atsižvelgiama ir, paderinus su projektuotojais, pakoreguojama, jei tik siūlymas yra racionalus. Pavyzdžiui, projektuotojai siūlė prie įvažiavimų į kiemus dėti lenktus (vadinamuosius radiusinius) bortelius. Tačiau gyventojai pateikė pastabą, kad jie negalės su sunkvežimiais atsivežti anglių, malkų ar kitokių didesnių krovinių. Todėl priimtas sprendimas nedėti lenktų bortų, o padaryti nuovažas“, – sakė Savivaldybės darbuotojas.V. Didžbalis pasiūlė palyginti du miesto kvartalus: Lobiškių ir Žalumynų. Pirmuoju atveju buvo kone „plyno lauko investicija“: tvarkingai suformuoti sklypai, gatvės, nutiesti inžineriniai tinklai, tada paklotas asfaltas. O Žalumynų kvartalas pastatytas prieš kelis dešimtmečius, tinklai išvedžioti be tvarkos, neatitinka sklypų aukščiai, ribos ir t. t. Čia kaip ir su namo statybomis: naujas statinys visuomet atrodys gražiau negu senas, kad ir kaip kruopščiai suremontuotas jis būtų.Numatyta projekte

Taigi V. Didžbalis įsitikinęs, kad esamomis sąlygomis projektuotojai parengė gerą projektą.

„Dėl netvarkingai išvedžiotų inžinerinių tinklų, nevienodų sklypų ribų skiriasi ir kai kurių gatvių pločiai, o kai kur jos atrodo ne visai tiesios. Tačiau gatves tiesę žmonės vadovavosi projektu. Ir pačiame brėžinyje matyti, kad, pavyzdžiui, Vyšnių gatvė yra numatyta siauresnė, o konkrečių priežasčių jau reikėtų klausti projektuotojų“, – aiškino specialistas.

Dar viena priežastis, dėl ko kai kurios gatvės dabar atrodo kreivesnės – sudėti asfalto bortai. Anksčiau, kai jų nebuvo, gatvės ribų taip ryškiai nebuvo matyti. Dabar projektuotojai žiūrėjo į gatvės ašį ir stengėsi padaryti taip, kad abiejose pusėse prie gyventojų sklypų liktų po vienodą valstybinės žemės plotelį.

„Kalbant apie Ajerų gatvę – ji taip pat padaryta pagal projektą. Beje, kodėl žmogus mano, kad gatvė „turi būti“ daroma vienodai su kitomis? Aš manau, ji turi būti daroma taip, kaip yra suprojektuota“, – kalbėjo V. Didžbalis.

Anot Savivaldybės atstovo, šiai gatvei sukantis baigiasi ir kvartalas, prasideda vadinamieji kolektyviniai sodai. Jų gyventojai apskritai neturi asfaltuotų gatvių, tad šiuo atveju asfaltuota atkarpa ir taip yra nemažas privalumas. O prasilenkti tokioje vietoje tikriausiai neturėtų būti problema – didmiesčio kamščių čia tikrai nėra.Nutarė vesti dujotiekį

Šiuo metu kvartalas jau baigiamas renovuoti, likę išasfaltuoti tik tris gatves. Tačiau atsirado ir nenumatytų trukdžių. Pavyzdžiui, Balandžių gatvės pagrindas jau padarytas, sudėti bortai, ir šiuo metu ji jau būtų išasfaltuota, bet tam sutrukdė gyventojų noras turėti dujas. Žmonės kreipėsi į energijos skirstymo operatorių, kad šioje gatvelėje būtų nutiestas dujotiekis.

Žinoma, tokius darbus reikėtų numatyti anksčiau, o dabar belieka pasidžiaugti bent tuo, kad suspėta iki klojant asfaltą.

„Nežiūrint į tai, kad asfaltas Balandžių gatvėje dar nepaklotas, jau yra visi pasluoksniai, supilta skalda, žvyras. Todėl atviro kasimo nebus, po esama danga vamzdžiai bus tiesiami juos prastumiant, kad nereikėtų ardyti pagrindų. Bet prie kiekvieno namo bus daromas įvadas, todėl ten gatvės pagrindus vis tiek reikės kažkiek ardyti“, – aiškino V. Didžbalis.Atsižvelgiant į Balandžių gatvės gyventojų norą Savivaldybei teko leisti prapjauti ir jau išasfaltuotą Žalumynų gatvę, kad dujininkai prieitų prie magistralinės dujų trasos.

Dujininkai savo darbus pažadėjo baigti per dvi savaites, ir iki rugpjūčio pradžios gatvėje bus nutiestas asfaltas. Tuomet bus baigtos tvarkyti viso kvartalo šalikelės, sustatyti likusieji ženklai, nudažytos perėjos, kitaip tariant, atlikti visi baigiamieji projekto darbai.

O pastaruoju metu darbai Žalumynų kvartale šiek tiek pristabdyti dėl to, kad rajono kelių priežiūros konkursą laimėjusi UAB „Parama“ savo pajėgas laikinai perkėlusi į kitas Vilkaviškio vietas ir tvarko jas miesto šventei.

Galerija: Gatvių renovacija
Publikuota: 2018-06-14 16:50:17

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų romų jaunoji karta nori gyventi kitaip
* Specialistų trūkumą bando kompensuoti senoji odontologų karta
* Ąžuolynas – iš kartos į kartą perduodama dovana
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai